کد خبر : 38282 / /
/

بیمه بدنه بدون کارت سوخت داده می شود؟

بیمه بدنه بدون کارت سوخت داده می شود؟

 

 

هنگامی‌ که برای خرید خودرو اقدام می‌کنید، نیاز است که مدارک وسیله نقلیه خود را بررسی کرده و سپس پرداخت پول به حساب فروشنده داشته باشید. بیمه بدنه و کارت سوخت خودرو دو مورد از مدارک مهمی‌ است که توصیه می‌کنیم هرچه سریع‌تر برای تهیه آن‌ها پیگیری‌های لازم را انجام دهید. در حقیقت بیمه نامه بدنه یکی از بیمه‌های وسایل نقلیه است که به صورت اختیاری بوده و بهتر است که برای تهیه آن شرایط استعلام و مقایسه پوشش‌ها را انجام دهید تا بهترین بیمه نامه را تهیه کرد.

البته که سهم فروش این بیمه نامه روز به روز بیشتر شده و افراد به دلیل خطرات تحت پوشش آن، استقبال بیشتری کرده‌اند. هرچند که بهتر است همچنان برای تهیه بیمه بدنه فرهنگسازی بیشتری انجام شود. در این مطلب درباره پوشش‌های این بیمه و اهمیت کارت سوخت توضیحاتی خواهیم داد با ما تا انتهای متن همراه باشید.

مفهوم پوشش بیمه بدنه

بهتر است قبل از اینکه با پوشش بیمه بدنه آشنا شوید، درباره مفهوم پوشش توضیحی ارائه کنیم. پوشش‌های اصلی و اضافی بیمه بدنه به خودرویی تعلق می‌گیرد که آسیب دیده باشد. از این رو بیمه بدنه هزینه‌های مختلفی را تحت پوشش دارد. پوشش‌های بیمه نامه می‌تواند حوادث طبیعی مانند: زلزله، صاعقه یا آتش سوزی باشد. از طرف دیگر هم می‌تواند هزینه‌ها و خسارت‌های ایجاد شده در حین دزدیده شدن خودرو باشد. اگر صاحب خودرو هستید بهتر است که در کنار بیمه شخص ثالث از پوشش‌های بیمه بدنه هم استفاده کنید تا هنگام بروز حادثه‌های ناگهانی ریسک جبران خسارت‌ها را به بیمه‌گر منتقل کرد.

پوشش‌های بیمه بدنه

در صورتی که تصادفی رخ دهد، بیمه بدنه پوشش‌های اصلی و اضافی را برای بیمه‌گزار در نظر می‌گیرد که با توجه به الویت بیمه‌گزار و با پرداخت حق بیمه، شرکت بیمه به جبران تعهدات خود می‌پردازد.

پوشش‌ اصلی بیمه بدنه خودرو

اگر برای خرید بیمه بدنه اقدام می‌کنید بهتر است بدانید که پوشش‌های اصلی در این بیمه نامه جزو موارد لاینکف بوده و با پرداخت حق بیمه پایه قابل خریداری است. از طرفی هم با خرید پوشش‌های این بیمه، خودروی شما در برابر حوادث رانندگی بیمه خواهد شد.

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه خودرو شامل موارد زیر است:

 1. خسارات وارده ناشی از سرقت کلی خودرو
 2. رخ دادن یک حادثه رانندگی برای خودرو
 3. خسارات وارده به لاستیک، باتری و چرخ‌های خودرو
 4. غرامت ناشی از بروز حوادثی چون آتش ‌سوزی، انفجار، صاعقه، آسیب به خودرو و وسایل یدکی همراه آن
 5.  خسارات وارده ناشی از نجات سرنشینان، انتقال خودرو به پارکینگ و تعمیرگاه پس از حادثه رانندگی

پوشش های بیمه بدنه چیست

 

پوشش‌ اضافی بیمه بدنه خودرو

با توجه به قانون بیمه برای انتخاب پوشش بیمه بدنه بیشتر باید حق بیمه بیشتری هم پرداخت کرد تا مشمول پوشش‌های اضافی بیمه بدنه قرار گرفت.

