کد خبر : 29516 / /
/

یارانه نقدی | یارانه معیشتی | یارانه جدید

پرداخت یارانه جدید به این خانوارها | ابن خانوار ها برای وام با سود 4 درصد عجله کنند

سرپرست دبیرخانه ستاد مسکن و ازدواج سازمان بهزیستی کشور از تخصیص ۱۱۳ میلیارد تومان (مرحله اول) برای پرداخت مابه‌التفاوت یارانه سود تسهیلات مسکن ویژه خانوارهای دارای حداقل ۲ عضو معلول تحت پوشش که از تسهیلات غیریارانه‌ای برای ساخت و خرید مسکن استفاده کرده‌اند، خبر داد.

پرداخت یارانه جدید به این خانوارها | ابن خانوار ها برای وام با سود 4 درصد عجله کنند

یارانه جدید در دولت رئیسی با اصلاح یارانه ای تغییر کرد یارانه جدید به خانوارهای دهک های در آمدی یک تا نهم پرداخت می شود یارانه جدید در دولت رئیسی به صورت کالابرگ اعطا می شود یارانه جدید به افراد مجرد هم پرداخت می شود جدید ترین خبرها در یارانه جدید در خبرآزاد بخوانید

یارانه جدید

پرداخت مابه‌التفاوت یارانه جدید سود تسهیلات مسکن

نصیر حیدری سرپرست دبیرخانه ستاد مسکن و ازدواج سازمان بهزیستی کشور از تخصیص ۱۱۳ میلیارد تومان برای پرداخت مابه‌التفاوت سود تسهیلات یارانه‌ای ساخت و خرید مسکن ویژه خانوارهای دارای حداقل ۲ عضو معلول در راستای توانمندسازی و حمایت از اقشار تحت پوشش خبر داد و گفت: تسهیلات ساخت مسکن غیریارانه‌ای مددجویان با سود بیش از کارمزد ۴ درصد پرداخت می‌شود.

سرپرست دبیرخانه ستاد مسکن و ازدواج سازمان بهزیستی کشور، ادامه داد: این اعتبار برابر تبصره ۱۴ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ با عنوان یارانه سود تسهیلات مسکن ویژه خانوارهای دارای حداقل ۲ عضو معلول تحت پوشش یاد شده است که از تسهیلات غیریارانه‌ای برای ساخت و خرید مسکن استفاده کرده‌اند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بهزیستی کشور، وی درخصوص نحوه بهره‌مندی خانوارهای دارای حداقل ۲ عضو معلول تحت پوشش از یارانه سود تسهیلات مسکن، توضیح داد: با ادارات‌کل استانی برای اطلاع‌رسانی این مهم مکاتبه شده است؛ لذا مددجویان حائز شرایط با مراجعه به بهزیستی استان و شهرستان خود، پس از دریافت فرم موردنظر برای اخذ تاییدیه تسهیلات غیریارانه‌ای به بانک‌های عامل مراجعه کنند.

یارانه جدید

 پرداخت وام مسکن به روستائیان با تضمین یارانه جدید دولت

شاخص مقاومت مسکن روستایی از هفت درصد در سال ۱۳۸۴ به ۵۰ درصد در سال ۱۴۰۰ ارتقا یافته است. با این حال بر اساس گزارش‌های میدانی، روند نوسازی مسکن روستایی دچار اختلالاتی شده است.

حدود یک سال از مصوبه افزایش تسهیلات ساخت مسکن از ۱۰۰ به ۲۰۰ میلیون تومان با نرخ سود ۵ درصد در دومین نشست شورای عالی مسکن می‌گذرد اما هنوز این موضوع به طور کامل  محقق نشده است. یکی از مهم‌ترین موانع به عدم ارایه تضمین‌نامه یارانه این تسهیلات از سوی سازمان برنامه و بودجه مربوط می‌شود. اگرچه در هفته‌های اخیر پرداخت این تسهیلات در برخی بانک‌ها آغاز شده اما سهمیه‌ی بانک‌ها محدود است و وام به بسیاری افراد نمی‌رسد.

به منظور تسریع و تسهیل مصوبه تسهیلات مسکن روستایی، وزارت راه و شهرسازی با همکاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اقدام به اصلاح این مصوبه کرده که اصلاحیه مذکور در جلسه مهرماه ۱۴۰۱ هیات وزیران مطرح شد اما به دلیل مخالفت سازمان برنامه و بودجه برای طرح به کمیسیون اقتصادی ارجاع داده شد.

روز گذشته ۲۴۵ نماینده مجلس طی نامه‌ای به رییس‌جمهور خواستار رفع مشکل پرداخت وام ۲۰۰ میلیون تومانی مسکن روستایی شدند.

هیات وزیران در جلسه روز ۸ آبان ۱۴۰۱ به ریاست آیت‌الله سید ابراهیم رییسی ـ رییس جمهور با هدف رفع موانع ساخت مسکن روستایی، پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی درخصوص اصلاح مصوبه مربوط به پرداخت تسهیلات بهسازی و نوسازی مسکن روستایی در سال ۱۴۰۱ را تصویب کرد.

