کد خبر : 28347 / /
/

قیمت سکه | قیمت سکه امروز | قیمت سکه امامی | قیمت سکه و طلا

امروز در بازار آزاد تا این لحظه قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم یک‌میلیون و ۳۵۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۵میلیون تومان است.

قیمت سکه امروز 4آبان ۱۴۰۱مشخص شد. برخی از سکه بازان معتقدند در صورتی که نرخ دلار امروز آرایش صعودی به خود بگیرد این امر می تواند بر قدرت معامله گران افزایشی قیمت سکه بیفزاید. عده ای از تحلیلگران بازار سکه با اشاره به آغاز مذاکرات برجام در دوحه معتقدند که در صورت احیای توافق هسته ای ، قیمت جهانی طلا و دلار آمریکا همواره بر روی قیمت سکه تاثیر مستقیم دارد در نوسانات شدید بازار ارز ، قیمت سکه دچار حباب می شود که خرید سکه  در این مواقع با ریسک فراوان همراه است.

امروز در بازار آزاد تا این لحظه قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم یک‌میلیون و ۳۵۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۵میلیون تومان است.

هم‌اکنون در بازار آزاد، قیمت طلای 18عیار هر گرم یک‌ میلیون و 350 هزار تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم 14 میلیون و 100 هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید نیز 15 میلیون تومان است.

در بازار سبزه‌میدان، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی 8 میلیون و 150 هزار تومان، ربع سکه بهار آزادی 5 میلیون و 150 هزار تومان و سکه یک‌گرمی 3 میلیون و 100 هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

هر مثقال طلا در بازار داخلی، 5 میلیون و 850 هزار تومان ارزش‌گذاری شده است؛ ضمن اینکه قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی 1666 دلار است.

علاوه بر این، در صرافی‌های بانکی قیمت فروش دلار 28 هزار و 954 تومان و قیمت خرید دلار از مردم 28 هزار و‌ 666 تومان تعیین شده است. قیمت فروش یورو نیز معادل 28 هزار و 944 تومان و قیمت خرید یورو نیز 28 هزار و 656 تومان اعلام شده است./تسنیم

بروز رسانی: چهار‌شنبه 4 آبان 11:00

نوع

قیمت لحظه (تومان)

قیمت دلار (صرافی بانکی)

28  هزار و 954

قیمت یورو (صرافی بانکی)

28  هزار و 941  

بروز رسانی: چهار‌شنبه 4 آبان 11:00

نوع

قیمت لحظه (تومان)

قیمت سکه بهارآزادی

  14  میلیون و 100 هزار

قیمت سکه بهارآزادی(طرح جدید)

15  میلیون

قیمت نیم سکه بهارآزادی

8 میلیون و 150 هزار

قیمت ربع سکه بهارآزادی

5  میلیون و 150 هزار

قیمت سکه گرمی

3 میلیون و 100 هزار

بروز رسانی: چهار‌شنبه 4 آبان 11:00

نوع

قیمت لحظه (تومان)

گرم طلای 18 عیار

یک میلیون و 350 هزار

مثقال طلا

5 میلیون و 850 هزار

انس طلا(دلار)

1666

قیمت سکه

پیش‌بینی قیمت سکه و طلا/ همراهی طلا با نرخ دلار

۳ آبان ۱۴۰۱ قیمت طلا و سکه با روند صعودی قیمت دلار همراه شد و برخلاف چند روز گذشته روند مثبت را در پیش گرفت. این در حالی بود که روند قیمت انس جهانی طلا امروز نزولی بود.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا روز سه‌شنبه برخلاف جریان کاهشی قیمت از ابتدای هفته تاکنون، روند صعودی داشت. در حالی که انس جهانی طلا روند کاهشی را طی می‌کند اما قیمت طلا و قیمت سکه امروز متاثر از افزایش قیمت دلار افزایشی بود.

