کد خبر : 728 / /
/

قیمت طلا/اخبار اقتصادی/خبرمهم اقتصادی

هم‌اکنون در بازار آزاد، قیمت طلای 18عیار هر گرم یک‌ میلیون و 594 هزار تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم 16 میلیون و 700 هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید نیز 17 میلیون و 400 هزار تومان است.

اخبار اقتصادی:هم‌اکنون در بازار آزاد، قیمت طلای 18عیار هر گرم یک‌ میلیون و 594 هزار تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم 16 میلیون و 700 هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید نیز 17 میلیون و 400 هزار تومان است.

در بازار سبزه‌میدان، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی 9 میلیون و 700 هزار تومان، ربع سکه بهار آزادی 6 میلیون و 700 هزار تومان و سکه یک‌گرمی 3 میلیون و 700 هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

هر مثقال طلا در بازار داخلی، 6 میلیون و 910 هزار تومان ارزش‌گذاری شده است؛ ضمن اینکه قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی 1798 دلار است.

علاوه بر این، در بازار متشکل ارزی در لحظه انتشار این گزارش، قیمت فروش دلار توافقی 34 هزار و 689 تومان و قیمت خرید دلار توافقی 34 هزار و 671 تومان اعلام شده است. قیمت فروش یوروی توافقی نیز معادل 36 هزار و 135 تومان اعلام شده است.

بروز رسانی: ‌یک‌شنبه 13 آذر 12:20

نوع

قیمت لحظه (تومان)

قیمت دلار (توافقی)

34  هزار و 689

قیمت یورو (توافقی)

36  هزار و 135

بروز رسانی: ‌یک‌شنبه 13 آذر 12:20

نوع

قیمت لحظه (تومان)

قیمت سکه بهارآزادی

  16  میلیون و 700 هزار

قیمت سکه بهارآزادی(طرح جدید)

17  میلیون و 400 هزار

قیمت نیم سکه بهارآزادی

9 میلیون و 700 هزار

قیمت ربع سکه بهارآزادی

6  میلیون و 700 هزار

قیمت سکه گرمی

3 میلیون و 700 هزار

بروز رسانی: ‌یک‌شنبه 13 آذر 12:20

نوع

قیمت لحظه (تومان)

گرم طلای 18 عیار

یک میلیون و 594  هزار

مثقال طلا

6 میلیون و 910 هزار

انس طلا(دلار)

1798

قیمت سکه

پیش بینی قیمت سکه و طلا 13 آذر 1401 / کانال جدید قیمت سکه حفظ شد؟

در نخستین روز هفته قیمت طلا و سکه امامی کمی ارزان شد و بر مدار قیمت انس جهانی طلا چرخید. سایر قطعات سکه اما افزایش قیمت داشتند. روند قیمت سکه در هفته پیش‌رو چگونه است؟

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا و سکه در بیش از ۱۰ روز گذشته بر مدار صعودی چرخید. این سقف‌شکنی در بازار فلز زرد در داخل کشور، در حالی رخ داد که انس جهانی طلا روند نسبتا با ثباتی داشت و قیمت دلار نیز توسط بازارساز کنترل شده بود.

قیمت طلا و سکه در روزهای پایانی هفته گذشته، متاثر از جهش قیمت انس جهانی و تاثیر سخنان جرمی پاول رئیس فدرال رزرو بار دیگر صعودی شد و قیمت سکه امامی را تا ۴ پله بالا کشید.

در حالی که برخی فعالان بازار این روند صعودی قیمت در بازار طلا و سکه را با شروع ماه دسامبر، در نخستین روز هفته افزایشی پیش بینی کرده بودند. اما قیمت انس جهانی طلا با کاهش محدودی همراه شد و قیمت طلا و سکه نیز کمی ریخت.

قیمت سکه | بازار احتیاطی دلار طلا را تکان داد

معامله‌گران در روزهای گذشته، بازار را برای این فلز زرد به دلیل بازار احتیاطی دلار با افزایش تقاضا و روند افزایشی قیمت پیش‌بینی کرده بودند.

تحلیلگران نیز روند کنونی قیمت طلا و سکه را ناشی از سختگیری‌های ارزی بانک مرکزی و بازار احتیاطی دلار می‌دانند که بالانس بازار سکه را به هم ریخته است.

