کد خبر : 31590 / /
/

وام| وام جدید| وام فوری

2 وام 130 و 2 میلیاردی رئیسی به همه | یارانه بگیران از هدیه جدید دولت جا نمانند

شرایط دریافت 2 وام جدید دولت به یارانه بگیران اعلام شد

2 وام 130 و 2 میلیاردی رئیسی به همه | یارانه بگیران از هدیه جدید دولت جا نمانند

وام یکی از راهکارهایی است که مردم از آن برای تأمین نقدینگی لازم برای کارهای مختلف خود استفاده می‌نمایند. وام بانکی مجموعه‌ای از وام‌ های قرض‌الحسنه و تسهیلات بانکی وسوسه‌برانگیز است. وام یکی از ترفندهای دنیای اقتصاد برای ایجاد آسایش در زندگی مردم است و می‌تواند از  وام  بانکی به‌عنوان یک وجه کمکی بهره‌مند شود. آخرین اخبار مربوط به وام را در خبر آزاد بخوانید.

وام جدید برای مردم

وام

شاید تا چندسال گذشته حساسیت مساله بحران جمعیت بر همگان آشکار نشده بود اما امروز بر کسی پوشیده نیست که این مساله به عنوان یک بحران پیش‌روی کشورمان بسیار جدی است. هرچند که با وجود تأکیدات مؤکد برای حل این مساله همچنان موانعی بر سر حل این بحران وجود دارد که جای بهت و تعجب دارد. آن هم در شرایطی که زنگ خطر پیری جمعیت در کشور به صدا درآمده، نرخ رشد جمعیت در کشور در حال کاهش است و مسائل متعددی در بحث فرزندآوری در جامعه مطرح می‌شود، هرچند به‌نظر می‌رسد عوامل گوناگونی دست به دست هم داده‌اند تا همچنان جوانان برای گرفتن وام فرزندآوری دچار مشکل باشند.

سربازان و مشمولان غایب از جمله افرادی هستند که در این بین با مشکلات عدیده‌ای در این مساله مواجه هستند. پس از کش و قوس‌های بسیار از سال ۱۳۹۵ بر اساس هماهنگی‌های بعمل آمده بین بانک مرکزی و سازمان وظیفه عمومی، پرداخت تسهیلات ازدواج و بیماری‌های خاص از مفاد ماده ۱۰ قانون خدمت وظیفه عمومی مستثنی شده بودند اما ازدوازدهم مردادماه امسال ارائه تسهیلات فرزند آوری به افراد ذکور به استعلام وضعیت مشمولین از سازمان نظام وظیفه (حسب بند (ب) ماده ۱۰ قانون خدمت وظیفه عمومی) مشروط شد که مانعی جدی برای این افراد محسوب می‌شد.

در این شرایط نمایندگان مجلس در پی تقاضاها و درخواست مردمی تلاش‌های بسیاری را برای حل این مساله به کار بردند و در همین راستا اواسط آذرماه امسال نمایندگان مجلس شورای اسلامی با کلیات الحاق یک ماده به قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت موافقت کردند. طرحی که به گفته علیرضا شهبازی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از تلاش مجلس برای حل مشکل عدم پرداخت وام فرزند آوری و نظارت خانه ملت بر اجرایی شدن این مصوبه از سوی بانک‌ها خبر می‌دهد.

بر اساس این طرح در صورتی که متقاضیان دارای بدهی قطعی مالیاتی یا بدهی غیرجاری به بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی یا دارای چک برگشتی باشند، بانک‌ها و مؤسسات اعتباری مکلفند با درخواست متقاضی، تسهیلات موضوع این قانون را پس از تسویه حداقل پنجاه درصد (۵۰%) بدهی‌ها و تعهدات مذکور از محل این تسهیلات، پرداخت نمایند.

در این شرایط اگرچه این قانون برای بدهکاران مالیاتی و افراد دارای چک برگشتی امتیازاتی را لحاظ کرده باشد، اما همچنان سربازان و مشمولان غایب همچنان موانع بر سر راه خودش باقی مانده است و تا رسیدن به وضعیت مطلوب فاصله بسیاری مانده است و به نظر می‌رسد علیرغم وعده‌های مکرر مسئولان همچنان اقدامی در این حوزه صورت نگرفته است.

شهبازی، نماینده مجلس با اشاره به تصویب طرح دو فوریتی الحاق یک ماده به قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت تاکید دارد که با اجرای این قانون قطعاً مجلس بر عملکرد بانک‌ها نظارت خواهد کرد اما یکی از مشکلات موجود در جامعه، موضوع بحران پیری جمعیت در کشور است، قانون حمایت از خانواده و فرزند آوری نیز در همین راستا به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید، در نتیجه باید تدابیر بیشتری در جهت رشد و جوانی جمعیت اندیشید، به خصوص در مسائل اقتصادی و اشتغال و بیکاری که اگر این مسائل و مشکلات حل شود، عملاً بسیاری از موضوعات دیگر هم به تبع آن حل می‌شود.

اگرچه تا بهبود وضعیت اقتصادی راه بسیاری برجا مانده است اما باید به این مساله هم توجه کرد که امتیازاتی که مجلس برای این مساله درنظر می‌گیرد، عملاً باید باید به جای مانع تراشی، تشویقاتی در راستای رشد و جوانی جمعیت در نظر گرفته شود. نکته‌ای که عضو کمیسیون برنامه و بودجه در مجلس شورای اسلامی هم بر آن تاکید دارد و حل مشکلات اقتصادی به وضعیت اشتغال جوانان را در این مساله مؤثر می‌داند.

