کد خبر : 29188 / /
/

شرایط طرح فروش فوری ایران خودرو ویژه آبان 1401 اعلام شد.

دور جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو از فردا پنجشنبه به مدت 4 روز آغاز خواهد شد.

این بخشنامه از تاریخ 1401/08/19 به مدت 4 روز فعال خواهد شد

شرایط طرح فروش فوری ایران خودرو ویژه آبان 1401؛

ابران خودرو1

جماران

آرامش پس از طوفان در بازار ایران خودرویی ها

روزگذشته را می توان روز طوفانی در بازار ایران خودرو نام گذاری کرد، بطوریکه در این روز ایران خودرویی ها رشد تا 90 میلیون تومان را هم تجربه کردند، اما امروز و پس از یک روز پر تحرک ایران خودرویی به استپ قیمت بسنده کردند.

به گفته فعالان بازار خودرو آرامش بازار پرتیراژهای ایران خودرو را شاید بتوان به آرامش در بازار دلار هم نسبت داد، به گفته فعالان بازار امروز دلار نوسان اندکی داشت. از سوی دیگر فعالان بازار خودرو بر این نکته تاکید می کنند که بازار کشش رشد بیشتر قیمت را ندارد و این افزایش تنها به رکود بیشتر بازار خودرو منجر خواهد شد.

قیمت محصولات ایران خودرو

از جمله محصولات پرتیراژ ایران خودرو می‌توان به «پژو 207 دنده ای»، «هایما S7»، «سمند LX با موتورEF7 » و «تارا دنده ای»، «دنا معمولی» و «دنا پلاس توربو اتوماتیک» اشاره کرد. رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که «سمندLX با موتورEF7» امروز بدون تغییر در بازار 362 میلیون تومان قیمت خورد. و «هایما S7» که روز گذشته رکورد شکنی قابل توجهی در بازار داشته و در یک روز 90 میلیون تومان رشد قیمت را تجربه کرده بود امروز بدون تغییر در بازار یک میلیارد و 90 میلیون تومانی باقی ماند. اما در میان پرتیراژهای ایران خودرو  «تارا دنده ای» هم بدون تغییر در بازار 441 میلیون تومانی باقی ماند.

از سوی دیگر ارزیابی ها نشان دهنده آن است که در میان خانواده دنا امروز شاهد ثبات قیمت بودیم. بطوریکه «دنامعمولی» در بازار 420 میلیون تومان و «دنا پلاس توربو اتومات» هم در بازار 570 میلیون تومان دست به دست شد. از سوی دیگر «پژو 207 دنده‌ای» هم بدون تغییر در بازار 445 میلیون تومان قیمت گذاری شد./ اقتصادنیوز

سورپرایز  ایران خودرو برای مالکان خودروهای فرسوده

به نقل از ایران‌جیب، علیرضا احمدی سرپرست ستاد مدیریت حمل‌ونقل و سوخت سازمان راهداری با اشاره به اجرای مفاد بند ف تبصره 7 بودجه سال 1401، اظهار کرد:‌بر این اساس 10 درصد از میزان فروش خودروهای تولید داخل به مالکان خودروهای فرسوده تخصیص می‌یابد.

وی با اشاره به این‌که مالکان خودروهای فرسوده پس از برنده شدن در قرعه‌کشی خودرو باید منتظر دریافت پیامک برای مراجعه به مرکز اسقاط خودرو باشند، افزود: در مرحله بعدی مالک خودرو فرسوده باید به مرکز اسقاط انتخاب شده مراجعه و درخواست مربوطه را ارائه کند.

وی تصریح کرد: در مرحله بعد نیز پذیرش خودرو برای اسقاط انجام شده و مالک خودرو فرسوده بایستی متن اقرارنامه پیوست را قبل از اسقاط خودرو امضا کند.

سرپرست ستاد مدیریت حمل‌ونقل و سوخت بیان کرد: پس از امضا، اقرارنامه باید توسط مدیر مرکز اسقاط مهر و امضا شده و ثبت دبیرخانه شود. 2 نسخه از این اقرارنامه تحویل مالک خودرو شده و یک نسخه نیز در مرکز اسقاط می‌ماند. در مرحله بعدی باید تصویر اقرارنامه در سامانه نوسازین بارگذاری شود.

احمدی یادآور شد: در مرحله بعدی ثبت پذیرش خودرو به‌عنوان حق‌العمل کار در صفحه شرکت خودروساز انجام می‌شود. در ادامه نیز مراحل قانونی اسقاط خودرو و بارگذاری اطلاعات خودروهای اسقاط شده تایید شده از سوی ناجا در سامانه نوسازین انجام خواهد شد. در مرحله بعدی تأییدیه اسقاط خودرو فرسوده ممهور به مهر مرکز اسقاط و فرم اقرارنامه و سایر مدارک و مستندات مورد درخواست تولیدکننده خودرو ارائه می‌شود.

وی اضافه کرد: در نهایت نیز فرآیند قانونی واگذاری خودرو جدید وفق بخشنامه‌های خودروساز انجام می شود.

بر اساس این گزارش، احمدی اواخر ماه گذشته با اشاره به اختصاص سهمیه 20درصدی فروش تولید خودروسازان داخلی به مالکان خودروهای فرسوده، گفته بود: معیار فرسوده بودن یک خودرو بر اساس آیین‌نامه خارج کردن خودروهای فرسوده و قانون هوای پاک مرز سن فرسودگی است.

وی توضیح داد: این سن برای خودروهای مختلف، متفاوت است. مطابق ماده 2 آیین‌نامه ماده 8 قانون هوای پاک سن فرسودگی برای خودروهای شخصی (سواری و سواری کار) 15 سال است.

وی ادامه داد: سن فرسودگی برای خودروهای عمومی بنزینی و دوگانه‌سوز 8 سال، خودروهای عمومی پایه‌گازسوز 10 سال، خودروهای عمومی برقی 14 سال، وانت پایه‌ گازسوز 14 سال، بنزینی دوگانه‌سوز دیزلی 13 سال، اتوبوس درون‌شهری دیزلی 8 سال، اتوبوس پایه‌ گازسوز 10 سال، اتوبوس درون‌شهری برقی (بازسازی‌شده) 20 سال، مینی‌بوس و میدل‌باس درون‌شهری و برون‌شهری دیزلی 8 سال و پایه‌گاز 10 سال و برای برقی بازسازی‌شده 20 سال در نظر گرفته شده است.

سرپرست ستاد مدیریت حمل‌ونقل و سوخت سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای اضافه کرد: سن فرسودگی اتوبوس برون‌شهری 10 سال، کشنده، کامیون و کامیونت 16 سال، موتورسیکلت بنزینی کابراتوری 5 سال، انژکتوری 6 سال و موتورسیکلت برقی 12 سال است. برای سواری‌های دولتی سن فرسودگی 13 سال است./ تجارت نیوز

طرح جایگزینی خودروهای فرسوده با محصولات ایران خودرو

گروه صنعتی ایران خودرو برخی از محصولات خود را ویژه طرح جایگزینی خودروهای فرسوده غیر تاکسی ارائه کرده است.

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.