فروش أوراق سکه که از سوی بانک مرکزی به عنوان راهکاری برای کنترل بازار مطرح شده بود نیز مورد توجه مردم قرار نگرفت. به اعتقاد کارشناسان؛ ارائه چنین پیشنهادات و بسته‌هایی نیازمند بستری از اعتماد و آرامش در اقتصاد است. مواردی که فعلا بازار از آن بی‌بهره است.

امروز شنبه ۱۲ آذر ماه ۱۴۰۱ قیمت طلا و سکه امامی با روند کاهشی همراه شد. فلز زرد با کاهش محدود قیمت انس جهانی طلا همراه شد.

در حال حاضر قیمت هر انس طلا 1,797.88 دلار است.

سکه امامی که ۱۰ آذر به نیمه کانال ۱۷ میلیون تومانی نزدیک شده بود، امروز ۱۲ آذر ماه با روند کاهشی محدود با قیمت حدودی ۱۷ میلیون و ۳۸۹ تومان معامله شد. این قطعه از سکه نزدیک به ۹۰ هزار تومان کاهش داشت.

سکه بهار آزادی و سایر قطعات سکه اما روند افزایش قیمت داشتند. نوسان رشد قیمت سکه بهار آزادی در حدود ۹۰ تا ۱۲۰ هزار تومان بود. این قطعه از سکه در لحظه نگارش این گزارش در حدود ۱۶ میلیون ۷۵۰ هزار تومان معامله شد.

نیم و ربع سکه هر کدام ۱۲۰ هزار تومان گران شدند و به ترتیب به قیمت ۹ میلیون و ۶۸۰ و ۶ میلیون و ۶۷۰ هزار تومان رسیدند.

سکه گرمی که در روزهای گذشته نسبت به سایر قطعات سکه افزایش محدودتری داشت امروز ۵ هزار تومان ارزان شد و در حدود ۳ میلیون و ۵۱۰ هزار تومان معامله شد.

قیمت طلا نیز روند کاهشی داشت. هر چند این ریزش قیمت چندان قابل توجه نبود اما قیمت هر مثقال طلا امروز حدود ۲۸ تا ۳۰ هزار تومان کم شد و این مقدار طلا با قیمت ۶ میلیون و ۸۰۳ هزار تومان معامله شد.

قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با کاهشی بیش از ۷ هزار تومان به یک میلیون و ۵۷۰ هزار تومان رسید.

امروز حباب سکه امامی و سکه گرمی کوچک شد و سایر قطعات سکه افزایش حباب داشتند.

انتظاری غیر از افزایش قیمت سکه نمی‌توان داشت

ابراهیم محمدولی، رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران با تاکید بر اینکه پیش‌بینی قیمت در این بازار سخت است به تجارت ‌نیوز گفت: «با مسیر بازار ارز و نوسانات درون این بازار طبیعتا انتظاری غیر از افزایش قیمت طلا و سکه نمی‌توان داشت. میان بازار ارز و طلا ارتباط مستقیم وجود دارد و با توجه به بازار نوسان افزایشی است.»

او در پاسخ به اینکه چرا در هفته گذشته قیمت دلار کنترل شد اما قیمت طلا و سکه روند صعودی داشت نیز گفت: «۲ عامل دیگر می‌تواند در این مسیر روند قیمت‌ها را تغییر دهد. فرادی که سرمایه‌ دارند و فکر می‌کنند که در بازار طلا می‌توانند آن سود را از سرمایه ببرند به بازار ورود می‌کنند که این نوعی تقاضای کاذب است.»

او افزود: «همگن شدن عرضه و تقاضا نیز در بازار موضوع مهمی است.  ممکن است عرضه با تقاضا همراه و هم مسیر و تراز نباشد. این موضوع می‌تواند در نهایت روی قیمت طلا و سکه اثرگذار باشد.»

او ادامه داد: «بازار ارز در مقطعی نوسانات سنگین به خود گرفته اما طلا تقاضای کمتری داشته و پله پله و آرام آرام حرکت صعودی داشته و گران شده است.»

او درباره روند قیمت طلا و سکه در روزهای آینده گفت: «تجربه می‌گوید هفته آینده در همین محدوده فعلی و با ۵ تا ۶ درصد افزایش یا یکی دو درصد کاهش قیمت باشد. طبیعتا افزایش همیشه بیشتر از کاهش اتفاق می‌افتد.»

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.