کد خبر : 22391 / /
/

امروز قیمت هر اسکناس دلار براساس نرخ صرافی ملی ایران ۲۷ هزار و ۸۹۹ تومان است.

امروز قیمت هر اسکناس دلار براساس نرخ صرافی ملی ایران ۲۷ هزار و ۸۹۹ تومان است.

بر اساس نرخ صرافی ملی ایران امروز (۲۰ تیر  ۱۴۰۱ ) هر دلار آمریکا به مبلغ ۲۷ هزار و ۸۹۹ تومان و هر اسکناس یورو به قیمت ۲۸ هزار و ۸۰۳ تومان به فروش می‌رسد.

قیمت روز ارز در صرافی ملی ایران

نام ارز قیمت (تومان)
دلارآمریکا 27.882
یورو 

28.803

پوند انگلیس 38.290
لیر ترکیه  1.900
یوان چین  4.785
دینار عراق  21
روبل روسیه 565

پیش بینی قیمت دلار پس از تعطیلات عید قربان

در روزهایی که بازار متشکل جمعه‌ها هم باز است، بازار آزاد به تعطیلات رفته بود. حباب قیمت سکه به ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید/ چرا طلا در ایران ۸۶ میلیون تومان گرانتر از جهان است؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل ازاکوایران؛ بازارساز چند وقتی است که بازار متشکل ارزی را در روزهای جمعه هم باز می‌کند. این بازار تلاش دارد مرجع تعیین قیمت اسکناس باشد. در برهه‌ای به واسطه فاصله‌گیری قیمت در این بازار از بازار آزاد، اعلام قیمت‌های متشکل مورد توجه فعالان نبود، اما بازارساز با تغییر سیاست و در یک مسیر محسوس صعودی، قیمت در این بازار را به بازار آزاد نزدیک می‌کند. بلاخره در معاملات شنبه قیمت دلار متشکل وارد کانال ۲۸ شد. قیمت یورو نیز در یکقدمی ۲۹ هزار تومان قرار گرفت. تفاوت قیمت دلار بازار متشکل و آزاد به ۱۱ درصد کاهش یافت.

در بازار ارز شنبه هم قیمت دلار در هرات و سلیمانیه اعلام نشد. معامله‌گران دلیل اعلام نشدن قیمت را تعطیلی این بازارها، بخاطر عید قربان می‌دانستند. در تهران اما قیمت دلار ۳۱ هزار و ۳۰۰ تومان کشف شد. این محدوده قیمت برای هفتمین روز پیاپی که در بازار ارز تکرار می‌شود.

قیمت سکه هم در بازار ۱۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان عنوان شد که با توجه به افت قیمت طلا، حبابش به عدد دو میلیون و ۳۰۰ هزار رسید. بازیگران سکه معتقدند این حباب بزرگ به دلیل دنباله‌روی قیمت سکه از دلار است. بازیگران سکه تمایل دارند تا اطلاع ثانوی قیمت فروش سکه را با اتفاقات بازار ارز هماهنگ کنند. به همین خاطر سکه، برای پایین آمدن مقاومت دارد.

معامله‌گران می‌گویند بازار طلا نیز حبابی شد. هر گرم طلای آبشده ۸۶ هزار تومان حباب دارد و میزان حباب آن در هر کیلوگرم به ۸۶ میلیون تومان می‌رسد. در واقع هر کیلوگرم طلا در ایران ۸۶ میلیون تومان گرانتر از جهان است. بزرگ شدن حباب فلزهای گرانبها در ایران به فضای انتظاری و خبرهای سیاسی برمی‌گردد.

فضای انتظاری درباره دلار ، حول این نگاه چرخ می‌زند که وضعیت رنج کنونی بعد از عید قربان ادامه پیدا نمی‌کند. خبرهای سیاسی هم عمدتا با برداشت‌های منفی همراه است، بطوریکه تفاهم بانکی ایران و روسیه برای کنار گذاشتن دلار هم از طرف معامله‌گران تعبیر به منتفی بودن توافق شد.

بازار با سه نکته همراه بود: نکته اول: قیمت درهم در آخرین روز کاری ۸۸۰۰ کشف شد که با این نرخ، دلار حواله‌ای درهم، ۱۰۰۰ تومان از دلار تهران گرانتر بود.

نکته دوم: در بازار ارز کماکان صف خرید دلار سهمیه‌ای مشاهده می‌شود. اما برای دلار سهمیه‌ای با قیمت ۳۰ هزار و ۳۰۰ مشتری وجود ندارد.

نکته سوم: مرگ آبه سوژه معامله‌گران شده بود. آن‌ها به سفر خرداد ۹۸ آبه برای میانجی‌گری اشاره می‌کردند و می‌گفتند در آن زمان قیمت دلار ۱۱ هزار تومان بود اما در روز جمعه که آبه فوت کرد قیمت دلار ۳۱ هزار تومان شده است.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.