پوشش‌های اضافی بیمه بدنه خودرو به شرح زیر هستند:

 1. شکست شیشه
 2. سرقت قطعات خودرو
 3. ایاب و ذهاب
 4. نوسانات قیمت
 5. بلایای طبیعی
 6. اسید پاشی و مواد شیمیایی
 7. ترانزیت
 8. کشیدن میخ
 9. حذف فرانشیز

چرا بیمه بدنه و پوشش‌ها را خریداری کنیم؟

با توجه به اینکه خرید بیمه بیمه بدنه به صورت اختیاری است، اما لازم است بدانید که قیمت و ارزش خودروها روز به روز در حال افزایش بوده و بهتر است که برای جبران خسارت‌های رخ داده در حادثه‌های رانندگی تحت پوشش خطرات این بیمه نامه قرار گرفت.

در حقیقت با خرید پوشش‌های بیمه نامه بدنه، خسارت‌های سنگین مالی که برای خودرو ایجاد می‌شوند تا سقف تعهدات شرکت بیمه جبران خسارت خواهند شد و شرایطی ایجاد می‌شود که ریسک جبران هزینه‌ها به بیمه‌گر منتقل شود.

 اما شرایطی هم برای بهره‌مندی از پوشش‌های بیمه نامه وجود دارد که عبارتند از:

 1. بیمه‌گزار در جریان تصادف مقصر باشد.
 2. بیمه‌گزار در جریان تصادف مقصر شناخته نشود.
 3. خودروی خسارت دیده جزو اتومبیل‌های نامتعارف و لاکچری باشد.
 4. راننده مقصر از صحنه تصادف متواری شده یا به بیان دیگر دسترسی به راننده مقصر برای دریافت خسارت میسر نباشد.

همانطور که باید قوانین و شرایط بیمه نامه بدنه را بدانید نیاز است که در حفظ و نگهداری کارت سوخت هم تلاش کنید. در حقیقت کارت سوخت جزو الزامات بوده و برای اینکه بتوان از سهمیه بنزین خودتان استفاده کنید، بهتر است که کارت سوخت همیشه همراه شما باشد.

خرید بیمه با استعلام

همانطور که در ابتدای متن توضیح داده شد، بهتر است که برای تهیه بیمه نامه بدنه از طریق استعلام و مقایسه خدمات شرکت‌های بیمه‌ای اقدام کرد. برای اینکه بتوانید بیشترین سقف تعهدات و خطرات را تهیه کنید نیاز است که پوشش‌های این بیمه نامه را بررسی کرد. از این رو بیمه دات کام که یکی از سامانه‌های آنلاین خرید بیمه است، شرایط استعلام و مقایسه خدمات و قیمت بیمه نامه‌های مختلف را فراهم کرده است. شرکت بیمه تمام پوشش‌های مذکور را در قبال دریافت حق بیمه اضافی ارائه می‌کند. باید دقت نمود که تنوع سبد پوشش بیمه‌ای شرکت‌های بیمه‌گر متفاوت است. همین نکته سبب می‌شود، بیمه‌گزار قبل از خرید بیمه‌نامه، در سایت بیمه دات کام به استعلام بیمه بدنه  خودرو  و مقایسه پوشش‌های مختلف شرکت های بیمه‌گر بپردازد. بیمه‌گزار بعد از محاسبه بیمه بدنه، بهترین بیمه آنلاین خودرو را خریداری می‌کند.در این کارگزاری آنلاین می‌توانید به راحتی برای خرید بیمه اقدام کنید و نگرانی برای محدودیت‌های زمانی و مکانی نداشته باشید. به طور کلی بیمه دات کام (https://bimeh.com) یکی از کارگزاری‌های فعال در حوزه خرید آنلاین بیمه است که تنها با چند کلیک شرایط خرید بیمه را فراهم کرده است. کافی است به صفحه اصلی این سایت مراجعه کرده و در بخش منوی محصولات بیمه خود را انتخاب کنید.

