کد خبر : 8277 / /
/

در روز افت ۳۸ هزار و ۷۷۲ واحدی شاخص، حضور سهم پرحاشیه فرابورسی، یک پتروشیمی، دو شرکت انبوه ساز به همراه ۱۱ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

در جریان معاملات چهارمین روز کاری این هفته، بازار سهام با افت قیمت ها آغاز به کار کرد به طوری که در نهایت، نماگر بازار با افت ۳۸ هزار و ۷۷۲ واحدی و عقب نشینی به کانال یک میلیون و ۴۱۸ هزارتایی به معاملات روزانه پایان داد.

به این ترتیب، بیش از ۴.۹ و ۶.۹ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد که بالا بودن ارزش معاملات فرابورس مربوط به معاملات اوراق است و بیشترین حجم معاملات هم به بانک دی، ایران خودرو، سایپا، پالایشگاه بندرعباس به همراه جهان فولاد سیرجان با داد و ستد ۹۹۱، ۴۱۱، ۳۵۸، ۲۴۲ و ۲۲۸ میلیون سهمی تعلق گرفت.

در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۱۰ تا سه برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.

در صدر این فهرست، سرمایه گذاری ساختمانی نظام مهندسی شرکت حاضر در تابلو زرد بازار پایه فرابورس با رشد ۱.۲ درصدی قیمت سهام، شاهد داد و ستد ۴.۴ میلیون سهمی شد.

در ادامه هم شرکت های شیمیایی رنگین، توسعه و عمران نائین، غذایی مینو شرق، آهن و فولاد میلاد، قاسم ایران، توسعه و عمران زاگرس، پتروشیمی زاگرس، سیمان لارستان، نورد و لوله اهواز، عطرین نخ قم، سرمایه گذاری ایساتیس پویا، سرمایه گذاری کردستان، هپکو و روز دارو مشمول معاملات مشکوک امروز شدند.

حضور پتروشیمی زاگرس، هپکو، دو شرکت انبوه ساز به همراه ۱۱ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.

برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard۳۶۵.com مراجعه کرد.

معاملات+مشکوک

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.