کد خبر : 5956 / /
/

تحولات اخیر افغانستان یک شکست نظامی بزرگ است که بی کفایتی واشنگتن را نشان می دهد.

 

رئیس جمهور پیشین آمریکا در اظهاراتی به شدت از سیاست‌های دولت بایدن در عقب نشینی نیروهای آمریکایی از خاک افغانستان به شدت انتقاد کرده است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین آمریکا روز شنبه در اظهاراتی در جمع حامیانش در آلاباما ضمن حمله به سیاست های دولت جو بایدن در قبال افغانستان و خارج کردن نیروهای نظامی آمریکایی از خاک این کشور، گفت: تحولات افغانستان، بزرگترین تحقیر سیاست خارجی در تاریخ آمریکا به شمار می رود.

بر اساس این گزارش، ترامپ که قصد دارد بار دیگر در انتخابات ریاست جمهوری 2024 نامزد شود، بارها از سیاست های بایدن در افغانستان و در قبال گروه طالبان انتقاد کرده است.

وی در ادامه افزود: تحولات اخیر افغانستان یک شکست نظامی بزرگ است که بی کفایتی واشنگتن را نشان می دهد.

ترامپ گفت: جهان اکنون در حال تماشای آمریکا است و به این فکر می کند که "چه اتفاقی با این سرعت برای ایالات متحده رخ داده است؟"

رئیس جمهور پیشین آمریکا اظهار داشت: در تاریخ آمریکا از تحولات اخیر افغانستان به عنوان "یکی از بزرگترین تحقیرها در عرصه سیاست خارجی" یاد خواهد شد.

ترامپ گفت: خروج نظامیان آمریکایی به معنای "تسلیم کامل" بود. این مساله همچنین نشانگر "بی کفایتی محض رهبر یک کشور" است. با ریاست جمهوری من هرگز چنین اتفاقی رخ نمی‌ داد.

وی برنامه بایدن برای خارج کردن نظامیان آمریکایی از افغانستان را یک "تصمیم وحشتناک" توصیف کرد.

وی در پایان تاکید کرد: در آستانه بیستمین سالگرد حملات 11 سپتامبر 2001 ، پرچم طالبان بر فراز سفارت آمریکا در افغانستان به اهتزاز درآمده است.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.