به موجب اصلاح مصوبه مذکور، سقف فردی تسهیلات از ابتدای سال ۱۴۰۱ با رعایت مقررات ملی ساختمان برای حداقل ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت، مبلغ ۲ میلیارد ریال برای دوره مشارکت مدنی و فروش اقساطی (در مجموع به مدت ۲۰ سال) تعیین می‌شود.

وزارت راه و شهرسازی مکلف است با همکاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بر اساس معیارهای شدت ضریب محرومیت، بالاتر بودن جمعیت نسبی و نسبت خانواده‌­های دچار بدمسکنی، روستاهای هدف را انتخاب و اشخاص مشمول با اولویت مددجویان کمیته امداد و بهزیستی به بانک عامل معرفی شوند.

شرایط استفاده از تسهیلات موضوع این تصویب‌­نامه در سال ۱۴۰۱ عبارتند از:

الف) عدم استفاده متقاضی از تسهیلات بانکی طرح ویژه نوسازی و بهسازی در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت در سنوات گذشته

ب) عدم استفاده متقاضی از امکانات دولتی مربوط به تأمین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی و یا تسهیلات یارانه‌ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی در مناطق شهری (استعلام سبز بودن فرم «ج» از سامانه وزارت راه و شهرسازی)

ج) متقاضیان شهری در طرح‌های حمایتی مسکن، درصورت استفاده از تسهیلات مسکن در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت از سال ۱۳۸۴، امکان بهره‌مندی از طرح‌های حمایتی مسکن در شهرها را ندارند

د- استفاده از ظرفیت این آیین‌­نامه برای مردان مجرد با اولویت متأهلین، بلااشکال است.

همچنین به موجب مصوبه دولت، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مکلف است نسبت به تعیین بانک‌های عامل و سهمیه آنها برای پرداخت تسهیلات طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت با ضمانت سفته زنجیره‌ای اقدام کند.

در صورت درخواست متقاضی، بانک عامل سند مالکیت واحد روستایی در حال بهسازی و نوسازی را به عنوان وثیقه و ضمانت دریافت تسهیلات دریافت می‌کند.

علاوه بر این، متقاضیای که از تاریخ تصویب تسهیلات مذکور در شورای‌عالی مسکن ۲۵ آبان ۱۴۰۰ نسبت به انعقاد قراداد با بانک عامل اقدام کرده‌اند، می‌توانند از تسهیلات متمم تا سقف فردی تسهیلات (۲۰۰ میلیون تومان) از محل سهمیه سال ۱۴۰۱ و در چارچوب تضمین نامه صادره سازمان برنامه و بودجه کشور استفاده کنند./ ایسنا

یارانه جدید

پرداخت یارانه جدید دولت برای بازنشستگان

صندوق بازنشستگی صنعت نفت قرارداد همکاری با مجموعه فروشگاه‌های اتکا را با هدف ارائه کارت‌های یارانه رفاهی خرید برای بازنشستگان امضا کرد.

در همین چارچوب به تازگی و به همت معاونت امور بازنشستگی و رفاه صندوق‌ها با مجموعه فروشگاه‌های اتکا قرارداد همکاری امضا شده است.

برنامه اجرای توزیع کارت‌ها، نحوه خرید و سقف‌های خرید در حال تدوین است که پس از نهایی شدن در اختیار مصرف کننده قرار می‌گیرد.

به طور کلی دارندگان این کارت رفاهی جدید که استفاده از آن اختیاری هم هست از امکان خرید تخفیف‌دار کالاهای مختلف که در فروشگاه‌های اتکا عرضه می‌شود برخوردار می‌شوند.

بهره‌مندی از سازوکارهای جدید خرید کالا و خدمات از روش‌های نوین توسعه خدمات رفاهی است. بنابراین افزون بر امکانات اولیه این کارت که به آن اشاره شد امکان توسعه‌ی آن در جهت سایر خدمات خرید و خدمات رفاهی نیز فراهم است.

همچنین صندوق‌های بازنشستگی صنعت نفت در هفت‌ماه نخست امسال بالغ بر یازده همت (صد و یازده هزار میلیارد ریال) مستمری و مقرری پرداخت کرده است.

بر این اساس، پرداخت منظم و به موقع مستمری و مقرری در صندوق بازنشستگی صنعت نفت از اصول جدایی ناپذیر حوزه خدمات مالی این بنگاه اقتصادی است.

در همین چارچوب، صندوق نفت در هفت‌ماه نخست سال ۱۴۰۱ صد و یازده هزار میلیارد ریال از محل کارفرما (کسور شاغلان) و سود حاصل از سرمایه گذاری‌ها، منابع پرداخت مستمری و مقرری به بازنشستگان و بازماندگان صنعت نفت را تامین کرده است.

حدود دو سوم منابع تامین شده از محل سود به دست آمده از شرکت‌های سرمایه‌گذاری است.

صندوق بازنشستگی صنعت نفت مفتخر است اعلام کند همه تعهدات قانونی خود را با تکیه بر منابع و سرمایه‌گذاری‌اش انجام داده است./ایلنا

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.