سه‌شنبه سوم آبان ۱۴۰۱ هر مثقال طلا به قیمت پنج میلیون و ۸۲۴ هزار تومان رسید و نسبت به روز دوشنبه حدود ۳۰ هزار تومان رشد داشت. هر گرم طلای ۱۸ عیار با افزایش نزدیک به هفت هزار تومانی قیمت، با نرخ یک میلیون و ۳۴۳ هزار تومان در بازار معامله شد. این در حالی است که قیمت انس جهانی طلا با کاهشی در حدود ۱۲ دلار به قیمت هر انس طلا ۱,۶۴۱٫۴۱ دلار رسید.

سکه طرح قدیم به کف کانال ۱۴ میلیونی بازگشت

سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با رشد اندک به قیمت حدودی ۱۴ میلیون و ۹۰۰ معامله شد. سکه طرح قدیم که در روزهای گذشته وارد کانال ۱۳ میلیون تومان شده بود با رشد بیش از ۶۰ هزار تومانی قیمت ،به کف کانال ۱۴ میلیون تومان رسید و با قیمت نزدیک به ۱۴ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان در بازار تهران معامله شد.

نیم سکه و ربع سکه نیز که روز گذشته ۲۰ هزار تومان کاهش قیمت داشت به محدوده قبلی برگشت ۲۰ هزار تومان بالا رفت و به قیمت هشت میلیون و ۱۲۰ و ۵ میلیون و ‍۱۲۰ هزار تومان رسید. سکه گرمی برخلاف جریان نزولی قیمت سکه دیروز ۵۰ هزار تومان افزایش قیمت داشت که امروز با نرخی ثابت مانند روز گذشته در بازار معامله شد. هر سکه گرمی در بازار معاملات به قیمت سه میلیون و ۱۰۰ هزار تومان رسید.

با افزایش قیمت سکه حباب سکه نیز روند رو به رشدی داشت و سکه طرح قدیم با ۸۰ هزار تومان، بیشترین نرخ افزایش حباب را در خانواده خود داشت. امروز حباب سکه امامی در حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بود و حباب سکه امامی نزدیک به دو میلیون و ۲۰۰ هزار تومان.

با وجودی که امروز قیمت سکه گرمی روند باثباتی داشت اما حباب این کوچکترین عضو خانواده سکه‌ها ۹ هزار تومان افزایش قیمت داشت و به نرخ یک میلیون و ۵۳۹ هزار تومان رسید.

تحلیل کاهش قیمت جهانی طلا درست بود؟/قیمت سکه

در روزهای گذشته پیش‌بینی تحلیلگران حکایت از روند نزولی قیمت جهانی طلا داشت. به نظر می‌رسد تحلیل قیمتی طلا در بازارهای جهانی که در ماه‌های اخیر از جنگ اوکراین و نرخ تورم در آمریکا و افزایش بهره‌بانکی این کشور تاثیر گرفته درست از آب درآمد.

هر چند تحلیلگران بازار افزایش شاخص دلار و افت اندک بازدهی اوراق خزانه‌داری در روز گذشته از عوامل کاهش قیمت انس جهانی طلا می‌دانند. به اعتقاد فعالان بازار طلا، این فلز گران‌بها برخلاف دلار، خود دارای ارزش ذاتی است و نوسانات قیمتی روزهای گذشته در قیمت طلا و سکه چندان قابل توجه نیست.

 در روزهای گذشته برخی تحلیلگران بازار سرمایه تغییر قیمت طلا را ناشی از روند قیمت انس جهانی طلا می‌دانستند تا تحرکات محدود بازار دلار اما به نظر می‌رسد امروز قیمت طلا در مقایسه با انس جهانی تمایل بیشتری به بازار دلار نشان داد.

باید به این موضوع که جریانات قیمتی در بازار داخلی کشور به هرآنچه که روند صعودی داشته باشد واکنش سریعتری نشان می‌دهند تاکید کرد. اگر شرایط غیر از این باشد شاید سکان هدایت بازار مانند جریان قیمتی دلار در دستان دولت است!

حال باید دید در هفته‌های آینده باتوجه به واکنش قیمت جهانی طلا به تصمیمات فدرال رزرو آمریکا، نرخ بهره و شاخص دلار روند قیمت طلا در بازار داخلی چگونه خواهد بود؟

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.