کد خبر : 13254 / /
/

در حالی که اعلام شده بود گزینه ثبت نام مردان مجرد ۲۳ سال از ۲۰ دی ماه فعال می‌شود، اما پس از پیگیری‌های صورت گرفته گزینه ثبت نام امروزدر سامانه بارگذاری شد.

 در حالی که اعلام شده بود گزینه ثبت نام مردان مجرد ۲۳ سال از ۲۰ دی ماه فعال می‌شود، اما پس از پیگیری‌های صورت گرفته گزینه ثبت نام امروزدر سامانه بارگذاری شد.

 
با توجه به آنکه اعلام شده بود  سامانه نهضت ملی مسکن برای مردان مجرد بالای ۲۳ سال که قرار بود از ۲۰ دی ماه  فعال شود، روز گذشته همزمان با آغاز ثبت نام گزینه مردان مجرد بالای ۲۳ سال در فرم ثبت موجود نبود. با پیگیری ها امروز این گزینه در فرم ثبت نام درج و فعال شده است.
 
2766207_858
 
در حال حاضر متقاضیان برای ثبت نام سابقه مالکیت مسکن و یا زمین با کاربری مسکونی براساس ضوابط ابلاغی وزارت راه و شهرسازی نداشته باشد.  از امکانات و تسهیلات دولتی یا امکانات نهاد‌های عمومی غیر دولتی مربوط به تامین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی و یا تسهیلات یارانه‌ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی (دارا بودن فرم "ج" سبز) از تاریخ اول فروردین ۱۳۵۷  استفاده نکرده باشند.
 
همچنین یکی از نکاتی که باید متقاضیان در هنگام ثبت نام توجه کنند آن است که همسر متقاضی در هنگام تحویل واحد (فاقد مالکیت خصوصی و دارای فرم "ج" سبز) باشد.
 
در صورتی که فرد پس از تحویل واحد مسکونی از همسر خود جدا شود (طلاق بگیرد) فرم "ج" هر دو زوج تا پنج سال پس از وقوع طلاق قرمز باقی خواهد ماند و در این مقطع زمانی (پنج سال پس از وقوع طلاق) امکان استفاده از تسهیلات دولتی مسکن را نخواهد داشت وفرم "ج" زوج یا زوجه‌ای که مالک واحد مسکونی موضوع این دستورالعمل است، قرمز باقی می‌ماند
 
تعهدنامه محضری مبنی بر تحویل عقدنامه ازدواج رسمی قبل از انعقاد قرارداد واگذاری واحد مسکونی باید توسط متقاضیان ارائه شود.
 
️وزارت راه و شهرسازی از روز گذشته ثبت‌نام از متقاضیان مسکن در شهر‌های ۱۶ استان کشور که پیش از این در سامانه ثمن بارگذاری نشده بود، امکان‌پذیر کرده و متقاضیانی که تا پیش از این نام شهر آن‌ها در سامانه نبود از هم‌اکنون با مراجعه به سایت ثمن  می‌توانند فرآیند نام‌نویسی خود در طرح ساخت ۴ میلیون مسکن پیگری کنند./باشگاه خبرنگاران

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.