کد خبر : 31834 / /
/

قیمت سکه | قیمت سکه امروز

قیمت سکه در روز تعطیل همه را شوکه کرد | سکه چقدر قیمت خورد؟

روند بازار طلا، سکه و دلار، از تداوم افزایش قیمت‌ها حکایت دارد.

قیمت سکه در روز تعطیل همه را شوکه کرد |  سکه چقدر قیمت خورد؟

قیمت سکه امروز سه شنبه 6دی ۱۴۰۱ قیمت خرید و فروش دلار و سکه اعلام شد.

قیمت هر قطعه قیمت سکهامامی به ۲۰ میلیون و ۶۷۴ هزار تومان رسید. هر قطعه قیمت سکهبهار آزادی ۱۹ میلیون و ۶۸۱ هزار تومان، قیمت سکه نیم ۱۲ میلیون و ۴۸۰ هزار تومان، ربع سکه ۹ میلیون و ۴۷۰ هزار تومان و سکه گرمی ۴ میلیون و ۴۱۰ هزار تومان رسید.آخرین اخبار از قیمت سکه و طلا را در خبر آزاد دنبال کنید.

روند بازار طلا، سکه و دلار، از تداوم افزایش قیمت‌ها حکایت دارد.

قیمت دلار در بازار آزاد امروز ۳۹ هزار و ۷۲۱ تومان بود.

همچنین در بازار آزاد، قیمت طلای ۱۸عیار یک میلیون و ۸۷۸ هزار تومان قیمت داشت و قیمت طلای ۲۴ عیار ۲ میلیون و ۵۰۴ هزار تومان اعلام شد. هر مثقال طلا نیز در بازار ۸ میلیون و ۱۳۸ هزار تومان به فروش رفت.

در این میان، قیمت هر قطعه قیمت سکه امامی به ۲۰ میلیون و ۶۷۴ هزار تومان رسید. هر قطعه سکه بهار آزادی ۱۹ میلیون و ۶۸۱ هزار تومان، نیم‌سکه ۱۲ میلیون و ۴۸۰ هزار تومان، ربع سکه ۹ میلیون و ۴۷۰ هزار تومان و سکه گرمی ۴ میلیون و ۴۱۰ هزار تومان رسید./خبرآنلاین

قیمت سکه

پیش بینی قیمت سکه 6 دی 1401/ سکه محدوده مقاومت را شکست

امروز قیمت طلا و سکه نوسان زیادی داشت. در برخی ساعات این نوسان افزایشی و برخی مواقع کاهشی بود. قیمت سکه امامی امروز گران شد و قیمت طلا نیز رشد داشت.

به گزارش تجارت‌نیوز، روند قیمت طلا و سکه امروز در بازار معاملات با روندی باثبات مانند روز یکشنبه آغاز به کار کرد. در لحظه نگارش این گزارش قیمت در بازار فلز زرد نوساناتِ کاهشیِ محدودی داشت و حباب سکه نیز کاهشی بود. به نظر می‌رسد تا پایان معاملات امروز قیمت نسبت به دیروز روند افزایشی داشته باشد، زیرا نوسان قیمت بالاست و سکه امامی در چند دقیقه بیش از ۳۰۰ هزار تومان گران شد.

 قیمت دلار امروز روند افزایشی محدودی داشت، اما این روند با توجه به تعطیلات پایان سال میلادی و تغییر نکردن قیمت انس جهانی طلا، فعلا توانسته بر طلای داخلی اثر گذار باشد.

نفس‌گیری قیمت سکه و بازار طلا در تعطیلات کریسمس

تاثیر قیمت طلا و سکه در بازار داخلی از انس جهانی طلا و قیمت دلار در هفته‌های گذشته به اعتقاد برخی تحلیلگران به گونه‌ای بوده که قیمت در بازار فلز زرد سیگنال افزایش قیمت دلار را می‌داد. این تحلیل درست از آب درآمد.

در روزهای گذشته برخی معامله‌گران نیمه کانال ۲۰ میلیون تومانی را محدوده مقاومتی مهم برای قیمت سکه در بازار می‌دانستند. آن‌ها معتقد بودند اگر این محدوده شکسته شود قیمت به کانال‌های بالاتر ورود می‌کند. با این حال، به دلیل بالا بودن حباب سکه، بعضی از فعالان انتظار داشتند که امروز قیمت این فلز گرانبها اصلاح شود.

بازار فعلا داغ است و بسیاری از معامله‌گران این روند را ناشی از انتظارات تورمی می‌دانند. آن‌ها معتقدند تعطیلات کریسمس فرصت خوبی است تا بازار نفس‌گیری کند و اگر دلار افزایش یابد قیمت طلا و سکه به سطوح قیمتی بالاتر ورود کند.

هیجان خرید قیمت سکه بالاست

مردم فعلا نگران از دست رفتن ارزش سرمایه‌های ریالی خود هستند و درصدد این هستند تا با تبدیل آن به طلا، سکه و دلار مانع کاهش ارزش دارایی‌های خود شوند.

اما نکته‌ای که برخی کارشناسان به آن اشاره می‌کنند قله‌های قیمتی است که ممکن است در پایان‌ روند صعودی قیمت باشد. یعنی معامله‌گران خرد، در کوتاه مدت از بازار رکب بخورند و دود آن در چشم مردم و سود بازار به جیب دولت برود!

امروز قیمت سکه امامی برخلاف سایر قطعات سکه با روند صعودی آغاز به کار کرد، اما در میانه روز با نوسان قیمت اندکی ریزش داشت.

در لحظه نگارش این گزارش سکه امامی بیش از ۳۰۰ هزار تومان گران شد و از نیمه کانال ۲۰ میلیون تومانی عبور کرد. در حال حاضر سکه امامی با قیمت ۲۰ میلیون و ۵۷۲ هزار تومان در بازار معامله می‌شود.

سکه بهار آزادی امروز با روند کاهشی آغاز به کار کرد، اما بعد از ظهر امروز روند افزایشی داشت. فعلا سکه بهار امروز با قیمت روز گذشته در حال معامله است. هر چند این قطعه از سکه در برخی ساعات افزایشی در حدود ۱۰۰ هزار تومانی قیمت را دارد. قیمت ۱۹ میلیون و ۶۴۵ هزار تومان نرخی است که این قطعه از سکه در بازار معامله می‌شود.

نیم و ربع سکه در برخی ساعات امروز ۵۰ هزار تومان گران شدند و برخی ساعات ۵۰ هزار تومان ارزان. این قطعات سکه در لحظه نگارش این گزارش به ترتیب با قیمت ۱۲ میلیون و ۴۵۰ هزار تومات و ۹ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان در بازار معامله شدند.

سکه گرمی امروز کمترین نوسان قیمت را داشت و با قیمت ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان در بازار معامله شد.

قیمت سکه و طلا گران شد

قیمت طلا امروز نیز گران شد و هر مثقال طلا با قیمت ۸ میلیون و ۱۵۶ هزار تومان معامله شد.

هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز به قیمت یک میلیون و ۸۸۱ هزار تومان رسید.قیمت طلای دست دوم امروز یک میلیون و ۸۵۵ هزار تومان شد.

حباب سکه امروز در ابتدای معاملات امروز روند کاهشی خوبی داشت، اما در میانه روز با روند افزایشی همراه شد. فعلا حباب سکه امامی و نیم سکه بیش از ۳ میلیون تومان است و حباب ربع سکه نیز در کف کانال ۵ میلیون تومانی قیمت قرار دارد.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.