کد خبر : 23133 / /
/

قیمت طلا امروز| قیمت طلا و سکه| قیمت طلا و سکه امروز

قیمت هر قطعه سکه طرح جدید بهار آزادی بر اساس نرخ بازار طلا، جواهر و سکه تهران ۱۴ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان است.

قیمت سکه امروز ۳۰تیر مشخص شد. برخی از سکه بازان معتقدند در صورتی که نرخ دلار امروز آرایش صعودی به خود بگیرد این امر می تواند بر قدرت معامله گران افزایشی قیمت سکه بیفزاید. عده ای از تحلیلگران بازار سکه با اشاره به آغاز مذاکرات برجام در دوحه معتقدند که در صورت احیای توافق هسته ای ، قیمت جهانی طلا و دلار آمریکا همواره بر روی قیمت سکه تاثیر مستقیم دارد در نوسانات شدید بازار ارز ، قیمت سکه دچار حباب می شود که خرید سکه  در این مواقع با ریسک فراوان همراه است.قیمت سکه در طرح های سکه امامی و سکه های جدید  اختلاف بسیار دارد.

قیمت هر قطعه سکه طرح جدید بهار آزادی بر اساس نرخ بازار طلا، جواهر و سکه تهران ۱۴ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان است.

امروز (یکم مرداد  ۱۴۰۱) قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی ۱۴ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان ، سکه تمام طرح قدیم ۱۴ میلیون و ۲۵۰ تومان، نیم سکه ۸ میلیون ۱۵۰هزار تومان، ربع سکه ۵ میلیون و ۱۵۰هزار تومان و سکه یک گرمی۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است.

همچنین قیمت هر اونس طلا در بازار‌های جهانی به یک هزار و۶۹۳ دلار رسید و هر گرم طلای ۱۸ عیار به مبلغ یک میلیون ۳۴۸هزار تومان معامله می‌شود.

برای اطلاع از قیمت روز طلا وسکه به صفحه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان مراجعه کنید.

شما می‌توانید نرخ امروز طلا و سکه را در جدول زیر مشاهده کنید:

محصول  نرخ (تومان)
سکه تمام بهار آزادی طرح جدید  14.950.000
سکه تمام طرح قدیم  14.250.000
نیم سکه بهار آزادی 8.150.000
ربع سکه بهار آزادی

5.150.000

سکه گرمی  3.100.000
اونس جهانی  یک هزارو693دلار و 63سنت  
طلای ۱۸ عیار  1.348.100
قیمت سکه

پیش بینی قیمت سکه اول مرداد 1401

دیشب بهای اونس طلا در بازارهای جهانی کمی تقویت شد و طلا توانست به کانال هزار و ۷۰۰ دلاری با قدرت برگردد. این اتفاق تا حدی می تواند قدرت کاهشی های بازار سکه را کاهش دهد و مانع از شکست محدوده ۱۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی شود

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکو ایران‌ ؛ سکه امامی روی خط ۱۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان معامله شد. روز پنج شنبه، سایت اتحادیه صنف فروشندگان و سازندگان طلا و سکه،‌ قیمت سکه طرخ قدیم را ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان درج کرد، حال آنکه در این سایت، قیمت فروش سکه امامی ۱۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان اعلام شده بود.

تحلیل گران فنی بارها عنوان کرده اند که برای سکه بازان مرز ۱۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی اهمیت زیادی دارد و در صورت از دست دادن این مرز، احتمال افت تا محدوده ۱۴میلیون و ۵۰۰ هزار تومان وجود خواهد داشت.

دیشب بهای اونس طلا در بازارهای جهانی کمی تقویت شد و طلا توانست به کانال هزار و ۷۰۰ دلاری با قدرت برگردد. این اتفاق تا حدی می تواند قدرت کاهشی های بازار سکه را کاهش دهد و مانع از شکست محدوده ۱۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی شود. با این حال،‌آنچه که بیشتر برای بازیگران سکه اهمیت دارد، روند قیمت دلار است. در صورتی که دلار  امروز به بالای کانال جدید صعود نکند، شانس سکه برای رشد قیمت محدود خواهد بود.

در انتهای هفته ارزش ذاتی سکه تا نزدیک مرز ۱۳ میلیون تومان رشد کرد و این موضوع نیز ممکن است در ابتدای هفته کمی در انتظارات افزایشی بازیگران بازار اثر داشته باشد. حباب سکه نیز در انتهای هفته تا محدوده ۱۴ درصد افت کرده بود.

قیمت طلا سقوط کرد /قیمت سکه چند شد؟

قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار نسبت به ابتدای تابستان ۸۹ هزار و ۸۰۰ تومان کاهش پیدا کرده است و این یعنی ۶.۲ درصد کاهش قیمت.

بررسی قیمت‌ها در اولین ماه تابستان، از ریزش قیمت طلا و سکه حکایت دارد.

با وجود نوسان زیاد قیمت‌ها در تیرماه امسال، اما در نهایت برآیند بازار، افت قیمت طلا و سکه در طول یک ماه گذشته را نشان می‌دهد.

آن‌طور که تغییرات قیمت‌ها نشان می‌دهد، قیمت سکه امامی نسبت به یک ماه گذشته ریزش ۶۵۷ هزار تومانی را تجربه کرده است و این افت ۴.۲ درصدی را نشان می‌دهد.

در حال حاضر در بازار هر قطعه سکه امامی ۱۴ میلیون و ۹۴۰ هزار تومان قیمت دارد.

از سوی دیگر، روند قیمت‌ها در بازار طلا، از کاهش محسوس قیمت طلا در طول یک ماه گذشته حکایت دارد. قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار نسبت به ابتدای تابستان ۸۹ هزار و ۸۰۰ تومان کاهش پیدا کرده است و این یعنی ۶.۲ درصد کاهش قیمت.

در حال حاضر هر گرم طلای ۱۸عیار در بازار یک میلیون و ۳۵۳ هزار و ۶۰۰ تومان قیمت دارد.

پیش بینی قیمت سکه اول مرداد از مسیر طلا و دلار

اقتصادنیوز: معامله گران بازار سکه امروز اول مرداد ماه را از مسیر قیمت دلار و قیمت طلا پیش بینی کرده اند. قیمت سکه امروز نزولی می شود یا صعودی؟

به گزارش اقتصادنیوز ، قیمت‌سکه در روز پنجشنبه هفته گذشته نزدیک محدوده ۱۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان معامله شد و فاصله ارزش ذاتی سکه با قیمت نقدی به ۲ میلیون تومان رسیده بود.

محدوده حساس برای سکه بازان

تحلیلگران بازار سکه معتقدند محدوده ۱۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان برای سکه بازان از اهمیت بسزایی بر خوردار است و در صورتی که محدوده یاد شده از دست برود احتمال عقب نشینی تا ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان وجود دارد.

پیش بینی قیمت سکه اول مرداد از مسیر طلا و دلار

قیمت اونس طلا دیشب تا ۱۷۲۷ دلار بالا رفت بنابراین عده ای از سکه بازان می گفتند سرعت نزول سکه در بازار امروز کم است.

با این حال عده ای دیگر می گفتند که بازار سکه بیشتر از هر متغیری به قیمت دلار چشم دوخته است.

به باور این دسته از معامله گران دلار پشت کانال جدید متوقف شده و در صورتی که بالای کانال جدید قرار بگیرد اندکی به قدرت معامله گران افزایشی سکه افزوده خواهد شد و در غیر این صورت رشد قیمت سکه محدود خواهد بود.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.