به گفته نماینده مردم نهاوند در مجلس اگرچه امتیازاتی در قانون حمایت از خانوارلحاظ شده و می‌تواند این امید را داشت که وضعیت بهتر شود اما این مساله کافی نیست و باید شرایط اقتصادی و معیشت افراد به گونه‌ای شود که به موضوع فرزندآوری و جوانی جمعیت کمک کند.

در این شرایط باید به این مساله به طور جدی و عملیاتی فکر شود تا بتوانیم نتایح ملموسی از این وضعیت داشته باشیم. متأسفانه علیرغم امتیازات قرار گرفته شده در این مساله همچنان موانع جدی در سر راه پرداخت وام ازدواج به مشمولان غایب وجود دارد و به نظر می‌رسد نمایندگان مجلس نباید تنها به حرف و سخن در زمینه بحران جمعیت اکتفا کنند.

در همین رابطه وحید یامین پور در صفحه توئیتر خود نوشت: «طبق ماده ۱۰ قانون خدمت وظیفه، پرداخت وام مشروط به استعلام وضعیت خدمت است؛ سال‌ها است وام ازدواج، از این شرط مستثنی شده است. با ابلاغ قانون جوانی جمعیت بانک‌ها در خصوص وام فرزندآوری بلاتکلیف‌اند. بانک مرکزی خواستار مستثنی شدن این وام هم شده، ولی سازمان نظام وظیفه هنوز پاسخی نداده است.»

خبر خیلی مهم برای مردم

وام

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در حالی از این مساله سخن می‌گوید که عملاً در وادی اجرا اتفاقی نمی‌افتد و به نظر می‌رسد بیشتر درباره این موضوعات حرف زده می‌شود تا اینکه مسئولان برای اجرایی شدن آن تمام تلاش خود را به کار بگیرند.

شاید اگر این اقدامات به صورت جدی‌تری پیگیری می‌شد، به نتیجه بهتری می‌رسیدیم اما در شرایط فعلی جوانان با وعده‌های یک بام و دو هوایی مواجه هستند که اگرچه در حرف و سخن قول‌های بسیاری در این خصوص داده می‌شود اما در زمان اجرا عملاً چنین اتفاقی صورت نمی‌گیرد.

به نظر می‌رسد تمامی ارگان‌های مسئول باید در این زمینه عزم خود را به کار گیرند تا بتواند این مساله را حل کرده و وضعیت را سامان بخشند. موضوعی که حل آن شاید مشکل اکثریت جامعه را دربرنگیرد اما با وضعیت بحرانی که ما در زمینه جمعیت داریم، تعلل یک روزه درباره این مساله نیز وضعیت ما را با بحران روبه‌رو می‌کند. آن هم در شرایطی که ما فقط ۵ سال فرصت داریم تا جمعیت را تنظیم کنیم و بعد از آن جمعیت روند نزولی خواهد داشت و جبران آن نیز سخت یا حتی غیرممکن خواهد بود. در نتیجه همه دستگاه‌های مسئول در این مساله باید تلاش کنند تا هرچه سریع‌تر این مساله به نتیجه خوبی برسد.

وام 2 میلیاردی بانک شهر به چه افرادی تعلق می گیرد؟

پزشکان عمومی، دندانپزشکان، دامپزشکان، متخصص و فوق تخصص‌ها و تمامی افراد فعال در حوزه سلامت و بهداشت که مشتری بانک شهر هستند، با طرح «سلامت شهر» امکان دریافت وام 2 میلیارد تومانی را خواهند داشت.

به گزارش کاماپرس، به نقل از رده، آن گروه از فعالان حوزه سلامت امکان دریافت وام 2 میلیارد تومانی بانک شهر را دارند که در یکی از شعب این مجموعه سپرده قرض الحسنه داشته باشند. سود این تسهیلات 18 درصد بوده و حداکثر مدت زمان بازپرداخت آن به 60 ماه می‌رسد. ضمانت اصلی برای این تسهیلات ارائه ضامن رسمی است. متقاضیان این تسهیلات حتما باید مدارک کاری و پروانه کسب و طبابت خود را ارائه دهند تا امکان دریافت وام را داشته باشند.

شرایط دریافت وام 2 میلیاردی چیست؟

با توجه به مبلغ وام، مدت زمان بازپرداخت آن و سود، میزان هر قسط 50 میلیون و 786 هزار و 855 تومان است. کل سود تسهیلات 1 میلیارد و 47 میلیون و 211 هزار و 291 تومان و مجموع رقم وام و سود آن 3 میلیارد و 47 میلیون و 311 هزار و 291 تومان خواهد بود.

گذری بر تاریخچه، تندیس‌ها و لوح‌های تقدیر مربوط به بانک شهر

بالغ بر 15 سال از آغاز فعالیت بانک شهر می‌گذرد و همچنان این مجموعه در زمینه فراهم کردن اعتبارات کلان، تامین نقدینگی و سرمایه و پوشش هزینه‌ها و مخارج شهر به منظور توسعه بیشتر شهرها و دیگر فعالیت‌های مرتبط بانکی مشعول به کار است.

این مجموعه تاکنون تندیس شرکت پیشرو در رتبه بندی شرکت‌های برتر ایران، لوح‌های تقدیر دبیرخانه توسعه صنایع ملی ایران، لوح سپاس دومین اجلاس متخصصین و روسای بانک بیمه، بورس و همچنین دهمین جشنواره ملی انتشارات روابط عمومی، دومین دوره کنفرانس روش‌های پیشرفته و کاربردی در روابط عمومی، ستاره روابط عمومی و … را به دست آورده است.

کاماپرس

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.