کد خبر : 728 / /
/

قیمت طلا/اخبار اقتصادی/خبرمهم اقتصادی

قیمت طلا امروز 1 مهر 1402| قیمت طلا و سکه به کف رسید؟

قیمت طلا و سکه در هفته پایانی شهریور در بیشتر روزها کاهشی بود. این روند نزولی به گونه‌ای پیش‌ رفت که قیمت هر یک از قطعات سکه در طول هفته یک کانال عقب‌نشینی کرد. به اعتقاد فعالان بازار طلا، روند کاهش در این بازار به پایان رسیده و بیش از این بازار افت نمی‌کند.

قیمت طلا امروز 1 مهر 1402| قیمت طلا و سکه به کف رسید؟

اخبار اقتصادی :قیمت طلا و سکه در هفته پایانی شهریور در بیشتر روزها کاهشی بود. این روند نزولی به گونه‌ای پیش‌ رفت که قیمت هر یک از قطعات سکه در طول هفته یک کانال عقب‌نشینی کرد. به اعتقاد فعالان بازار طلا، روند کاهش در این بازار به پایان رسیده و بیش از این بازار افت نمی‌کند.

پیش بینی قیمت طلا و سکه 1 مهر 1402 / قیمت طلا و سکه به کف رسید؟

به گزارش تجارت‌نیوز در هفته پایانی شهریور قیمت طلا و سکه همواره روند کاهشی داشت و تمام قطعات سکه به کانال پایین‌تر برگشتند. این روند نزولی متعاقب اخبار سیاسی که قیمت دلار را تحت تاثیر قرار داد و همگرایی بالای بازار فلز زرد با بازار ارز، رقم خورد.

همگرایی قیمت در بازار طلا با رفتار خریداران

فعالان بازار طلا معتقدند این بازار تحت تاثیر شرایط اقتصادی و کاهش قدرت خرید مردم قرار گرفته است. آنها می‌گویند: روند تقاضا و قیمت در بازار فلز زرد رابطه‌ای در راستای هم دارند. یعنی در زمان‌هایی که قیمت‌ پایین است مردم در انتظار کاهش‌های بیشتر هستند و تقاضا پایین است و وقتی قیمت‌ها افزایشی می‌شود تقاضا نیز افزایش می‌یابد.

با این وجود کارشناسان بازار طلا و سکه معتقدند روند کاهشی قیمت‌ در بازار فلز زرد رو به پایان است و با رونق جشن‌ها و مناسبت‌ها این بازار از رکودی که طی ۶ ماه اخیر در آن گرفتار بوده، خارج می‌شود.

گفتنی است افزایش‌ و کاهش‌های انس جهانی طلا نیز در ماه‌های گذشته تاثیر چندانی بر قیمت طلا و سکه در بازار داخلی نداشته است. در لحظه نگارش گزارش انس جهانی طلا با قیمت ۱۹۲۴ دلار در حال معامله است و نسبت به روز گذشته رشد نزدیک به پنج دلاری داشته است.

۳ روند بازار سکه در یک روز

در آخرین معامله روز گذشته ۳۰ شهریور قیمت سکه امامی با افزایش ۲۵۰ هزار تومانی تنها قطعه افزایشی بود و با قیمت ۲۷ میلیون و ۸۰۷ هزار تومان معامله شد. سکه بهار اما کاهش ۱۰۵ تومانی داشت. این قطعه که روز سه‌شنبه به کانال ۲۴ میلیونی برگشته بود با قیمت ۲۴ میلیون و ۷۹۵ هزار تومان معامله شد.

دیروز سکه‌های نیم، ربع و گرمی بدون تغییر و با همان قیمت روز چهارشنبه معامله شدند. این قطعات به ترتیب با قیمت ۱۴ میلیون و ۸۵۰ ، ۹ میلیون و ۹۰۰ و پنج میلیون و ۸۵۰ هزار تومان معامله شدند.

روز پنجشنبه قیمت طلا نیز کاهش داشت. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با کاهش ۲۵ هزار تومانی با رقم ۱۰ میلیون و ۶۵ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز افت پنج  هزار و ۶۰۰ تومانی داشت و به رقم دو میلیون و ۳۲۳ هزار تومان رسید. طلای دست دوم نیز به قیمت دو میلیون ۲۹۲ هزار تومان رسید.

قیمت طلا و سکه 1 مهر 1402 / سکه مرز حساس حمایت را می‌شکند؟

قیمت طلا و سکه در بیشتر روزهای هفته گذشته روند کاهشی داشت و تمام قطعات سکه به کانال پایین‌تر برگشتند. معامله‌گران امیدوارند با شروع مهر رونق به بازار طلا برگردد. تکنیکالیست‌ها هم از احتمال شکست حمایت سکه با ریزش دلار می‌گویند.

به گزارش تجارت‌نیوز قیمت طلا و سکه با بازدهی منفی، هفته آخر شهریور را به پایان رساند. این بازار با سیگنال دلار در روند نزولی قرار گرفت و قیمت تمام قطعات سکه را مجبور به عقب‌نشینی در کانال پایین‌تر کرد.

با وجود اینکه قیمت سکه امامی در آخرین معامله هفته گذشته تنها قطعه افزایشی بازار بود اما تکنیکالیست‌ها محدوده ۲۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی را خط حمایت این قطعه می‌دانند و معتقدند در صورتی که دلار با سیگنال‌های مساعد سیاسی به کانال ۴۸ هزار تومانی برگردد، محدوده حمایتی مذکور نیز برای سکه از دست خواهد رفت.

با این وجود کارشناسان بازار طلا و جواهر، معتقدند روند کاهشی قیمت‌ در بازار فلز زرد رو به پایان است و با رونق جشن‌ها و مناسبت‌ها این بازار از رکودی که طی ۶ ماه اخیر در آن گرفتار بوده خارج می‌شود.

گفتنی است در لحظه نگارش گزارش، انس جهانی طلا با قیمت ۱۹۲۷ دلار در حال معامله است و نسبت به روز گذشته رشد نزدیک به هفت دلاری داشته است.

سکه امامی تنها قطعه افزایشی پایان هفته

در آخرین معامله هفته گذشته ۳۰ شهریور، قیمت سکه امامی با افزایش ۲۵۰ هزار تومانی تنها قطعه افزایشی بود و با قیمت ۲۷ میلیون و ۸۰۷ هزار تومان معامله شد. سکه بهار اما کاهش ۱۰۵ تومانی داشت. این قطعه که روز سه‌شنبه به کانال ۲۴ میلیونی برگشته بود با قیمت ۲۴ میلیون و ۷۹۵ هزار تومان معامله شد.

روز پنجشنبه سکه‌های نیم، ربع و گرمی بدون تغییر و با همان قیمت روز چهارشنبه معامله شدند. این قطعات به ترتیب با قیمت ۱۴ میلیون و ۸۵۰ ، ۹ میلیون و ۹۰۰ و ۵ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان معامله شدند.

روز پنجشنبه قیمت طلا نیز کاهش داشت. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با کاهش ۲۵ هزار تومانی با رقم ۱۰ میلیون و ۶۵ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز افت پنج هزار و ۶۰۰ تومانی داشت و به رقم دو میلیون و ۳۲۳ هزار تومان رسید. طلای دست دوم نیز به قیمت دو میلیون ۲۹۲ هزار تومان رسید.

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار
سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان