کد خبر : 31892 / /
/

قیمت سکه | قیمت سکه 7دی

فوری انفجار در بازار سکه | جهش سنگین قیمت سکه و قیمت دلار ۷ دی

امروز در بازار آزاد تا این لحظه قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم یک‌میلیون و ۹۰۴ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۲۰ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان است.

فوری انفجار در بازار سکه | جهش سنگین قیمت سکه و قیمت دلار ۷ دی

قیمت سکه امروز شنبه 7دی ۱۴۰۱ قیمت خرید و فروش دلار و سکه اعلام شد.هم‌اکنون در بازار آزاد، قیمت طلای 18عیار هر گرم یک‌ میلیون و 904 هزار تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم 19 میلیون و 900 هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید نیز 20 میلیون و 750 هزار تومان است.در بازار سبزه‌میدان، قیمت سکه نیم‌سکه بهار آزادی 12 میلیون و 700 هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی 9 میلیون و 500 هزار تومان و سکه یک‌گرمی 4 میلیون و 800 هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.آخرین اخبار از قیمت سکه و طلا را در خبر آزاد دنبال کنید.

امروز در بازار آزاد تا این لحظه قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم یک‌میلیون و ۹۰۴ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۲۰ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، هم‌اکنون در بازار آزاد، قیمت طلای 18عیار هر گرم یک‌ میلیون و 904 هزار تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم 19 میلیون و 900 هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید نیز 20 میلیون و 750 هزار تومان است.

در بازار سبزه‌میدان، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی 12 میلیون و 700 هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی 9 میلیون و 500 هزار تومان و سکه یک‌گرمی 4 میلیون و 800 هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

هر مثقال طلا در بازار داخلی، 8 میلیون و  250 هزار تومان ارزش‌گذاری شده است؛ ضمن اینکه قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی 1809 دلار است.

علاوه بر این، در بازار متشکل ارزی در لحظه انتشار این گزارش، قیمت فروش دلار توافقی 36 هزار و 999 تومان اعلام شده است. قیمت فروش یوروی توافقی نیز معادل 38 هزار و 678 تومان اعلام شده است.

بروز رسانی: چهارشنبه 7 دی 11:00

نوع

قیمت لحظه (تومان)

قیمت دلار (توافقی)

36  هزار و 999

قیمت یورو (توافقی)

38  هزار و 678

بروز رسانی: چهارشنبه 7 دی 11:00

نوع

قیمت لحظه (تومان)

قیمت سکه بهارآزادی

  19  میلیون و 900 هزار

قیمت سکه بهارآزادی(طرح جدید)

20  میلیون و 750  هزار

قیمت نیم سکه بهارآزادی

12 میلیون و 700 هزار

قیمت ربع سکه بهارآزادی

9  میلیون و 500 هزار

قیمت سکه گرمی

4 میلیون و 800 هزار

بروز رسانی: چهارشنبه 7 دی 11:00

نوع

قیمت لحظه (تومان)

گرم طلای 18 عیار

یک میلیون و 904  هزار

مثقال طلا

8 میلیون و 250 هزار

انس طلا(دلار)

1809

قیمت سکه

پیش بینی قیمت سکه 7 دی 1401

قیمت دلار ، طلا و سکه در روزها و هفته‌های گذشته با روندی صعودی در نوسان بود. بازارهای سرمایه‌ در سقف قیمتی قرار دارند و نمایندگان مجلس مالیات بر عایدی را راه چاره برای کنترل بازار می‌دانند و توصیه می‌کنند مردم در خریدشان از بازارهای مذکور مراقب باشند.

به گزارش تجارت‌نیوز، بازار ۳ روز پرالتهاب از اولین هفته‌ دی ماه ۱۴۰۱ را پشت سر گذاشته و قیمت دلار در سقف‌های قیمتی در حال قله‌نوردی است. در همین حال گمانه‌زنی‌های متعددی روزهای آینده‌ی قیمت دلار را فرا گرفته است.

قیمت سکه | قیمت دلار گریبان مردم را گرفته

اگر بخواهیم ساده و مختصر اشاره کنیم، قیمت دلار به چالشی برای مردم تبدیل شده است. هر چند به ظاهر این روند صعودی قیمت، گریبان نهاد پولی کشور را گرفته اما آنچه به وضوح مشخص است، دود این سو‌ء مدیریت‌ها به چشم مردم می‌رود.

این روزها، بازار خرید دلار داغ است. بخش‌های مختلف اقتصادی کشور از دولت گرفته تا مجلس درصدد چاره‌ای برای مهار افسار گسیختگی اسکناس آمریکایی هستند.

هر چند تجربه سال‌های گذشته نشان داده هر چه تلاش در بخش‌های مذکور بیشتر می‌شود، مردم نیز به همان نسبت ضرر بیشتری را متحمل می‌شوند.

در شرایطی که بازار ارز، انتظامی است و برخی معامله‌گران احتمال نوسان‌گیری بازارساز از موقعیت فعلی را می‌دهند، مجلس شرایط فعلی را بهترین فرصت برای مطرح کردن موضوع مالیات بر عایدی دانسته است!

