کد خبر : 18621 / /
/

رئیس اتحادیه نان‌های حجیم و نیمه حجیم گفت: امکان خرید آرد واحدی‌های زیر مجموعه این اتحادیه از روز گذشته در سامانه خرید آرد بسته شد.

محمدجواد کرمی، رئیس اتحادیه نان‌های حجیم و نیمه حجیم (نان‌های فانتزی) اظهارکرد: امکان خرید آرد واحدی‌های زیر مجموعه ما در سامانه خرید آرد از ساعت ۱۴ روز گذشته بدون اطلاع قبلی بسته شد.

وی افزود: شرکت بازرگانی دولتی ایران نیز در پاسخ به دلیل این توقف به ما اعلام کرده است که دلیل توقف توزیع آرد برای صنف اتحادیه نان‌های حجیم و نیمه حجیم تغییر و اصلاح قیمت‌ها است.

رئیس اتحادیه نان‌های حجیم و نیمه حجیم ادامه دامه داد: این اقدام باعث شده که صنوف نان‌های فانتزی آرد مورد نیاز پخت و پز و نرخ آن و نرخ جدید محصولات خود را نداشته باشند.

وی تصریح کرد: علاوه بر تهران، شهرستان‌ها نیز در این وضعیت به سر می‌برند و رایزنی با اتحادیه انجام نشده است، ما می‌توانستیم موانع و مشکلات را به دولت اعلام کنیم.

قیمت نان‌های فانتزی ۱۰۰ درصد افزایش می‌یابد

وی گفت: ۶۸۰ واحد و ۴۵۰۰ واحد صنفی تولید‌کننده نان‌های حجیم و نیمه حجیم در کشور وجود دارد؛ که این اقدام باعث تفاوت فاحش نرخ نان‌های سنتی و صنعتی و فانتزی می‌شود و امکان ادامه کار نخواهند داشت.

کرمی گفت: با توجه با تفاوت قیمتی فاحشی بین آرد واحد‌های صنفی تولید‌کننده نان‌های سنتی و صنعتی و فانتزی مسلم است که میزان قاچاق آرد از واحد‌های سنتی به دیگر واحد‌ها افزایش می‌یابد.

وی افزود: نرخ گندم مورد استفاده آرد نان‌های سنتی ۶۶۵ تومان و اما گندم صنف و صنعت ۱۲۵۰۰ تومان تعیین شده است.

رئیس اتحادیه نان‌های حجیم و نیمه حجیم گفت: برای ۶ قلم نان پر مصرف مانند نان باگت، ساندویچی، همبرگر، بروکن و بربری نرخ مصوب وجود دارد و نرخ آنها در سازمان حمایت تعیین می‌شد که بعد از آزاد‌سازی نرخ آرد، نرخ آنها حداقل ۱۰۰ درصد افزایش می‌یابد.

 تسنیم

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.