کد خبر : 32417 / /
/

خانم دکتر معروف تبریزی شوهرش را کشت | سناریوی مرموز قتل با همدستی 2 جوان +عکس

خانم دکتر که به همراه 2 تن از کارگرانش نقشه قتل شوهرش را کشیده و وی را در سناریوی مرموزی به قتل رسانده بود، از سوی قضات شعبه سوم دادگاه کیفری یک آذربایجان شرقی به تحمل 17 سال حبس محکوم گردید.

خانم دکتر معروف تبریزی شوهرش را کشت | سناریوی مرموز قتل با همدستی 2 جوان +عکس

 خانم دکتر که به همراه 2 تن از کارگرانش نقشه قتل شوهرش را کشیده و وی را در سناریوی مرموزی به قتل رسانده بود، از سوی قضات شعبه سوم دادگاه کیفری یک آذربایجان شرقی به تحمل 17 سال حبس محکوم گردید.

بعد از ظهر روز چهارشنبه 25 فروردین ماه سال 1400 بود که کارآگاهان پلیس آگاهی تبریز با دریافت خبر قتل فجیع مرد جوانی در خانه اش در یکی از محلات تبریز، بلافاصله به همراه بازپرس ویژه قتل عازم محل جنایت می شوند تا رمز و راز این قتل فجیع را کشف کنند.

کارآگاهان وقتی به محل جنایت می رسند با همسر مقتول مواجه می شوند که بالای سر جسد شوهر خود نشسته و از تنهایی و بی پناهی خود و بی پدر شدن دختر 3 ساله اش می گوید و در فراقش ناله های سوزناک سر می دهد، ناله هایی که دل هر شنونده ای را به درد می آورد؛ اما با این وجود اولین فرضیه ای که به ذهن بازپرس ویژه قتل می رسد فرضیه داخلی بودن این قتل بود.

بنابراین به دستور بازپرس جنایی، کارآگاهان تحقیقات وسیع خود را برای شناسایی عاملان قتل این مرد جوان آغاز می کنند و با تحقیق از بستگان درجه یک وی، به سرنخ هایی می رسند و در این رابطه همسر مقتول به همراه 2 تن از کارگران این زن بازداشت و برای بازجویی در اختیار کارآگاهان قرار می گیرند.

بازپرس پرونده پس از بررسی و شنیدن اعترافات متهمان کیفرخواست متهمان را صادر کرد و علیرضا متهم به مباشرت در قتل عمدی فرشاد و پویا متهم به معاونت در قتل و خاطره به معاونت در قتل عمدی و ترغیب عامل قتل، مباشرت در ایراد ضرب و جرح عمدی و مباشرت در سرقت طلاها و سکه ها داخل خانه متهم شد.

اعترافات جدید عاملان قتل کارمند بانک صادرات تبریز در دادگاه

پس از صدور کیفرخواست پرونده برای صدور حکم به شعبه سوم دادگاه کیفری یک استان ارسال و جلسه دادگاه نیز برگزار می شود اما علیرضا وقتی پشت تریبون دفاع رفت ادعای جدیدی را مطرح کرد و عنوان داشت پویا دست به قتل زده و در ماجرای قتل بیگناه است و اعترافات روز اول را دروغ عنوان کرد.

این در حالی بود که پویا نیز وقتی پشت تریبون دفاع رفت خاطره را قاتل شوهرش معرفی کرد و در اظهارات جدید گفت: من هیچ نقشی نداشتم و خانم دکتر دست به قتل شوهرش زد و من و علیرضا فقط در صحنه جرم حضور داشتیم.

در ادامه خاطر که طراح این قتل بود اظهار داشت که با همسرش اختلاف داشتم و حتی از همان دوران نامزدی ام قصد طلاق داشتم اما نشد تا اینکه 2 کارگرم را راضی به قتل فرشاد کردم و علیرضا دست به این قتل زد.

 به دلیل ناقص بودن پرونده، قضات دادگاه موفق به تشخیص قاتل فرساد نمی شوند و پرونده برای رفع ایرادات گرفته شده از سوی دادگاه که شامل بررسی دقیق، بازسازی دوباره صحنه قتل، بررسی امکان وجود یا عدم وجود رابطه نامشروع و... به شعبه 6 دادسرای عمومی و انقلاب تبریز بازگرداندند و  بالاخره بعد از گذشت یک و نیم سال از وقوع این جنایت هولناک، دومین جلسه دادگاه برای بررسی زوایای آشکار و پنهان این قتل در اوایل مهرماه امسال برگزار شد.

و با توجه به درخواست قصاص از سوی اولیای دم مقتول و محتویات پرونده، قضات شعبه سوم دادگاه کیفری یک استان به شرح زیر اقدام به صدور رای نمودند:

متهم ردیف اول از حیث اتهام قتل عمدی به قصاص نفس از طریق آویختن به چوبه دار در محوطه زندان مرکزی تبریز.

متهم ردیف دوم از حیث اتهام معاونت در قتل عمد با لحاظ این موضوع که سن وی در زمان ارتکاب بزه کمتر از 18 سال شمسی بوده است، به 5 سال نگهداری در کانون اصلاح و تربیت با احتساب ایام بازداشت قبلی.

متهمه ردیف سوم از حیث اتهام معاونت در قتل عمدی به تحمل 17 سال و 6 ماه و یک روز حبس تعزیری با احتساب ایام بازداشت قبلی و از حیث اتهام سرقت تعزیری به تحمل 21 ماه و یک روز حبس و 74 ضربه شلاق تعزیری و رد 9 هزار و 800 دلار به اولیادم مقتول./رکنا

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.