کد خبر : 728 / /
/

قیمت طلا/اخبار اقتصادی/خبرمهم اقتصادی

قیمت طلا امروز 16 آذر 1402 | تغییرات قیمت سکه در هفته ای که گذشت

قیمت طلا و سکه در هفته‌ای که رو به پایان است نوساناتی داشت؛ به گونه‌ای که در روزهای نخست هفته روند افزایشی به خود گرفت و حتی سکه بهار آزادی به کانال 26 میلیون تومان هم رفت. اما در ادامه روند بازار کاهشی شد. قیمت دلار نیز بعد از رشد ناگهانی در آخرین روز کاری هفته گذشته، دیروز به کف کانال 50 هزار تومانی رسید.

قیمت طلا امروز 16 آذر 1402 | تغییرات قیمت سکه در هفته ای که گذشت

اخبار اقتصادی:قیمت طلا و سکه در هفته اخیر نوسان قابل توجهی نداشت و در محدوده قیمتی مشخصی معامله شد. در روزهای گذشته با وجود اینکه ریتم طلای جهانی متأثر از سیاست‌های فد، فراز و فرودهای قابل توجهی داشت، اما فریز قیمت دلار اهرم اصلی مهار روند شارپی در بازار طلا است.

 پیش بینی قیمت طلا و سکه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ / بازار طلا در حصار دلار گرفتار شد

به گزارش تجارت‌نیوز، بازدهی قیمت طلا و سکه در هفته دوم آذر روند متوازنی نداشت. طلا افت و سکه رشد بازدهی داشت. با وجود اینکه روند قیمت طلای جهانی در زمان بازگشایی بازارها در هفته اخیر رشد شارپی ۱۵۰ دلاری داشت و پس از آن به محدوده ۲۰۷۲ دلاری برگشت، اما نوسانات قیمت طلا در بازار داخلی بیشتر با قیمت دلار بالانس می‌شود و دلار نیز با سیاست‌های بانک مرکزی مهار شده است.

کارشناسان اقتصادی معتقدند هفته گذشته رفتار دلار حرکات شارپی نداشت. آنها نزدیک بودن انتخابات، رکود تورمی و سایه سنگین دولت بر بازارها را از عوامل بی‌تحرکی بازار طلا می‌دانند.

تحلیلگران اقتصادی کف قیمت سکه امامی را محدوده ۲۸ میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی می‌دانند. آنها معتقدند اگر سکه امامی به کف ۲۷ میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی که منطقه جا مانده رفتاری است برسد محدوده‌ شیرینی برای خرید رقم خواهد زد.

گفتنی است انس جهانی طلا در لحظه نگارش این گزارش با رقم ۲۰۳۰ دلاری در حال معامله است.

سکه گرمی فریز شد

در آخرین معامله هفته اخیر شانزدهم آذر ۱۴۰۲ قیمت سکه امامی با رقم ۲۹ میلیون و ۳۴۸ هزار تومان معامله شد و افزایشی در حدود ۲۰۰ هزار تومانی داشت. سکه‌ بهار نیز با همین مقدار افزایش با قیمت ۲۵ میلیون و ۸۰۱ هزار تومان معامله شد.

قیمت نیم‌سکه و ربع سکه، با رشد ۵۰ هزار تومانی به ترتیب با قیمت ۱۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و ۱۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان معامله شدند. روز گذشته سکه گرمی تنها قطعه‌ای بود که تغییر قیمت نداشت و روی رقم پنج میلیون و ۷۵۰ هزار تومانی ایستاد.

طلا و سکه هم مسیر شدند

در آخرین روز هفته قیمت طلا رشد داشت. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با افزایش ۳۱ هزار تومانی با رقم ۱۰ میلیون ۷۲۱ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز رشدی در حدود ۱۰ هزار تومان داشت و با رقم دو میلیون و ۴۷۵ هزار تومان معامله شد. قیمت طلای دست دوم نیز به دو میلیون و ۴۴۲ هزار تومان رسید.

دیروز حباب سکه در تمام قطعات رشد داشت. حباب سکه‌‌ امامی ۲۱ هزار تومان، سکه بهار ۷۹ هزار تومان، نیم‌سکه ۲۲ هزار تومان، ربع سکه ۱۹ هزار تومان و سکه‌گرمی ۶ هزار تومان رشد داشت.

 

 قیمت طلا و سکه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ / ثبات دلار، بازار طلا را فلج کرد

قیمت طلا و سکه طی هفته گذشته، در روندی باثبات قرار گرفت و نوسانات انس جهانی طلا، نتوانست اثری بر روند قیمت‌ها در بازار طلای داخلی داشته باشد. هفته گذشته بازدهی طلا کاهش محدودی داشت و سکه با رشد بازدهی همراه شد.

 به گزارش تجارت‌نیوز، هفته دوم آذر قیمت طلا و سکه در داخل کشور نوسانات افزایشی و کاهشی محدودی داشت. روند قیمت طلا در محدوه مشخصی گرفتار شده و فعالان بازار طلا معتقدند این بازار از ثبات نسبی خوبی برخوردار است. روند تقاضا در بازار طلا همچنان رکودی است و تغییری نکرده است.

تحلیلگران اقتصادی کف قیمت سکه امامی را محدوده ۲۸ میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی می‌دانند. آنها معتقدند اگر سکه امامی به کف ۲۷ میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی که منطقه جامانده رفتاری است، برسد محدوده‌ شیرینی برای خرید رقم خواهد زد.

گفتنی است انس جهانی طلا در لحظه نگارش این گزارش با رقم ۲۰۳۰ دلاری در حال معامله است.

رشد محدود قطعات سکه

در آخرین معامله هفته اخیر (شانزدهم آذر ۱۴۰۲) قیمت سکه امامی با رقم ۲۹ میلیون و ۳۴۸ هزار تومان معامله شد و افزایشی در حدود ۲۰۰ هزار تومانی داشت. سکه‌ بهار نیز با همین مقدار افزایش با قیمت ۲۵ میلیون و ۸۰۱ هزار تومان معامله شد.

قیمت نیم‌سکه و ربع سکه، با رشد ۵۰ هزار تومانی به ترتیب با قیمت ۱۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و ۱۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان معامله شدند. روز گذشته سکه گرمی تنها قطعه‌ای بود که تغییر قیمت نداشت و روی رقم پنج میلیون و ۷۵۰ هزار تومانی ایستاد.

طلا و سکه هم‌مسیر شدند

در آخرین روز هفته، قیمت طلا رشد داشت. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با افزایش ۳۱ هزار تومانی با رقم ۱۰ میلیون ۷۲۱ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز رشدی در حدود ۱۰ هزار تومان داشت و با رقم دو میلیون و ۴۷۵ هزار تومان معامله شد. قیمت طلای دست دوم نیز به دو میلیون و ۴۴۲ هزار تومان رسید.

روز پنجشنبه حباب سکه در تمام قطعات رشد داشت. حباب سکه‌‌ امامی ۲۱ هزار تومان، سکه بهار ۷۹ هزار تومان، نیم‌سکه ۲۲ هزار تومان، ربع سکه ۱۹ هزار تومان و سکه‌گرمی ۶ هزار تومان رشد داشت.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.