کد خبر : 601 / /
/

قیمت مرغ امروز بدون تغییر خاصی نسبت به روز گذشته عرضه شد.

قیمت مرغ در دو فصل گذشته با نوسانات زیادی رو به رو بوده است.قیمت مرغ دو نرخی است . قیمت مرغ در بازار با دو نرخ دولتی و آزاد پخش می شود . قیمت مرغ با توجه به منجمد و غیر منجمد بودن متفاوت است . قیمت مرغ را با ما دنبال کنید.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی درباره آخرین جزئیات جوجه ریزی بیان کرد: برآوردها حاکی از آن است که در آذر ماه ۱۰۵ تا ۱۱۰ میلیون قطعه جوجه ریزی صورت گرفته باشد.

کمالی سروستانی از انحصار در واردات نهاده های دامی خبر داد و گفت: واردات ذرت و کنجاله سویا توسط ۱۰ تا ۱۲ نفر صورت می گیرد که با این وجود این افراد بازار را در دست خود گرفتند، هر چند پشتیبانی امور دام نقش پررنگی در واردات دارد که این امر به تنظیم بازار کمک‌می کند.

مدیر عامل اتحادیه مرغداران گوشتی ادامه داد: بنابر اعلام معاونت امور دام، ۱۰۰ درصد نهاده مورد نیاز مرغداران از سامانه بازارگاه تامین می‌شود و تنها در صورت  وجود مشکلاتی در اطلاعات قرنطینه به سامانه بازارگاه، کل نیاز از سامانه تامین نمی‌شود.

مرغوی با بیان اینکه ۱۰۰ درصد حواله دریافت نهاده به مرغداران داده می‌شود، گفت: گرچه تبدیل حواله به نهاده ممکن است چند روز طول بکشد، اما به طور کلی توزیع با نرخ مصوب بر بهبود روند بازار اثر گذار است.

وی درباره آینده جوجه ریزی در شب عید گفت: با توجه به تامین نهاده با نرخ مصوب و انگیزه مرغداران به جوجه ریزی، پیش بینی می‌شود که ۱۲۰ میلیون قطعه مورد نیاز برای ایام‌پایانی سال جوجه ریزی شود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه مرغ نداریم، بیان کرد: با توجه به توزیع نهاده دامی با نرخ مصوب و انگیزه نسبی مرغداران به امر جوجه ریزی، کمبودی در عرضه مرغ نداریم.

وی قیمت واقعی هر کیلو مرغ زنده را ۱۶ هزار و ۷۰۰ تا ۱۶ هزار و ۸۰۰ و مرغ گرم را ۲۳ تا ۲۴ هزار تومان اعلام کرد و گفت: با توجه به زیان های اخیر مرغداران، اگر دولت بر قیمت های فعلی پافشاری کند، آینده صنعت مرغداری در معرض خطر قرار می گیرد.

کمالی سروستانی از افزایش قیمت جوجه یکروزه خبر داد و گفت: هم اکنون متوسط قیمت هر قطعه جوجه یکروزه ۳ هزار و ۷۰۰ تومان است.

این مقام مسئول با بیان اینکه مرغداران نقشی در تعیین قیمت مرغ ندارند، گفت: هم اکنون ۲۳ هزار مرغدار مشغول تولید مرغ هستند که به هیچ عنوان انحصار قیمت را در اختیار ندارند و کشتارکننده‌های مرغ در بازار نقش اساسی دارند.

مدیر عامل اتحادیه مرغداران گوشتی افزود: اگر روال توزیع نهاده دامی و مرغ منجمد و گرم با نرخ مصوب ادامه یابد، روند نزولی قیمت مرغ در بازار ادامه دار خواهد شد.

وی در پایان آینده بازار مرغ  را در گرو نهاده های دامی دانست و گفت: با تامین ذرت و کنجاله مورد نیاز با نرخ مصوب، تولیدکنندگان مرغ تولیدی خود را با نرخ مصوب در بازار عرضه می‌کنند.

قیمت انواع مرغ در بازار ۲ دی ماه ۱۳۹۹ به شرح زیر است:

نوع مرغ

قیمت(تومان)

ران مرغ بدون پوست بدون دنبالچه چربی سر ساق

۳۲,۲۰۰

مغز ران بدون پوست بدون استخوان

۳۷,۵۰۰

ساق مرغ بدون پوست و سر ساق

۳۸.۵۰۰

سینه مرغ بدون پوست، شش، گردن، بال

۳۵,۰۰۰

سینه مرغ بدون پوست، شش، گردن، بال، بازو

۳۵,۳۰۰

ران و سینه بدون پوست بدون دنبالچه شش گردن بال

۳۳,۸۰۰

بال کبابی ساده - بدون نوک بال

۳۰,۰۰۰

بازوی کبابی ساده

۲۸,۵۰۰

مخلوط بال و بازو کبابی ساده

۲۹,۰۰۰

فیله مرغ

۵۳,۰۰۰

گردن مرغ بدون پوست

۱۰,۴۰۰

شنیتسل بدون آرد

۴۱,۵۰۰

جوجه چینی

۵۱,۰۰۰

جوجه کباب بی استخوان و بدون بازو ساده

۴۳,۷۰۰

جوجه کباب بااستخوان ساده

۳۵,۵۰۰

پا چینی ۱۰ عددی مرغ

۳۳,۵۰۰

مرغ کنتاکی

۳۳,۵۰۰

دل مرغ پاک کرده

۱۱,۵۰۰

جگر مرغ

۷,۵۰۰

سنگدان مرغ

۱۰,۸۰۰

پای مرغ

۷,۵۰۰

بلدرچین منجمد بسته ۱۰۰۰گرمی

۴۳,۵۰۰

بلدرچین منجمد بسته ۵۰۰گرمی

۲۲,۵۰۰

بلدرچین کامل تازه(بسته ۱۰۰۰گرمی)

۴۲,۵۰۰

مرغ کامل منجمد، بسته بندی کیسه ای (پوشش کیسه نایلونی)

۲۰,۴۰۰

مرغ کامل تازه، بسته بندی کیسه ای(پوشش کیسه نایلونی)

۲۰,۰۰۰

مرغ کامل تازه پاک شده، بسته بندی بشقابی

۲۱,۴۰۰

بوقلمون ساق با پوست

۶۲,۰۰۰

بوقلمون ران با پوست و استخوان (بدون استخوان کمر)

۵۷,۵۰۰

بوقلمون مغز ران بی پوست و استخوان

۸۱,۰۰۰

بوقلمون سینه بدون بال و گردن با پوست و استخوان

۵۲,۵۰۰

بوقلمون سینه بدون پوست و بدون استخوان

۶۶,۵۰۰

جگر پاک شده بوقلمون بسته ۴۰۰ گرمی (هر بسته)

۱۴,۱۰۰

دل پاک شده بوقلمون بسته ۴۰۰ گرمی (هر بسته)

۱۷,۰۰۰

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار