کد خبر : 728 / /
/

قیمت طلا/اخبار اقتصادی/خبرمهم اقتصادی

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید بر اساس نرخ اتحادیه طلا، جواهر و سکه تهران ۱۱ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان است.

اخبار اقتصادی: قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید بر اساس نرخ اتحادیه طلا، جواهر و سکه تهران ۱۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است.

به گزارش خبرنگار نبض بازار گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، امروز (۲۵  مهر ۱۴۰۰) قیمت هر قطعه سکه طرح جدید به ۱۱ میلیون و600 هزار تومان رسید، نیم سکه 6 میلیون  تومان، ربع سکه ۳ میلیون و 500 هزار تومان و سکه یک گرمی ۲ میلیون و 180 هزار تومان است.

همچنین قیمت هر اونس طلا در بازار‌های جهانی به یک هزار و 768 دلار رسید و هر گرم طلای ۱۸ عیار به مبلغ یک میلیون و 238 هزار تومان معامله می‌شود.

قیمتسکه نسبت به آخرین معاملات دیروز 30هزار تومان افزایش یافته است. 

شما می‌توانید نرخ امروز طلا و سکه را در جدول زیر مشاهده کنید:

نام محصول  نرخ(تومان)
سکه تمام بهار آزادی طرح جدید  ۱۱.600.۰۰۰
سکه تمام طرح قدیم  ۱۱.27۰.۰۰۰
نیم سکه بهار آزادی 6.000.۰۰۰
ربع سکه بهار آزادی ۳.500.۰۰۰
سکه گرمی  ۲.18۰.۰۰۰
اونس جهانی  یک هزار و 768دلار و 26 سنت
طلای ۱۸ عیار  ۱.238.7۰۰

طلا

پیش‌بینی قیمت طلا تا یک ماه دیگر / ۴ اتفاق مهم برای بازار طلا

نااطمینانی‌ها که کاهش یابد چشم‌انداز قیمت طلا دیگر صعودی نخواهد بود. احتمال احیای برجام تا یک ماه دیگر، بازگشایی مدارس به دلیل کاهش شیوع کرونا، افزایش قیمت جهانی نفت و بهبود درآمدهای ارزی ایران همه حاکی از این است که قیمت طلا تا یک ماه دیگر احتمالا روند باثباتی داشته باشد.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت هر گرم طلا به یک میلیون و ۱۴۵ هزار تومان و قیمت هر سکه امامی ۱۱ میلیون و ۸۰۶ هزار تومان رسیده است. اما تا یک ماه دیگر ممکن است در بازار طلا چه اتفاقاتی بیفتد؟ آخرین سیگنال‌های قابل مشاهده برای قیمت طلا چیستند؟

نااطمینانی‌ها که کاهش یابد چشم‌انداز قیمت طلا دیگر صعودی نخواهد بود. احتمال احیای برجام تا یک ماه دیگر، بازگشایی مدارس به دلیل کاهش شیوع کرونا، افزایش قیمت جهانی نفت و بهبود درآمدهای ارزی ایران همه حاکی از این است که قیمت طلا تا یک ماه دیگر احتمالا روند باثباتی داشته باشد.

آخرین اخبار سیاسی حاکی از تلاش برای ادامه مذاکرات است که شاید این مذاکرات به احیای برجام منتج شود. اما حتی اگر این هم نباشد فعلا در این زمینه اخبار مهمی که نشان دهد مذاکرات دیگر صورت نخواهد گرفت قابل مشاهده نیست که نااطمینانی جدیدی برای بازار طلا محسوب شود.

از سوی دیگر با افزایش واکسیناسیون مردم در آینده نزدیک احتمالا بازگشایی مدارس عملی شود. روز گذشته رئیس جمهور با بیان اینکه از مردم تقاضا می‌کنم در کنار واکسیناسیون، شیوه‌نامه‌های بهداشتی را هم با دقت رعایت کنند، گفت: مسئولان مربوطه در روند بازگشایی مدارس، دانشگاه‌ها، ورزشگاه‌ها و نماز جمعه، باید برنامه‌ریزی‌ها و نظارت‌های لازم را انجام دهند تا سلامت مردم به خطر نیفتد.

علاوه بر این، افزایش قیمت جهانی نفت نیز سیگنال خوبی برای طلا ندارد. قیمت نفت در آخرین روز معاملات بازارهای جهانی به بالاترین رقم ۳ سال گذشته و بیش از ۸۵ دلار رسید اما بازار با قیمت ۸۴٫۸۶ در هر بشکه بسته شد.

همزمان با این اتفاق اگر درآمدهای ارزی ایران بهبود پیدا کند، می‌تواند بر قیمت دلار تاثیر بگذارد و سپس ارزانی دلار می‌تواند سیگنال ثبات یا ارزانی برای بازار طلا به همراه داشته باشد. درباره درآمدهای ارزی ایران هم دو خبر مهم منتشر شده است. اول بارگیری ابرنفتکش ایرانی با ۲ میلیون بشکه نفت خام ونزوئلا و دوم رشد ۴۰ درصدی تجارت ایران با اوراسیا.

با این روند به نظر می‌رسد یک ماه پیش‌رو برای بازار طلا روزهای پرنوسانی نباشد و احتمالا سناریو ثبات یا ارزانی پررنگ‌تر از افزایش قیمت است.

