کد خبر : 32921 / /
/

سهام عدالت | سهام عدالت سود

اگر سود سهام عدالت مرحله دوم را نگرفته اید بخوانید | مبلغ سود سهام عدالت مشخص شد

اگر جزء جاماندگان سود سهام عدالت هستید و نتوانستید در مرحله سوم سود سهام عدالت خود را دریافت کنید هر چه زودتر شماره شبا خود را در سامانه سجام ثبت کنید چرا که زمان زیادی برای شما باقی نمانده است.

اگر سود سهام عدالت مرحله دوم را نگرفته اید بخوانید | مبلغ سود سهام عدالت مشخص شد

امسال سود سهام عدالت نسبت به سال قبل حدود دو برابر شده است، قرار بود تا پایان آذر ماه سود سهام عدالت پرداخت شود اما رئیس سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرد که این سود تا اواسط دی ماه پرداخت می‌شود.معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد از محرومیت بیش از یک میلیون نفر از مددجویان از سهام عدالت خبر داد.قرار است تا پایان سال سود سهام عدالت پرداخت شود این سود به چه تعداد سهامدارا پرداخت می‌شود؟آخرین اخبار سهام عدالت را با هم در سایت خبر آزاد می خوانیم.

اگر جزء جاماندگان سود سهام عدالت هستید و نتوانستید در مرحله سوم سود سهام عدالت خود را دریافت کنید هر چه زودتر شماره شبا خود را در سامانه سجام ثبت کنید چرا که زمان زیادی برای شما باقی نمانده است.واریز سود سهام عدالت جاماندگان در اواخر تیر صورت می گیرد. اما میزان واریزی جاماندگان سود سهام عدالت چقدر است؟ در ادامه مطلب جزئیات بیشتر را درباره سود سهام عدالت بخوانید.

اسفند ماه سال گذشته بود که دارندگان سهام عدالت بین ۵۰۰ تا یک میلیون تومان به عنوان سود سال ۱۳۹۹ دریافت کردند. اما بخشی از سهامداران به علت شماره شبای نامعتبر، حساب بانکی مسدود، راکد، مشترک (دو امضاء)، ارزی و بلندمدت موفق به دریافت آن نشدند.

علاوه بر آن، گروه دیگری هنوز سود سهام عدالت سال ۱۳۹۸ را به دلیل اعلام شماره شبای نامعتبر و. دریافت نکرده اند. حالا شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه قصد دارد در مرحله جدید سود جاماندگان این دو مرحله را پرداخت کند.

در این رابطه اخیرا معاون معاون فناوری و توسعه نوآوری هفته گذشته گفته بود که مرحله سوم واریز سود سهام عدالت مشروط به دریافت شماره شبای جاماندگان است؛ بنابراین اگر جز جاماندگان هستید و هنوز شماره شبا را در سامانه سجام اعلام نکرده اید، بهتر است هر چه سریع‌تر نسبت به اعلام آن اقدام کنید، چرا که زمانی زیادی برای شما باقی نمانده است.

براساس گفته‌های محمود حسنلو، معاون معاون فناوری و توسعه نوآوری شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار واریز سهام عدالت جاماندگان در اواخر تیر ۱۴۰۱ انجام می‌شود؛ بنابراین کمتر از دو هفته زمان دارید تا شبای خودتان را در سامانه سجام ثبت و اعلام کنید.

میزان واریزی جاماندگان سهام عدالت چقدر است؟

اگر تنها سهام عدالت سال ۱۳۹۹ را دریافت نکرده اید، به ازای برگه سهام عدالت یک میلیون تومانی، به همین میزان سود به شما تعلق می‌گیرد. برای برگه ۵۳۲ تومانی هم حدود ۵۵۰ تومان به حساب جاماندگان واریز خواهد شد.

برای جاماندگان سهام عدالت ۱۳۹۸ نیز، برای برگه یک میلیون تومانی حدود ۴۰۰ هزار تومان و برای برگه ۵۳۲ هزار تومانی نیز حدود ۲۰۰ هزار تومان واریز می‌شود.

