کد خبر : 31630 / /
/

قیمت سکه | قیمت سکه 3دی

رکوردشکنی قیمت سکه ادامه دارد | جدیدترین قیمت‌ سکه و قیمت دلار را ببینید ؛ ۳ دی ۱۴۰۱

نرخ دلار توافقی در «کانال سامانه اطلاع‌رسانی ارز توافقی تهران» ۳۶ هزار و ۲۲۳ تومان اعلام شد. همچنین قیمت هر قطعه سکه تمام‌ بهار آزادی طرح جدید (امامی) نیز به ۱۹ میلیون و ۷۰۱ هزار تومان رسید.

رکوردشکنی قیمت سکه ادامه دارد | جدیدترین قیمت‌ سکه و قیمت دلار را ببینید ؛ ۳ دی ۱۴۰۱

قیمت سکه امروز شنبه 3 دی ۱۴۰۱ قیمت خرید و فروش دلار و سکه اعلام شد.همچنین در حدود ظهر امروز قیمت هر قطعه قیمت سکهطرح جدید (امامی) به ۱۹ میلیون و ۷۰۱ هزار تومان رسید.قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم ۱۸ میلیون و ۵۵۳ هزار تومان معامله شد.قیمت سکهنیم‌بهار آزادی نیز به قیمت ۱۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و ربع‌سکه بهارآزادی نیز به قیمت ۹ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان رسید.آخرین اخبار از قیمت سکه و طلا را در خبر آزاد دنبال کنید.

نرخ دلار توافقی در «کانال سامانه اطلاع‌رسانی ارز توافقی تهران» ۳۶ هزار و ۲۲۳ تومان اعلام شد. همچنین قیمت هر قطعه سکه تمام‌ بهار آزادی طرح جدید (امامی) نیز به ۱۹ میلیون و ۷۰۱ هزار تومان رسید.

امروز شنبه ۳ آذر ۱۴۰۱ قیمت خرید و فروش دلار تا ساعت تنظیم این خبر، نرخ دلار در «کانال سامانه اطلاع‌رسانی ارز توافقی تهران» ۳۶ هزار و ۲۲۳ تومان اعلام شد.

دلار در بازار آزاد تا این لحظه به قیمت ۴۰ هزار و ۲۵۰ تومان معامله می شود.

قیمت سکه

قیمت سکه در بازار

همچنین در حدود ظهر امروز قیمت هر قطعه سکه تمام‌ بهار آزادی طرح جدید (امامی) به ۱۹ میلیون و ۷۰۱ هزار تومان رسید.

هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم ۱۸ میلیون و ۵۵۳ هزار تومان معامله شد.

نیم‌سکه بهار آزادی نیز به قیمت ۱۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و ربع‌سکه بهارآزادی نیز به قیمت ۹ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان رسید.

همچنین هر سکه گرمی نیز به قیمت ۴ میلیون و ۳۶۰ هزار تومان معامله شد.

قیمت هرگرم طلای ۱۸ عیار نیز به یک میلیون و ۹۴۹ هزار و ۹۰۰ تومان رسید.

قیمت جهانی هر اونس طلا نیز ۱۷۹۸ دلار اعلام شد./همشهری آنلاین

 

مردم فعلا طلا و سکه معامله نکنند

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران فت: مردم فعلا از ورود به بازار طلا و سکه خودداری و معاملات خود را به زمان ثبات یکماهه (یکماه پس از ثبات قیمت‌ها) موکول کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز، رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: روند قیمت‌ها در بازار طلا و سکه همچنان صعودی است.

نادر بذرافشان بر تخلیه حباب قطعات کوچکتر سکه همچون ربع سکه و سکه‌های یک گرمی به سبب کاهش تقاضا که دارای حباب‌های بیش از حد شده بودند، اشاره و توصیه کرد: مردم فعلا از ورود به بازار سکه و طلا خودداری و معاملات خود را به زمان ثبات یکماهه (یکماه پس از ثبات قیمت‌ها) موکول کنند.

او در گفت‌وگو با ایسنا، در رابطه با وضعیت یک هفته اخیر بازار سکه و طلای داخلی اظهار کرد: در هفته‌ای که گذشت در بازارهای جهانی کاهش هفت دلاری اونس طلا را شاهد بودیم اما بازار داخلی سکه و طلا همچنان روند صعودی خود را ادامه داد.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران ضمن تاکید براینکه رشد قیمت‌ها در بازار سکه و طلا تحت تاثیر نوسان نرخ ارز در داخل است، در رابطه با میزان تقاضا تصریح کرد: این افزایش قیمت‌ها تنها تحت تاثیر افزایش نرخ ارز شکل گرفته و عامل تقاضا تاثیر چندانی نداشته است؛ چراکه این هفته‌، روزهای پایانی ماه را پشت سر گذاشتیم و طبق روال روزهای پایانی هر ماه، از میزان تقاضا کاسته می‌شود، این هفته هم تقاضایی که بتوان از آن به‌عنوان تقاضای کاذب که تاثیرگذار بر قیمت‌ها باشد، ایجاد نشد.