طلا

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه امروز ۲۵ مهر / سکه در انتظار سطوح جدید

افزایش قیمت دلار در روز شنبه موجب شد قیمت طلا و سکه امامی نیز در جاده صعودی قرار بگیرد. فلز گران‌بهای داخلی در نخستین روز هفته، ۷۰هزار تومان رشد کرد و به بهای ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، در بازار امروز اونس جهانی طلا به ۱۷۶۷ دلار رسید. در سایت اتحادیه طلا تهران قیمت طلا ۱۸ عیار یک میلیون و ۱۴۱ هزار تومان اعلام شد.

افزایش قیمت دلار در روز شنبه موجب شد سکه امامی نیز در جاده صعودی قرار بگیرد. فلز گران‌بهای داخلی در نخستین روز هفته، ۷۰هزار تومان رشد کرد و به بهای ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسید. برگشت فلز گران‌بهای داخلی به محدوده ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان برای بازیگران بازار اهمیت زیادی داشت. از نگاه آنها برگشت سکه به مرز یاد شده نشان‌دهنده کاهش قدرت کاهشی‌های بازار است.

سکه در هفته گذشته با از دست دادن محدوده ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی با فشار سنگین فروش مواجه شد و حتی تا محدوده ۱۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان پایین رفت. از نگاه برخی معامله‌گران محدوده ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی مقاومتی است که سکه در صورت عبور از آن حتی می‌تواند به بالای مرز ۱۲ میلیون تومان برود.

افزایش قیمت‌ها ادامه دارد؟

فعالان بازار سکه عقیده دارند قیمت‌ها در بازار طلا و سکه فردا با توجه به تعطیلی بازارهای جهانی، اگر اخبار و سیگنال خاصی رخ ندهد تغییرات زیادی نخواهد داشت. اگر روز یکشنبه و دوشنبه افزایش نرخ ارز ادامه داشته باشد و روز دوشنبه اونس جهانی روند افزایشی خود را ادامه دهد احتمال ادامه افزایش قیمت‌ها وجود دارد.

تردید کارشناسان کیتکو از رشد قیمتی طلا

پس از این که قیمت طلا اواسط هفته گذشته تحت تاثیر آمار تورم داغتر از حد انتظار ۴۰ دلار صعود کرد، نتوانست مرز روانی ۱۸۰۰ دلار را بشکند که باعث یک دور دیگر ریزش قیمت شد.

بهای هر اونس طلا در معاملات روز جمعه بازار آمریکا ۲۹ دلار و ۶۰ سنت معادل حدود ۱.۷ درصد کاهش یافت و در ۱۷۶۸ دلار و ۳۰ سنت بسته شد. با این حال قیمت طلا برای کل هفته ۰.۶ درصد رشد کرد که بزرگترین رشد هفتگی از هفته منتهی به سوم سپتامبر بود.

در نظرسنجی هفته جاری کیتکونیوز از تحلیلگران وال استریت، ۱۳ نفر شرکت کردند که ۳۸.۵ درصد نسبت به افزایش قیمت طلا خوش بین بودند و به همین میزان مشابه به کاهش قیمت طلا رای دادند و ۲۳ درصد هم نظر خنثی داشتند.

در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز از سرمایه گذاران غیرحرفه ای، ۱۴۲۵ نفر شرکت کردند که از میان آنها ۶۸ درصد به افزایش قیمت طلا و ۱۹ درصد به کاهش قیمت طلا رای دادند در حالی که ۱۳ درصد نظری نداشتند.

طلا

سکه در انتظار سطوح جدید

سکه امامی که عمدتا تحت‌تاثیر رشد قیمت دلار و افت بهای اونس طلا در معاملات بازار جهانی قرار دارد، روز شنبه مسیر افزایش نسبی را در پیش گرفت، به طوری که هر سکه روز گذشته به قیمت ۱۱میلیون و ۸۰۰هزار تومان مورد داد و ستد معامله‌گران بازار طلا قرار گرفت. عده‌‌‌ای از کارشناسان این بازار بر این باورند که در هفته جاری به نظر می‌رسد نوسانات زیادی در قیمت‌ها ایجاد شود و تغییرات نرخ با توجه به قیمت اونس جهانی و نرخ ارز در بازار داخلی که در حال تغییر است، می‌تواند باعث افزایش نوسان قیمتی در بازار طلا و سکه شود. همچنین از نگاه فعالان به نظر می‌رسد، تغییر قیمت در روزهای پیش‌رو برای سکه رقم بخورد، به طوری که این کالا سطوح جدیدی از قیمت‌ها را در کارنامه خود به‌ثبت برساند.

فراز و نشیب طلا

اونس طلا در معاملات بازار جهانی هفته گذشته تحت‌تاثیر آمار تورمی آمریکا داغ‌تر از حد انتظار و حدود ۴۰دلار صعود کرد، اما نتوانست مرز روانی ۱۸۰۰دلاری خود را بشکند که همین امر باعث شد، طلای جهانی یک بار دیگر ریزش قیمت را تجربه کند. اما با وجود این ریزش، طلا توانست عملکرد مثبت ۶۴/ ۰درصد را تجربه کند و در نهایت کار خود را در سطح قیمتی ۱۷۶۸دلار خاتمه داد. عاملی که در کاهش قیمت طلا موثر بود، آمار خرده‌فروشی بهتر از حد مطلوب بود که نشان داد فدرال‌رزرو می‌تواند در خصوص تعدیل برنامه خرید اوراق قرضه یا افزایش نرخ‌های بهره با دست بازتری عمل کند. تا زمانی که بازار در پی هر گونه تحکیم سیاست پولی از سوی فدرال‌رزرو و سایر بانک‌ها باشد، این فراز و فرودها ادامه خواهد یافت.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.