کد خبر : 32907 / /
/

نمودارهای تحلیل تکنیکال چه چیزی را نشان می دهند؟

نمودارهای تحلیل تکنیکال چه چیزی را نشان می دهند؟

 

زمانی که صحبت از تحلیل بازار مالی می‌شود، معمولا اولین مسیری که برای تحلیل استفاده می‌شود؛ تحلیل تکنیکال است. اما شاید برای شما جای سوال باشد که تحلیل تکنیکال شامل چه مواردی می‌شود. برای پاسخ  به این سوال لازم است که یک تاریخچه از بازار مالی را بررسی کنیم. درنهایت به این نکته توجه داشته باشید که بازار مالی هیچگاه یک استراتژی ثابت برای تحلیل ندارد. به همین دلیل بهتر است که دیدی جامع نسبت به تحلیل به بازار مالی داشته باشید.

به نقل از سایت ارز دیجیتال VIP، تحلیل بازارهای مالی به دو دسته اصلی  تحلیل فاندامنتال و تحلیل تکنیکال تقسیم می‌شود. البته استفاده از این دو سبک تحلیلی به صورت همزمان کاربرد بیشتری دارد. اما برخی از افراد تصمیم می‌گیرند که یکی را به صورت تخصصی و دیگری را به صورت عمومی آموزش ببینند. ما در این بخش قصد داریم که به صورت کامل و جامع در مورد نمودارهای تحلیل تکنیکال با شما صحبت کنیم. نکاتی که

تحلیل تکنیکال چیست؟

به علم بررسی اعداد و ارقام مالی بر اساس متغییر زمان تحلیل تکنیکال می‌گویند. البته توجه داشته باشید که تحلیل تکنیکال به صورت ریشه‌ای به بررسی روانشناسی بازار به صورت بصری نیز می‌پردازد. البته نوع تحلیل شما و نوع ذهنیت شما روی تفسیر قیمت بسیار تاثیر گذار است. در تحلیل تکنیکال یک اصل ثابت وجود دارد. آن هم این است که گذشته تکرار می‌شود. به همین دلیل است که ما با بررسی گذشته یک چارت تلاش داریم که آینده آن را بررسی کنیم. البته در این مسیر باید مطالعه به میزان کافی نیز داشته باشید.

فکر نکنید که چون شما دوتا فیلم آموزشی تحلیل تکنیکال دیده‌اید. این موضوع به این معنی است که شما یک تریدر سود ساز شده‌اید. ترید کردن و استفاده از تحلیل تکنیکال اصول خاص خود را دارد که در ادامه بیشتر در مورد آن با شما صحبت خواهیم کرد. در پاسخ به سوال نمودارهای تحلیل تکنیکال چه چیزی را نشان می دهند؟ باید به شما بگویم که تحلیل تکنیکال به شما یک سری الگوی تکرار شوند را نمایش می‌دهند. البته توجه داشته باشید که هر چه بازار شما حرفه‌ای‌تر شود. شناسایی این الگوها سخت‌تر خواهد بود.

سایت تحلیل تکنیکال را از کجا پیدا کنیم؟

ممکن است که برای شما این سوال به وجود آمده باشد که سایت تحلیل تکنیکال  و یا بهتر است که بگوییم سایت تحلیل نمودار را از کجا پیدا کنیم. برای این منظور شما باید روی برخی اصول تمرکز ویژه داشته باشید. به عنوان مثال، تحلیل تکنیکال سهام بازار فارکس و یا بازارهای بین المللی را باید از سایت Trading View  استفاده کنید. در این سایت شما می‌توانید به سادگی تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال و تحلیل تکنیکال فارکس انجام دهید. سایت تریدینگ ویو نمودارهای بورس ایران را ندارد.

arzdigital.vip

شما برای استفاده از نمودارهای بورس ایران می‌توانید از سایت نهایت نگر استفاده کنید. اگر شما به دنبال یک سایت تحلیل تکنیکال سهام ایران به صورت پولی می‌باشید. می‌توانید از سایت رهاورد 365 استفاده کنید. هر دو سایت تلاش خود را به کار گرفته‌اند که از ابزارهای تریدینگ ویو یک نسخه مناسب بومی سازی شده ارائه دهند. دقت داشته باشید که مهمترین نکته نوع تحلیل شما است. در غیر این صورت نمی‌توانید انتظار یک تحلیل تکنیکال  گسترده و پیشرفته داشته باشید.

مزایای استفاده از تحلیل تکنیکال چیست؟

به این نکته توجه داشته باشید که نکاتی که در این بخش برای شما بیان می‌شود. دقیقا پاسخ شما برای سوال « نمودارهای تحلیل تکنیکال چه چیزی را نشان می دهند؟ » می‌باشد. مزایای تحلیل تکنیکال همان راز محبوبیت و استفاده بسیار زیاد از آن است.