کاهش تقاضا برای قطعات کوچکتر سکه، حباب آن‌ها را کاهش داد

وی تصریح کرد: سکه و همچنین طلا (مثقال طلای ۱۷ عیار و گرم طلای ۱۸ عیار) افزایش قیمت را در این هفته تجربه کرده‌اند اما ربع سکه و سکه های گرمی نسبت به ابتدای هفته، کاهشی شده اند؛ البته که حباب این دو قطعه حباب بیش از حد بوده است که کمی از آن تخلیه شد. علت کاهش قیمت و کاهش حباب این دو قطعه سکه علیرغم افزایش قیمت سایر قطعات سکه و مصنوعات طلا، کاهش تقاضا بوده است. هفته‌های گذشته دو تا پنج درصد نوسان افزایشی دیده شد که تحت تاثیر نوسان اونس جهانی، نوسان نرخ ارز، خبرهای سیاسی- اقتصادی در جهان و… طبیعی بود اما در یک هفته اخیر تقاضای کاذب که دیده نشد و حتی می‌توان گفت در روزهای پایانی هفته، دو تا سه درصد کاهش تقاضا شکل گرفت.

این مقام صنفی، خاطرنشان کرد: در رابطه با موضوع مدیریت بانک مرکزی که صحبت‌هایی شده بود تا بازار ارز و قیمت اوراق سکه تا حدودی مدیریت شوند، متاسفانه هنوز اتفاق نیفتاده و وعده‌ها محقق نشده است و بر همین اساس نوسان افزایش نرخ ارز سبب شد که بازار سکه و طلا نیز دچار التهاب افزایشی باشد. نقش اصلی بر عهده دولت و سیاست‌هایی است که برای کنترل بازار و کاهش قیمت‌هاست اتخاذ می‌شود؛ اما امیدوار هستیم که طی هفته‌های پیش‌رو شاهد مدیریت بانک مرکزی پیرو سیاست‌هایی که اعلام شده ، باشیم و به سمت‌وسویی حرکت کنیم که نگرانی مردم از وضعیت بازار برطرف شود.

وی افزود: مردم در حال حاضر نگران از نوسان‌های فعلی و ادامه‌دار شدن یا نشدن افزایش قیمت‌ها هستند. به‌اعتقاد بنده، افزایش‌ قیمت‌ها به اوج خود رسیده است و توصیه ما همانطور که پیش‌تر نیز تاکید شد، این است که فعلا مردم سعی کنند به این بازارها ورود نکنند و منتظر اجرای سیاست‌ها و مدیریت بانک مرکزی در رابطه با نرخ ارز و تاثیر آن بر بازارهای داخلی و همچنین کاهش و ثبات نرخ ارز باشند. افزایش‌های فعلی کاذب هستند که بایستی کاهش پیدا کنند و احتمال این کاهش وجود دارد.

بذرافشان تاکید کرد: همانطور که اشاره شد، نقش اصلی در کاهش قیمت‌ها را بانک مرکزی ایفا می‌کند تا در هفته‌های آینده شاهد کاهش و ثبات قیمت‌ها باشیم که به اعتقاد بنده، این اتفاق خواهد افتاد؛ فلذا توصیه می‌کنیم مردم در اوج قیمت‌ها (که اکنون است) به بازار ورود نکنند تا متحمل زیان و آسیب‌های مالی آن هم در شرایط کنونی اقتصاد مردم و تورم‌ها نشوند؛ چراکه تجربه گذشته ثابت کرده زمانیکه قیمت‌ها به اوج می‌رسد، مجدد کاهشی صورت خواهد گرفت و افرادی که ورود کرده بودند، دچار آسیب می‌شوند. بهترین زمان برای انجام معاملات زمانی است که قیمت‌ها به ثبات نسبی آن هم پس از گذشت یکماه که بازار تعادل خود را کسب کرده ، است.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در پابان در رابطه با وضعیت فعلی حباب سکه باتوجه به این قیمت‌ها، گفت: حباب سکه که در ابتدای هفته یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان بود و تا یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان هم کاهش یافت در حال حاضر در محدوده یک میلون و ۶۰۰ هزار تومان قرار دارد و نسبت‌ به هفته‌های گذشته، کمی کمتر شده اما همچنان بزرگ است. این در حالیست که اگر سکه حباب نداشت، قیمت هر قطعه سکه در حدود ۱۷ میلیون و ۷۰۰ الی ۸۰۰ هزار تومان بود.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.