کد خبر : 17923 / /
/

رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی گفت: با برداشت گوجه فرنگی جیرفت و توزیع در بازار، نرخ نسبت به هفته‌های قبل ۷ هزار تومان کاهش یافته است.

مصطفی دارایی نژاد گفت: با توجه به برداشت گوجه فرنگی از جیرفت، کمبودی در عرضه این محصول نداریم.

به گفته او، نرخ کنونی هر کیلو گوجه فرنگی در میدان مرکزی ناشی از ازدیاد عرضه به ۹ تا ۱۲ هزارتومان رسیده است.

دارایی نژاد نرخ هر کیلو هندوانه را ۵ تا ۶ هزار و ۵۰۰ تومان، پرتقال را ۵ تا ۷ هزار تومان، سیب را ۷ تا ۸ هزار تومان، کیوی را ۸ تا ۱۲ هزار تومان، خیار بوته‌ای را ۵ تا ۶ هزار تومان و خیار گلخانه را ۸ تا ۹ هزار تومان اعلام‌کرد.

رئیس اتحادیه بارفروشان می‌گوید: هم اکنون هر کیلو توت فرنگی گلخانه با نرخ ۵۰ تا ۶۵ هزار تومان، چاقاله بادام ۳۰ تا ۵۰ هزار تومان و گوجه سبز ۷۰ تا ۱۲۰ هزار تومان در میدان مرکزی و با احتساب حداکثر ۳۵ درصد سود در خرده فروشی‌ها عرضه می‌شود.

او گفت: با توجه به آنکه جزو معدود کشورهای دارای اقلیم ۴ فصل هستیم، بنابراین کمبودی در عرضه نداریم.

بررسی‌ها از سطح بازار نشان می‌دهد که نرخ گوجه فرنگی نسبت به هفته‌های قبل تا حدودی متعادل شده که رئیس اتحادیه میدان مرکزی مدیریت صادرات، برداشت و عرضه گوجه فرنگی جیرفت را علت این اُفت ۵ تا ۷ هزار تومانی نرخ مطرح کرده است.

مسئولان میدان مرکزی میوه و تره بار عنوان می‌کنند که با وجود فراوانی عرضه و نبود تقاضا پیش‌بینی می‌شود که نرخ مجدد کاهش یابد

محصول قیمت هر کیلوگرم
پرتقال ۵ تا ۷ هزار تومان
سیب ۷ تا ۸ هزار تومان
کیوی ۸ تا ۱۲ هزار تومان
خیار گلخانه ۸ تا ۹ هزار تومان
هندوانه ۵ تا ۶ هزار و ۵۰۰ تومان
توت فرنگی ۵۰ تا ۶۵ هزار تومان
چاقاله بادام ۳۰ تا ۵۰ هزار تومان
گوجه سبز ۷۰ تا ۱۲۰ هزار تومان

 باشگاه خبرنگاران جوان

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.