چگونه درخواست کارت سوخت داد؟

اگر خودروی نو یا همان صفر کیلومتر می‌خرید، نیازی به ثبت نام کارت سوخت ندارید و برای دریافت آن باید به دفاتر پست مراجعه کنید. اما اگر خودروی کار کرده‌ای دارید که به هر دلیلی موفق به گرفتن کارت سوخت آن نشده‌اید، می‌توانید به یکی از دفاتر پست مراجعه کنید و پیگیری‌های لازم را برای دریافت کارت سوخت انجام دهید.

شرایط دادن کارت سوخت

 

البته دقت کنید که در صورت مفقود شدن کارت سوخت باید برای دریافت المثنی کارت اقدام کنید.

برای ثبت نام کارت سوخت المثنی چه باید کرد؟

برای ثبت نام کارت سوخت المثنی چهار انتخاب وجود دارد که عبارتند از:

 1. استفاده از اپلیکیشن دولت همراه
 2. ثبت نام اینترنتی در سایت خودرو دولت همراه
 3. پیگیری کارت سوخت خودرو از طریق سایت epolice.ir
 4. استفاده از کد دستوری موبایل

دقت داشته باشید که اگر به هر دلیلی شرایط ثبت نام از طریق روش‌های آنلاین وجود نداشته باشد، جای نگرانی نیست و به راحتی می‌توان به دفاتر پلیس 10+ مراجعه کنید. هر چند که ما پیشنهاد می‌دهیم برای صرفه جویی در زمان و انرژی از روش‌های اینترنتی و آنلاین استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتردرباره روش های استعلام کارت سوخت خودروی مثنی نظیر پیگیری کارت سوخت خودرو از طریق سایت epolice.ir  به https://bimeh.com/mag/fuel-card-inquiry/  مراجعه نمایید.

بهتر است بدانید که برای ثبت کارت سوخت به شماره همراه مالک نیاز است. اما اگر مالک خودرو سیم کارتی به نام خود نداشته باشد، چکار باید کرد؟

در این شرایط تنها به روش حضوری به دفاتر پلیس 10+ باید مراجعه کرد تا شرایط و مدارک بررسی شوند.

چه اطلاعات و مدارکی برای ثبت نام کارت سوخت خودرو نیاز است؟

برای اینکه کارت سوخت را بتوان به موقع دریافت کرد، نیاز است که یکسری مدارک را به سازمان سوخت تحویل داد. این مدارک و اطلاعات برای ثبت نام کارت سوخت نیاز هستند.

اطلاعات مورد نیاز عبارتند از:

 1. سامانه ثبت نام کارت سوخت خودرو
 2. شماره تلفن همراه مالک
 3. کد ملی مالک وسیله نقلیه
 4. تاریخ تولد مالک
 5. شماره شناسایی وسیله نقلیه (برای این شماره باید پشت کارت خودرو را مشاهده کرد که به آن شماره VIN گفته می‌شود.)
 6. شماره ۱۶ رقمی‌یکی از کارت‌های بانکی عضو شتاب
 7. دریافت پیامک تایید عملیات ثبت نام

مدارک مورد نیاز عبارتند از:

 1. حضور مالک وسیله نقلیه
 2. اصل و تصویر کارت
 3. اصل و کپی سند یا بنچاق
 4. شماره ملی مالک
 5. شناسنامه مالک
 6. کارت ملی مالک
 7. بیمه نامه خودرو
 8. پرداخت فیش 10 هزار تومانی به حساب شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی
 9. آدرس کامل پستی به همراه کد پستی محل سکونت

به طور کلی هر راننده‌ای برای تردد در شهر به یکسری مدارک مانند: کارت سوخت خودرو و بیمه بدنه نیاز دارد تا در صورت توقف خودرو توسط پلیس راهنمایی و رانندگی بتواند به مسیر خود ادامه دهد.

 

 

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.