کد خبر : 29823 / /
/

قیمت پراید | قیمت پراید دست دوم | قیمت پراید 111

قیمت خودرو همچنان با افزایش همراه است. گرچه مدت‌ها از نوسانات دلاری گذشته است. اما قیمت‌ها به روند صعودی خود ادامه می‌دهند. کارشناسان معتقدند خودرو باید هم‌گام با رشد تورم، حداقل ۵۰ درصد رشد قیمتی داشته باشد.

قیمت پراید روز ‌چهارشنبه ۲ آذر ۱۴۰۱با توجه به آمار با تغییراتی همراه شد. قیمت پراید ۱۱۱ اکنون در قیمت ۲۱۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد.قیمت پراید پراید ۱۳۱ نیز یک میلیون تومان گران شد و اکنون به نرخ ۱۹۱ میلیون تومان عرضه می‌شود.نوسان قیمت پراید با افزایش قیمت دلار است.لیست کامل قیمت پراید امروز را در خبرآزاد ببینید.

قیمت خودرو همچنان با افزایش همراه است. گرچه مدت‌ها از نوسانات دلاری گذشته است. اما قیمت‌ها به روند صعودی خود ادامه می‌دهند. کارشناسان معتقدند خودرو باید هم‌گام با رشد تورم، حداقل ۵۰ درصد رشد قیمتی داشته باشد.

قیمت خودرو صفر داخلی روز ‌چهارشنبه دوم آذر ۱۴۰۱ با توجه به آمار با تغییراتی همراه شد.

4758478

قیمت پراید و قیمت خودروهای پرطرفدار

قیمت‌های ثبت‌شده در سایت‌های آگهی خودرو پس از گذشت هفته‌ها از سقف‌شکنی دلار، حکایت‌گر بلاتکلیفی و سردرگمی بازار است. گرچه ثبات نسبی به بازار دلار بازگشته است. اما خودرو همچنان با نوسان قیمتی همراه است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد بازار درگیر یک بلاتکیلفی است. چراکه قیمت‌ها پس از چند روز ثبات، اکنون مجددا با افزایش قابل توجهی همراه شده است.

برخلاف ماه‌های گذشته که قیمت پراید ثابت مانده بود، اما بالاخره سقف‌شکنی تاریخی دلار این ثبات را شکست و این خودرو را با نوسان قیمت همراه کرد. پراید پس از چند روز مقاومت امروز مجددا با افزایش قیمت همراه شد.

پراید ۱۱۱ اکنون در قیمت ۲۱۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد. اما پراید ۱۳۱ نیز یک میلیون تومان گران شد و اکنون به نرخ ۱۹۱ میلیون تومان عرضه می‌شود.

پژو ۲۰۷ اتومات که روزها سکوی ۶۳۰ میلیون تومان را حفظ کرده بود، اما امروز مجددا با افزایش ۱۰ میلیون تومانی نسبت به روز گذشته، به قیمت ۶۵۰ میلیون تومان رسید.

خودرو دنا معمولی هم که روزها بود که با ثبات قیمت همراه شده بود، امروز با قیمت ۴۳۰ میلیون تومان در بازار عرضه شد.

پژو پارس اتوماتیک هم امروز، قیمت جدید خود را فتح کرد و با افزایش چهار میلیون تومانی نسبت به روزهای گذشته، اکنون در قیمت ۵۰۰ میلیون تومان در بازار خودرو کشور خرید و فروش شد.

تارا اتوماتیک هم که در روزهای گذشته با افزایش قیمت قابل‌توجهی همراه شد، امروز به قیمت ۶۲۵ میلیون تومان رسید.

اما فعالان بازار خودرو می‌گویند که برخی خودروها بیشتر خرید و فروش می‌شوند و پرطرفدار هستند. این خودروها با چه قیمتی در بازار معامله می‌شوند؟

تیبا هاچ‌بک‌ پلاس که از خودروهای پرطرفدار این روزهاست، صبح امروز هم مانند روزهای گذشته، در محدوده ۲۲۲ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد.

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ دو صفر حالا یک میلیون تومان ارزان شد و ۳۳۲ میلیون تومان ارزش دارد. در این میان، تیپ پنج این مدل پژو برخلاف تیپ دو، با افزایش پنج میلیون تومانی همراه بود و در بازار کشور در نرخ ۳۹۰ میلیون تومان ثبت شد.

امیرحسن کاکایی، کارشناس صنعت خودرو گفت: بازار خودرو تبدیل به یک بازار حساس شده است که به کوچک‌ترین محرکی واکنش نشان می‌دهد.

او افزود: در حال حاضر هیچ عاملی، مثل افزایش دلار وجود ندارد که بر قیمت‌ها تاثیر بگذارد. اما مشاهدات نشان می‌دهد که قیمت خودرو به‌صورت روزانه در حال افزایش است. البته باید به این نکته نیز اشاره کرد که با توجه به تورم حداقل ۴۰ درصدی کشور، پیش‌بینی می‌شود قیمت خودروهای تولید داخل در بازار تا پایان سال حداقل ۴۰ تا ۵۰ درصد افزایش یابد.

این کارشناس صنعت خودرو توضیح داد: اما به نظر می‌رسد بازار خودروهای خارجی تا پایان سال تغییری نکند و به همین روند فعلی خود ادامه دهد./تجارت نیوز

قیمت پراید

جهش قیمت پراید

بررسی قیمت‌ها در بازار خودرو حاکی از جهش قیمت ۲۰ میلیون تومانی قیمت‌ها در بازار خودرو در ۲۴ ساعت گذشته و ۲۰۰ میلیون تومانی آنها در یک هفته گذشته است.

نگارعلی_ بررسی بازار خودرو حاکی از توقف نوسانات قیمتی خودروهای پراید در ۲۴ ساعت گذشته است؛ خودروهای پراید از ابتدای هفته جاری روند صعودی قیمتی را در پیش گرفتند و به خصوص مدل‌های ۱۵۱ آن از ابتدای هفته جاری گران شدند.

خودروهای پژو اما امروز نیز نوسانات صعودی قیمتی را تجربه کردند؛ به طوری که پژو ۲۰۰۸ مدل ۱۳۹۸ از یک میلیارد و ۴۲۰ میلیون تومان در روز گذشته امروز به یک میلیارد و ۴۴۰ میلیون تومان رسیده‌است و مدل ۱۳۹۹ این خودرو نیز در ۲۴ ساعت گذشته ۲۰ میلیون تومان دیگر گران شده‌است و یک میلیارد و ۵۱۰ میلیون تومان قیمت خورده‌است.

خودروهای پژو در حالی در ۲۴ ساعت گذشته ۲۰ میلیون تومان افزایش قیمت را تجربه کردند که از ابتدای هفته تاکنون روزانه ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومان جهش قیمتی را تجربه کردند.

سایر خودروهای پژو در ۲۴ ساعت گذشته از نوسانات قیمتی در امان بودند و خودروهای ساینا و تیبا و کوییک نیز در این مدت گران نشدند.

در این بین در بین خودروهای دنا، دنا توربو پلاس دنده‌ای مدل ۱۳۹۹ در ۲۴ ساعت گذشته ۵ میلیون تومان گران شده‌است و ۴۸۰ میلیون تومان قیمت خورده‌است.

در میاناین افزایش قیمت‌ها اما تنها یک خودرو در ۲۴ ساعت گذشته در بازار ارزان شد و آن نیز سمند LX EF۷ دوگانه سوز مدل ۱۳۹۹ بود که در ۲۴ ساعت گذشته ۵ میلیون تومان ارزان شد و ۴۲۰ میلیون تومان قیمت خورد.

بررسی نوسانات روزانه قیمتی در سال‌ها، ماه‌ها و هفته‌های گذشته حاکی ازتغییر مهم و شگرفی است؛ در حالی که نوسانات قیمتی در بازار خودرو در سال‌های گذشته در حد یک تا دو میلیون تومان بود، در ماه‌های اخیر به ۵ میلیون تومان رسیده‌است و در هفته‌های اخیر و به خصوص در بین خودروهای پژو، بازار شاهد نوسانات روزانه بالای ۵ میلیون تومان و تا ۲۰ میلیون تومان است.

نرخ ارز در بازار آزاد در یک قدمی کانال ۳۵ هزار تومانی قرار دارد؛ جهش ارزی در هفته‌های اخیر تاثیر بی‌سابقه‌ای بر روند قیمت‌ها در بازار خودرو گذاشته‌است و روند تسریع افزایش قیمت‌ها که به واسطه تورم در ۶ ماه دوم سال اتفاق می‌افتد را تشدید کرده‌است.

این اتفاق به واسطه چسبندگی بالای نرخ ارز و قیمت خودرو رخ داده‌است؛ می‌توان گفت که قیمت تمام کالاهایی که در داخل کشور وجود دارد چسبندگی بالایی با نرخ ارز دارد، اتفاقی که بازار خودرو داخلی و خارجی نیز از آن مستثنی نیست.

در یک هفته اخیر نه تنها روند قیمت‌ها در بازار خودروهای داخلی به شدت صعودی شده‌است، بلکه خودروهای وارداتی و مونتاژ نیز افزایش قیمت چشمگیری را تجربه کردند؛ قیمت کی ام سی T۸ مدل ۱۴۰۱ از یک میلیارد و ۱۷۰ میلیون تومان در هفته گذشته امروز به یک میلیارد و ۱۹۵ میلیون تومان رسیده‌است که افزایش ۲۵ میلیون تومانی است و مدل ۱۴۰۰ این خودرو نیز در این مدت ۲۰ میلیون تومان گران شده‌است و در حال حاضر یک میلیارد و ۱۴۰ میلیون تومان قیمت خورده‌است.

قیمت کیا اپتیما هیبرید مدل ۲۰۱۸ از ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان در هفته گذشته امروز به ۲ میلیارد و ۹۵۰ میلیون تومان رسیده‌است و قیمت کیا اسپورتیج ۴ سیلندر GT لاین مدل ۲۰۱۷ از ۳ میلیارد و ۵۰ میلیون تومان در هفته گذشته امروز به ۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان رسیده‌است و مدل ۲۰۱۸ این خودرو نیز در این مدت ۲۰۰ میلیون تومان گران شده‌است و در حال حاضر ۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان قیمت خورده‌است./خبرآنلاین

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.