کد خبر : 2881 / /
/

هر قطعه سکه بهار آزادی طرح امامی در بازار آزاد تهران امروز (شنبه) به قیمت ۹ میلیون و ۶۰۰ تومان به فروش رسید.

قیمت سکه در سال اخیر با نوسانات زیادی رو به رو بوده است.قیمت سکه در این روزها رکود داشته و درجا می زند.قیمت سکه تاثیر زیادی از قیمت ارز می گیرد .  قیمت سکه را می شود با توجه به محرکه های بازار مورد پیش بینی قرار داد .آخرین قیمت سکه را در سایت خبرآزاد بخوانید

قیمت سکه در 18 اردیبهشت 1400

هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح امامی با رشد حدود ۱۰۰ هزار تومانی به نرخ ۹ میلیون و ۶۰۰ تومان فروخته شد و قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز به ۹ میلیون و ۵۰۰ تومان رسید.

قیمت ها در چند هفته اخیر با کاهش چشمگیر همراه شد.  قیمت سکه و قیمت طلا با افزایش نسبی نسبت به روزهای قبل مواجه شد.

قیمت سکه

پیش‌بینی قیمت سکه در هفته سوم اردیبهشت

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به روند نزولی قیمت طلا و سکه طی هفته گذشته بیان کرد: با توجه به احتمال بالای توافق ایران و آمریکا، پیش‌بینی من کاهش مجدد قیمت طلا و سکه در هفته پیش‌رو است.

به گزارش تجارت‌نیوز، ابراهیم محمدولی، درباره روند قیمت طلا در هفته دوم اردیبهشت ماه توضیح داد: طی این هفته روند اونس جهانی افزایشی بود اما قیمت دلار کاهش قابل توجهی داشت، همین موضوع باعث شد طلا تا روز چهارشنبه حدود ۸۰هزار و سکه ۷۰۰هزار تومان ارزان شود.

او اضافه کرد: البته انتشار برخی اخبار منفی روند قیمت‌ها را در آخرین روز هفته تغییر داد و باعث شد طلا و سکه اندکی با افزایش قیمت مواجه شود.

به گفته محمدولی، تعطیلی بازار طلا از اواسط فروردین ماه و افت شدید معاملات این روند نزولی را تشدید کرده، اگرچه بازار طلا از سال گذشته درگیر رکود شده بود اما وضعیت امسال قابل مقایسه با هیچ سالی نیست.

رئیس اتحادیه طلا با تشریح عوامل موثر بر کاهش قیمت طلا و سکه تصریح کرد: افت نرخ ارز متاثر از اخبار مثبت پیرامون برجام، نبود تقاضا تحت تاثیر تعطیلی بازار و ریسک بالای معامله در چنین شرایطی و همچنین کاهش میزان نقدینگی سه عامل موثر بر افت قیمت طلا و سکه از ماه‌های پایانی سال۹۹ تا کنون است.

محمدولی تاکید کرد: درحال حاضر طلا و سکه همپای قیمت دلار پایین آمده و اگرچه به محدوده منطقی رسیده اما چنانچه نشست وین به نتیجه مثبتی برسد و توافق صورت بگیرد، شاهد کاهش بیشتر قیمت طلا و سکه خواهیم بود.

این فعال بازار طلا به روند قیمت طلا و سکه طی هفته گذشته اشاره کرد و گفت: در این هفته قیمت سکه امامی و طرح قدیم با حدود ۳۵۰هزار تومان کاهش به ترتیب به ۹میلیون و ۵۵۰هزار و ۹میلیون و ۳۵۰هزار تومان رسید.

او اضافه کرد: نیم سکه ۲۰۰هزار تومان ارزان شد و آخرین قیمت آن پنج میلیون و ۱۰۰هزار تومان است، قیمت ربع سکه و سکه یک گرمی هم به ترتیب با ۳۵۰هزار و ۱۰۰هزار تومان کاهش، سه میلیون و ۵۰هزار و یک میلیون و ۸۰۰هزار تومان است؛ این هفته بهای هر مثقال طلای ۱۷عیار با کاهش ۱۴۰هزار تومانی به چهار میلیون و ۷۰هزار و قیمت هر گرم طلای ۱۸عیار با حدود ۳۰هزار تومان افت ارزش به ۹۴۰هزار تومان رسید.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.