مالیاتی که به مالیات ثروتمندان نیز معروف است، نوعی از مالیات محسوب می‌شود که بر سود ناشی از انتقال اموال غیر مولد اعمال می‌شود. در واقع در این مالیات، افراد از سود ناشی از فروش سرمایه و مایملک خود مالیات پرداخت می‌کنند.

برای توضیح دقیق‌تر آن می‌توان یک مثال زد؛ شما ملکی را با قیمت یک میلیارد تومان خریده‌اید‌. در هنگام فروش، این ملک را با قیمت یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان می‌فروشید. شما ۵۰۰ میلیون تومان سود می‌کنید و باید درصدی از این سود را (توسط دولت تعیین می‌شود) در قالب مالیات بر عایدی پرداخت کنید.

قیمت سکه | مالیات دلالی در آشفتگی بازار ارز

این مالیات در واقع سود دولت محسوب می‌شود و در بسیاری از کشورهای دنیا نیز سال‌هاست که مرسوم است.

اما مهمترین لازمه اجرای آن سیستم مالیاتی شفاف و به دور از فساد است. کمااینکه دولت وقت در سال ۱۳۶۰ درصدد اجرای آن بود و تا حدودی نیز به اجرا گذاشته شد، اما به دلیل خلأهای فراوان در اطلاعات اقتصادی مؤدیان و… در نهایت منجر به توقف آن و لغو کامل این قانون شد.

به نظر می‌رسد نمایندگان مجلس در شرایطی که فشار اقتصادی زیادی بر مردم حاکم است با این دیدگاه اصرار به اجرای این نوع از مالیات دارند تا با سیاست اخذ مالیات، قیمت ارز در بازار معاملات را کنترل کنند.

کارشناسان معتقدند این سیاست چاره‌ای برای مدیریت قیمت ارز در کشور نیست و با این اقدام قیمت دلار پایین نمی‌آید.

فارغ از موضوع مالیات بر عایدی، تعیین و تکلیف نرخ دلار نیمایی در نظام اقتصادی موضوع دیگری بود که در جلسه‌ مجلس با نهاد پولی کشور در ابتدای هفته، بر آن تاکید شد.

از روز شنبه ۳ دی ۱۴۰۱، قیمت دلار به صورت افزایشی کلید خورد‌ و وارد کانال جدید هم شد‌. این محدوده‌ها بارها از سوی کارشناسان از ابتدای سال هشدار داده شده بود. دولت و نهاد پولی کشور نیز با دست‌گذاشتن بر گلوی‌ دلار سعی در مدیریت بازار ارز داشتند.

با وجودی که قیمت دلار با تورم هنوز هم‌تراز نیست، اما این اسکناس آمریکایی خود را به آن نزدیک کرده است.

گمانه‌زنی‌های فراوانی از سوی معامله‌گران مبنی بر کسب سود از قله‌نوردی قیمت دلار از سوی بازارساز مطرح است. در روزهای گذشته نیز در گزارش‌های تجارت‌نیوز به کرات نسبت به  آن هشدار داده شده است، اما این موضوع زمانی پررنگ‌تر شد که مهدی طغیانی؛ عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید می‌کند؛ «نرخ‌های موجود در بازار معاملات غیررسمی واقعی نیست و مردم باید در این زمینه مراقب باشند.»

به نظر می‌رسد با سیگنال‌های کاهشی نظیر سفر گروسی در روز شنبه ۱۰ دی به تهران و پایان تعطیلات ژانویه که به بازار مخابره می‌شود، بهتر است با احتیاط بیشتری دست به معامله در بازار ارز بزنیم.

روند قیمت طلا و سکه نیز بر مدار صعود، همانند روزها و هفته‌های گذشته قرار دارد. فعلا فارغ از بازار تعطیل طلای جهانی، بر مدار قیمت دلار گران‌ می‌شوند.

قیمت سکه محدوده مقاومت را شکست

این فلز زرد طی ۲ هفته‌ گذشته و در روزهایی که قیمت دلار و انس جهانی طلا کاهشی یا باثبات بود، روندی صعودی داشت.

حباب سکه نیز طی این مدت همواره افزایشی بوده و برخی کارشناسان در هفته‌های گذشته این روند افزایشی حباب سکه را آلارم افزایش قیمت دلار می‌دانستند. این تحلیل بیش از ۱۰ روزی است که در بازار ارز صدق دارد.

از ابتدای هفته معامله‌گران بازار، محدوده ۲۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی را محدوده‌ مقاومتی برای سکه می‌دانستند. امروز این محدوده نیز شکست و با افزایش قیمت سکه امامی این قطعه از سکه با نرخ ۲۰ میلیون و ۶۵۱ هزار تومان در بازار معامله شد.

روز دوشنبه ۵ دی ۱۴۰۱، قیمت طلا نیز روند صعودی داشت.  هر مثقال طلا، ۸ میلیون و ۱۳۸ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز یک میلیون و ۸۷۸ هزار تومان معامله شد.

بازار سکه، طلا و دلار همگرا است. باید دید روز شنبه ۱۰ دی ماه با کمک سیگنال‌هایی که پیش از این اشاره شد روند قیمت در بازار سرمایه آرام می‌گیرد؟

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.