کد خبر : 18780 / /
/

رئیس اتحادیه نان سفید و فانتزی اهواز با بیان اینکه قیمت هر کیسه آرد ۱۲ برابر شده است، گفت: طبق اعلام مسئولان نوسانات قیمت آرد متاثر از قیمت‌های جهانی است و ممکن است در ماه دیگر به جای کیسه‌ای ۶۰۰ هزارتومان ۷۰۰ و یا حتی ۸۰۰ هزارتومان شود.

سیامک جعفری رئیس اتحادیه نان سفید، فانتزی، قناد، بستنی و کافی‌شاپ‌های اهواز پیش از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز، در رابطه با علت افزایش نرخ نان فانتزی(باگت) از ۶۰۰ تومان به ۳ هزارتومان، اظهار کرد: این قیمت موقتی است و مربوط به کسانی است که آرد از قبل داشتند که نان فانتزی خود را به این قیمت می‌دهند از چند روز آینده قیمت نان فانتزی تا ۷ هزار تومان افزایش پیدا می‌کند.

وی افزود: یک روز مانده به عید فطر سایت آرد را قطع کردند و  فردای آن روز  یک ظهر اعلام شد قیمت آرد دولتی با کیسه‌ای ۵۷ هزارتومان بود تمام شده و به صورت آزاد به قیمت کیسه‌ای ۶۰۰ هزارتومان به فروش می‌رسد.

رئیس اتحادیه نان سفید، فانتزی، قناد، بستنی و کافی‌شاپ‌های اهواز با بیان اینکه قیمت هر کیسه آرد ۱۲ برابر شده است، گفت: این تصمیم بدون هماهمگی با اتحادیه‌ها، سازمان صمت و بازرسی صورت گرفته است.

جعفری بیان کرد: روز گذشته رئیس بازرسی کل کشور در مصاحبه تلوزیونی گفت: یارانه نان فانتزی برداشته شده و قیمت آرد آن‌ها آزاد شده است و قیمت نان رقابتی و به عهده فروشندگان است.

وی عنوان کرد: طبق اعلام مسئولان نوسانات قیمت آرد متاثر از قیمت‌های جهانی است و ممکن است در ماه دیگر به جای کیسه‌ای ۶۰۰ هزارتومان ۷۰۰ و یا حتی ۸۰۰ هزارتومان شود.

جعفری با بیان اینکه ۶۰ درصد آرد ما از کشور اکراین وارد می‌شود، افزود: دانه‌های روغنی مایع ما نیز از اکراین و روسیه وارد می‌شد و جنگ مابین این دو کشور واردات این اقلام به کشور را دچار مشکل کرده است.

وی با تاکید بر اینکه افزایش قیمت آرد روی قیمت تمام شده ساندویچ ، کیک، کلوچه، شیرینی و... تاثیر خواهد گذاشت، گفت: وقتی نان فلافلی‌ها ۴ تا ۵ هزارتومان افزایش پیدا کرده است قطعاً قیمت هر فلافل تا ۱۵ هزارتومان گرانتر می‌شود./فارس

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.