کد خبر : 728 / /
/

قیمت طلا/اخبار اقتصادی/خبرمهم اقتصادی

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید بر اساس نرخ اتحادیه طلا، جواهر و سکه تهران ۱۳ میلیون و ۲۶۰ هزار تومان است.

اخبار اقتصادی:قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید بر اساس نرخ اتحادیه طلا، جواهر و سکه تهران ۱۳ میلیون و ۲۶۰ هزار تومان است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، امروز ( ۱۶ آذر ۱۴۰۰) قیمت هر قطعه سکه طرح جدید به ۱۳  میلیون و  ۲۶۰ هزار تومان رسید، نیم سکه ۶  میلیون و ۹۵۰  هزار  تومان، ربع سکه ۳ میلیون و ۹۲۰ هزار تومان و سکه یک گرمی ۲ میلیون و ۳۸۰ هزار تومان است.

همچنین قیمت هر اونس طلا در بازار‌های جهانی به یک هزار و ۷۸۲  دلار رسید و هر گرم طلای ۱۸ عیار به مبلغ یک میلیون و ۳۲۳ هزار تومان معامله می‌شود.

نرخ سکه نسبت به آخرین معاملات هفته گذشته حدود ۱۰ هزار تومان افزایش یافته است. 

شما می‌توانید نرخ امروز طلا و سکه را در جدول زیر مشاهده کنید:

نام محصول  نرخ(تومان)
سکه تمام بهار آزادی طرح جدید  ۱۳.۲۶۰.۰۰۰
سکه تمام طرح قدیم  ۱۲.۹۵۰.۰۰۰
نیم سکه بهار آزادی ۶.۹۵۰.۰۰۰ 
ربع سکه بهار آزادی ۳.۹۲۰.۰۰۰
سکه گرمی  ۲.۳۸۰.۰۰۰
اونس جهانی  یک هزار و ۷۸۲ دلار و ۴۴سنت 
طلای ۱۸ عیار ۱.۳۲۳.۴۰۰

قیمت طلا

آخرین نرخ گرم طلا ۱۸ عیار

در بازار امروز هر گرم طلا ۱۸ عیار نسبت به روز قبل ، با ۱۰۰۰ تومان افزایش، ۱,۳۲۰,۶۰۰ (یک میلیون و سیصد و بیست هزار و ششصد ) تومان نرخ گذاری شد.

جدول قیمت 3 روز اخیر هر گرم طلا ۱۸ عیار
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۱,۳۲۰,۶۰۰ ۱,۰۰۰ ۰.۰۷ 11:22
۱,۳۱۹,۶۰۰ ۱۵,۴۰۰ ۱.۱۶ روز قبل
۱,۳۰۴,۲۰۰ ۲,۱۰۰ ۰.۱۶ ۲ روز پیش

آخرین نرخ مثقال طلا ۱۸ عیار

هر مثقال طلا ۱۸ عیار امروز با افزایش ۰.۰۶ درصدی، از ۵,۷۲۰,۰۰۰ (پنج میلیون و هفتصد و بیست هزار) تومان به ۵,۷۲۴,۰۰۰ (پنج میلیون و هفتصد و بیست و چهار هزار) تومان رسید.

موانع افزایش بیشتر سکه

در پی معاملات بازارهای داخلی قیمت دلار با اندکی کاهش قیمت همراه بود اما انواع سکه در بازار دیروز افزایش قیمت را تجربه کردند.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی تحت تاثیر بازده پایین‌تر اوراق قرضه دولتی آمریکا از یک سو و چشم انداز تسریع روند تحکیم سیاست پولی آمریکا، تغییر چندانی نداشت و ثابت بود.

بر اساس گزارش ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری تغییر چندانی نداشت و در ۱۷۸۲ دلار و ۹۵ سنت ایستاد.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا ثابت بود و ۱۷۸۳ دلار و ۶۰ سنت معامله شد.

بازده اوراق خزانه ۱۰ ساله آمریکا نزدیک به سطح روز جمعه که پایین‌ترین رکورد دو ماه اخیر بود ایستاد. بازده اوراق ۳۰ ساله هم نزدیک به پایین‌ترین رکوردش از ابتدای امسال تاکنون ماند. بازده پایین‌تر هزینه نگهداری طلا را کمتر می کند.

جفری هالی، تحلیلگر ارشد بازار در شرکت OANDA در این باره گفت: اگر آمار اُمیکرون در هفته جاری و آینده معلوم کند این واریانت شدت زیادی ندارد، اعلام تعدیل سریعتر تدابیر محرک مالی بانک مرکزی آمریکا قطعی خواهد بود بنابراین طلا تحت فشار کاهشی پایداری قرار گرفته و هفته آینده تا رکورد پایین ۱۷۲۰ دلار معامله می شود.دنیای اقتصاد نوشت:

قیمت طلا

موانع افزایش بیشتر سکه

سکه در معاملات روز دوشنبه با پیشروی دلار در کانال ۳۰‌هزار تومانی، جایگاه خود را در کانال ۱۳‌میلیون تومانی محکم‌تر کرد و روانه نیمه اول این محدوده شد. نوسان کاهشی کمرنگ اونس طلا ترمزی برای رشد بیشتر سکه و مسکوکات طلا در بازار داخلی شد. از طرفی بالا نبودن ارزش ذاتی سکه یکی از مهم‌ترین عواملی است که سد راه بازیگران فلز گرانبهای داخلی شده است.

در واقع ارزش ذاتی سکه در محدوده۱۲‌میلیون و ۹۰۰‌هزار تومان قرار گرفته است که فاصله معنادار ۳۵۰هزار تومانی با قیمت بازار را نشان می‌دهد. چنین حبابی مانع آن می‌شود که بازیگران محتاط به راحتی در موقعیت خرید قرار گیرند.

کاهش سطح تقاضا درکنار تغییرات اهرم‌های بازار طلا مهم‌ترین عاملی است که مانع از افزایش بهای سکه می‌شود. به این ترتیب سکه امامی روز گذشته در سطح ۱۳‌میلیون و ۲۷۰ هزار تومان معامله شد.

قیمت طلا

سردرگرمی طلا

قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه تحت‌تاثیر بازده پایین‌‌‌تر اوراق قرضه دولتی آمریکا از یکسو و چشم‌انداز تسریع روند تحکیم سیاست پولی آمریکا، در ابتدای معاملات تغییر چندانی نداشت اما در ادامه روز با نوسان کاهشی تا ۱۷۷۵ دلار هم کاهش یافت و در ساعت ۲۰ دیروز ۱۷۸۰ دلار به ازای هر اونس معامله شد.

طلا روز جمعه پس از انتشار آماری که نشان داد رشد اشتغال آمریکا در نوامبر به میزان قابل ملاحظه‌ای آهسته شده است، یک‌درصد افزایش یافت. اما این آمار در انتظار برای تعدیل سریع‌تر تدابیر محرک مالی بانک مرکزی آمریکا تغییری ایجاد نکرد زیرا سیاستگذاران احتمالا به نشانه‌های بهبود بازار کار واکنش نشان خواهند داد.

به گفته کارشناسان اگر آمار اومیکرون در هفته جاری و آینده معلوم کند این واریانت شدت زیادی ندارد، اعلام تعدیل سریع‌تر تدابیر محرک مالی بانک مرکزی آمریکا قطعی خواهد بود، بنابراین طلا تحت فشار کاهشی پایداری قرار خواهد گرفت.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.