کد خبر : 22903 / /
/

قیمت طلا امروز| قیمت طلا و سکه| قیمت طلا و سکه امروز

قیمت هر قطعه سکه طرح جدید بهار آزادی بر اساس نرخ بازار طلا، جواهر و سکه تهران ۱۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان است.

قیمت سکه امروز ۲۸تیر مشخص شد. برخی از سکه بازان معتقدند در صورتی که نرخ دلار امروز آرایش صعودی به خود بگیرد این امر می تواند بر قدرت معامله گران افزایشی قیمت سکه بیفزاید. عده ای از تحلیلگران بازار سکه با اشاره به آغاز مذاکرات برجام در دوحه معتقدند که در صورت احیای توافق هسته ای ، قیمت جهانی طلا و دلار آمریکا همواره بر روی قیمت سکه تاثیر مستقیم دارد در نوسانات شدید بازار ارز ، قیمت سکه دچار حباب می شود که خرید سکه  در این مواقع با ریسک فراوان همراه است.قیمت سکه در طرح های سکه امامی و سکه های جدید  اختلاف بسیار دارد.

قیمت هر قطعه سکه طرح جدید بهار آزادی بر اساس نرخ بازار طلا، جواهر و سکه تهران ۱۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان است.

امروز (۲۸ تیر ۱۴۰۱) قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی ۱۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان ، سکه تمام طرح قدیم ۱۴ میلیون و ۳۵۰ تومان، نیم سکه ۸ میلیون ۲۰۰  هزار تومان، ربع سکه ۵ میلیون و ۲۰۰  هزار تومان و سکه یک گرمی۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است.

همچنین قیمت هر اونس طلا در بازار‌های جهانی به یک هزار و۷۰۹ دلار رسید و هر گرم طلای ۱۸ عیار به مبلغ یک میلیون ۳۵۷ هزار تومان معامله می‌شود.

برای اطلاع از قیمت روز طلا وسکه به صفحه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان مراجعه کنید.

شما می‌توانید نرخ امروز طلا و سکه را در جدول زیر مشاهده کنید:

محصول  نرخ (تومان)
سکه تمام بهار آزادی طرح جدید  14.900.000
سکه تمام طرح قدیم  14.350.000
نیم سکه بهار آزادی 8.200.000
ربع سکه بهار آزادی

5.200.000

سکه گرمی  3.100.000
اونس جهانی  یک هزارو709دلار و 47 سنت  
طلای ۱۸ عیار  1.357.300

قیمت سکه

شرط مهم برای صفر شدن حباب سکه

برخی از تحلیلگران معتقدند در شرایط کنونی بدون تغییر قیمت اونس طلا،‌ دلار باید بالای ۴ هزار تومان افزایش پیدا کند تا حباب سکه صفر شود.

به نقل از اکو ایران ؛ ارزش ذاتی سکه امامی در محدوده ۱۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان گرفتار شده است. با این سطح ارزش ذاتی، حباب سکه امامی بالای ۲ میلیون تومان است و در محدوده ۱۶ درصدی قرار دارد.

برای اینکه سکه امامی چنین حبابی را از دست بدهد، دلار باید تا سطح ۳۶ هزار و ۵۰۰ تومان رشد قیمت را به ثبت رساند. البته این سطح قیمت دلار در شرایطی در نظر گرفته شده است که محدوده قیمتی اونس طلا را در حوالی هزار و ۷۱۰ دلار ثابت فرض کنیم.  

اگر بهای اونس طلا ۱۰۰ دلار افزایش پیدا کند و به محدوده هزار و ۸۱۰ دلار برسد،‌ سکه از شرایط حبابی خارج نخواهد شد. در شرایطی که اونس طلا هزار و ۸۱۰ دلار شود،‌ ارزش اسکناس آمریکایی در بازار داخلی باید این بار حداقل تا۳۴ هزار و ۵۰۰ تومان رشد پیدا کند تا سطح حباب نزدیک به صفر شود.

به این ترتیب می توان گفت که بدون تغییر قیمت اونس طلا،‌ دلار باید افزایش پیدا کند تا حباب سکه صفر شود. با فرض ۱۰۰ دلار افزایش بهای اونس، این بار نیاز است که اسکناس آمریکایی رشد کند تا ارزش ذاتی و بازاری سکه به یک مقدار برسد.

در شرایط کنونی که حباب سکه زیاد است و معامله گران حاضر هستند فلز گران بهای داخلی را ۱۶ درصد بالای ارزش ذاتی خریداری کنند،‌ می توان گفت که آن ها تا حدی امیدوار به رشد آتی قیمت دلار هستند. در صورت نا امیدی از رشد دلار، سکه افت قابل توجهی را تجربه خواهد کرد.

نسخه ترکیدن حباب سکه /پیش بینی قیمت سکه

اقتصادنیوز : در شرایط کنونی برخی از تحلیلگران برای ترکیدن حباب سکه نسخه مهمی در نظر گرفته اند.

به گزارش اقتصادنیوز ، بازار سکه در چند وقت اخیر به تصرف حباب درآمده و به همین دلیل سکه بازان کمتر در موقعیت خرید قرار می گیرند. حباب سکه در مقاطعی محدوده ۲۰ درصد را هم لمس کرده است.

روز یکشنبه قیمت سکه بین دو کانال ۱۴ و ۱۵ میلیون تومان معامله شد و حباب سکه در روز یاد شده ۱۷ درصد بود.

 نسخه مهم برای ترکیدن حباب سکه -قیمت سکه

در شرایط کنونی برخی از تحلیلگران  برای ترکیدن حباب سکه نسخه مهمی در نظر گرفته اند.

با فرض اونس ۱۷۱۰ دلاری  قیمت دلار در تهران  باید چندین هزار تومان بالاتر از قیمت فعلی به فروش برسد‌  و اگر اونس طلا تا بالای ۱۸۱۰ دلار هم پیشروی کند باز هم قیمت دلار باید رشد قابل توجه ای را نسبت به نرخ روز یکشنبه ثبت کند.

امیدواری سکه بازان به قیمت دلار

فعالان بازار معتقدند که امیدواری سکه بازان به افزایش قیمت دلار باعث شده که برخی از معامله گران با وجود حباب 17 درصد نسبت به خرید اقدام کنند به عقیده آن ها در صوتی که نرخ دلار عقب نشینی کند  احتمال برگشت سکه تا محدوده 14 میلیون و 800 هزار تومان وجود دارد .

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.