  1. به شما نقطه ورود مناسب ارائه می‌دهد. شما با استفاده از تحلیل تکنیکال می‌توانید مناسب‌ترین نقطه برای به دست آوردن ریسک به ریواردهای منطقی را پیدا کنید.
  2. تحلیل تکنیکال می‌تواند برای شما رد پای بزرگان بازی را نمایش دهد. « از یکی از افراد بیلیونر در حوزه رقابت‌های اسب سواری سوال شد. که شما چگونه چنین سرمایه بسیار بالایی به دست آوردید. گفت من نگاه می‌کردم که افراد که بیشترین پول را دارند روی چه اسبی شرط می‌بندند من نیز همین کار را می‌کردم. » شما اگر بتوانید رد پای بزرگان بازار را پیدا کنید، تحلیل تکنیکال برای شما با چشمان بسته انجام خواهد شد.
  3. با تحلیل تکنیکال شما می‌توانید قبل از این که یک خبر عمومی شود، وارد موج شوید.
  4. با تحلیل تکنیکال شما می‌توانید نقطه خروج مناسب را پیدا کنید.
  5. یادگیری تحلیل تکنیکال ساده است اما نیاز به تحقیق و تمرین دارد.
  6. بازدهی شما با تحلیل تکنیکال بسیار بالا است به شرطی که از روش درستی استفاده کنید.
  7. تحلیل تکنیکال برای شما تحلیل زمانی مناسبی انجام می‌دهد.
  8. شما با تحلیل تکنیکال می‌توانید روانشناسی بازار را به خوبی تحلیل کنید.
  9. تحلیل تکنیکال می‌تواند برای شما حجم خرید و فروش سهامداران عمده را مشخص کند.

آموزش گام به گام تحلیل تکنیکال

قطعا شما تا این قسمت از مقاله علاقه بسیار زیادی به آموزش تحلیل تکنیکال پیدا کرده‌اید. شما می‌توانید برای آموزش خود به بخش تحلیل و سرمایه گذاری  سایت ارز دیجیتال VIP مراجعه کنید. در این صورت شما می‌توانید مقالات مناسبی را به عنوان سرنخ آموزش تحلیل تکنیکال مطالعه کنید. اما اگر قرار است که شما به صورت شخصی و خود خوان آموزش تحلیل تکنیکال را شروع کنید. باید به شما بگوییم که همه چیز در قیمت نهفته شده است. به همین دلیل شما نیاز به هیچ اندیکاتور و یا ربات معامله گری نخواهید داشت.

arzdigital.vip

شما می‌توانید با مفاهیم اولیه مانند نمودار شمعی، حالت لگاریتمی و تایم فریم های معاملاتی کار خود را شروع کنید. سپس به دنبال آموزش مفاهیم عمیق تر مانند پرایس اکشن کلاسیک و پرایس اکشن پیشرفته کار خود را ارتقاء دهید. توجه داشته باشید که بازار برای شما همه چیز را نمایان می‌کند. استفاده از اندیکاتور ممکن است که در برخی مواقع برای شما مناسب باشد. اما در اکثر مواقع می‌تواند گمراه کنند نیز باشد. به همین دلیل بهتر است که درون خود چارت به دنبال همه چیز باشید.

آیا آموزش تحلیل تکنیکال رایگان است؟

اگر شما زمانی کافی برای پیدا کردن منابع و همچنین زمان کافی برای مطالعه منابع اولیه را داشته باشید، قطعا تحلیل تکنیکال برای شما رایگان است. اما اگر بخواهید که برخی از موارد پیشرفته و برخی ابزار پیشرفته را آموزش ببیند، شما نیازمند هزینه کردن خواهید بود. سوال اصلی و اساسی این است که چگونه می‌توانیم از تحلیل تکنیکال رایگان استفاده کنیم.

چرا که در برخی موارد آموزش تحلیل تکنیکال رایگان و با کیفیت وجود دارد. اما مشکل اساسی این است که یک منتور برای رفع اشکال شما وجود ندارد. توجه داشته باشید یک منتور می‌تواند برای شما مسیر آموزش تحلیل تکنیکال را بسیار ساده و سریع کند. به همین دلیل است که باید به آن توجه ویژه داشته باشید.

سخن پایانی 

ما در این مقاله به صورت جامع در مورد اینکه نمودارهای تحلیل تکنیکال چه چیزی را نشان می دهند؛ با شما صحبت کردیم. اما شما باید به چند نکته دیگر نیز توجه داشته باشید. اولین نکته این است که مدیریت سرمایه در تحلیل تکنیکال بسیار مهم است. دومین نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید، این است که قطعیت در بازار مالی وجود ندارد، به همین دلیل شما باید به ریسک سرمایه ‌گذاری خود توجه داشته باشید. بازارهای مالی بسیار سود ساز هستند و از طرفی شما با تحلیل تکنیکال می‌توانید به ثروت واقعی دست پیدا کنید.

سایت ارزدیجیتال | arzdigital.vip

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.