سهام عدالت

 تعیین تکلیف جاماندگان سهام عدالت

وی گفت: وزارت تعاون و رفاه می‌گوید جاماندگان سهام عدالت باید در سامانه وزارت رفاه ثبت‌نام کنند و کسانی که دارای یک خانه و ماشین باشند، در دهک پردرآمد قرار می‌گیرند، در حالی که سهام عدالت به ۶ دهک کم‌درآمد جامعه تعلق می‌گیرد، اما درخواست ما این است که کار شناسایی مشمولان سهام عدالت در مورد کارمندان کشوری و لشکری را به سازمان‌های مربوطه و در مورد روستائیان و عشایر به دهیاری‌ها، شوراهای روستایی و بخشداری‌ها واگذار کنند تا حقوق مردم ضایع نشود.

به گفته رئیس هیأت مدیره اتحادیه تعاونی‌های سهام عدالت، قرار است به ازای هر نفر از جاماندگان ۱۰ میلیون سهام عدالت تعلق گیرد که ۵ میلیون تومان از آن به شکل کمک بلاعوض دولتی خواهد بود و ۵ میلیون تومان از محل سود و درآمد آتی سهام عدالت طی ۱۰ سال آینده به صورت تقسیط دریافت می‌شود.

توکلی این نکته را هم گفت: دولت وقت ۱۰ شرکت از شرکت‌های حاضر در پرتفوی سهام عدالت را خارج کرد و اگر این ۱۰ شرکت را به سبد سهام عدالت برگرداند، می‌توانیم به ۲۰ میلیون نفر از جاماندگان، سهام عدالت جدید اختصاص دهیم.

وی در مورد آزادسازی سهام عدالت ادامه داد: براساس ابلاغیه مقام معظم رهبری به هر میزان که اقساط سهام عدالت از مشمولان دریافت شده است، باید سهام آنها آزاد شود.

توکلی همچنین درباره حضور نمایندگان سهام عدالت در مجامع شرکت‌های سرمایه‌پذیر اظهار داشت: در حال حاضر طبق مصوبه شورای عالی بورس، در کارگروهی مرکب از سه نفر که دو نفر نماینده وزارت اقتصاد و شورای عالی بورس و یک نفر نماینده سهام عدالت حضور دارند، این رویه تا پایان دی‌ماه سال جاری ادامه دارد، اما امیدواریم از ابتدای بهمن‌ماه رویه تغییر کند و فقط نمایندگان شرکت‌های سهام عدالت در مجامع شرکت‌های سرمایه‌پذیر حضور پیدا کنند و به نمایندگی از جامعه سهامداران به اعمال حق رأی و انتخاب هیأت مدیره بپردازند.

طبق تصویب‌نامه هیات وزیران با معرفی افرادی که به عنوان جامانده سهام عدالت شناسایی شده‌اند، میزان سهامی که به این افراد اختصاص خواهد یافت و نام شرکت‌هایی که سهام خود را به جاماندگان تخصیص می‌دهند، مشخص شد، به همین جهت سازمان خصوصی سازی مکلف است در مرحله اول از محل باقی‌مانده سهام متعلق به دولت در بنگاه‌های قابل واگذاری که شامل بانک صادرات، بانک تجارت، بانک ملت، کشتیرانی جمهوری اسلامی و صنایع پتروشیمی خلیج فارس می‌شود، نسبت به واگذاری مستقیم سهام به افراد فاقد سهام عدالت تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کل کشور و سه دهک اول ایثارگران اقدام کند.

مبلغ واگذاری به جاماندگان سهام عدالت معادل ۱۰ میلیون تومان با اعمال ۵۰ درصد تخفیف به صورت اقساط سالانه و به مدت ۱۰ سال است.

نحوه انتقال سهام به کد سهامداری هر یک از افراد جامانده از طریق کد بورسی توسط سازمان خصوصی سازی با همکاری سازمان بورس صورت می‌گیرد

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.