کد خبر : 5889 / /
/

طالبان/ حمله طالبان/طالبان در افغانستان

ربانی همچنین گفته بود که این انبار متعلق به خانه او نیست بلکه متعلق به سفارت چک است و متعلق به آن‌ها است.

طالبان با انتشار ویدئویی از محوطه سفارت جمهوری چک در کابل و قفسه‌های شراب در آن، ادعا کرد اینجا خانه صلاح الدین ربانی رئیس جمعیت اسلامی افغانستان است.

 

صلاح‌الدین ربانی در واکنش به ویدئوی منتشر شده توسط طالبان منتسب به وی، گفت که طالبان جنگ تبلیغاتی را علیه مخالفان خود آغاز کرده است.

ربانی همچنین گفته بود که این انبار متعلق به خانه او نیست بلکه متعلق به سفارت چک است و متعلق به آن‌ها است.

وی اقدامات تهیه کنندگان ویدئو را خلاف قانون اساسی خواند و تبلیغات منفی علیه وی را تهمت، تهمت و تهمت خواند.

مجری معروف از دست طالبان گریخت

طالبان

 مجری شبکه طلوع افغانستان هم فرار کرد.وقتی بهشته ارغند، مجری تلویزیون طلوع‌نیوز روز ۱۷ اوت در سر کارش حاضر شد، نمی‌دانست که آن روز باید با یکی از بزرگترین ترس‌های زندگی‌اش روبرو شود، طالبان او با همان پوشش همیشگی سر کار حاضر شده بود که متوجه شد یکی از مقامات طالبان وارد اتاق خبر شده و می‌خواهد به طور مستقیم در این شبکه تلویزیونی گفت‌وگو کند.

 بهشته ارغند ترسیده بود. با این حال تصمیم گرفت آن گفت‌وگو را انجام دهد. «تصمیم گرفتم ان کار را انجام بدهم چرا که می‌خواستم به جهان نشان دهم که زنان افغان خواهان پیش‌روی هستند نه پس‌روی.»

او حالا به دلیل شغلش مجبور شده تا با خانواده‌اش به قطر بگریزد و اکنون منتظر ویزا برای ورود به کانادا یا ایالات متحده است.

ارغند امیدوار است که طالبان به وعده خود در موضوع ادامه تحصیل زنان عمل کنند و از آنها می‌خواهد به زنان اجازه کار بدهند.

قطر میزبان حدود هزار شهروند افغان خارج شده از خاک افغانستان است.

آنها در حال حاضر در مجموعه‌هایی ساکن هستند که برای میزبانی هواداران جام جهانی ۲۰۲۲ ساخته شده است.

طالبان گفته است که دولت جدید افغانستان ظرف دو روز آینده اعلام خواهد شد.

عباس استانکزی، عضو ارشد هیأت طالبان در قطر به بی‌بی‌سی گفته که دولت جدید یک دولت فراگیر خواهد بود و زنان همچنان نقشی خواهند داشت اما نه در سطح وزیران و به این شرط که با دولت تحت حمایت آمریکا همکاری نکرده باشند.

او گفته است که فرودگاه کابل هم ظرف دو روز بازگشایی خواهد شد.

به گفته منتقدان، اظهارات مقامات طالبان منعکس کننده رفتار عملی آنان نیست و دگراندیشان مورد حمله قرار گرفته و حقوق دختران و زنان نادیده گرفته می‌شود.

دیشب جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا با قاطعیت از تصمیم به خارج کردن نظامیان آمریکایی از افغانستان دفاع کرد و گفت که عصر عملیات عمده نظامی برای بازسازی دیگر کشورها پایان یافته است.

حمله طالبان به تهرانپارس واقعیت دارد؟

طالبان

 نیروی انتظامی به فیلم منتشر شده در فضای مجازی درباره حمله مسلحانه طالبان در تهرانپارس واکنش نشان داد.

فیلم منتشر شده درباره حمله مسلحانه طالبان است. ناجا به حمله طالبان به تهرانپارس واکنش نشان داد.

این فیلم حمله طالبان مال 3 سال گذشته و مربوط به کار سینمایی است.

در فضای مجازی فیلمی با عنوان حمله مسلحانه طالبان در تهرانپارس منتشر شده است.

مشخص شد که این فیلم برای سه سال گذشته و مربوط به پشت صحنه یک فیلم سینمایی برای شرکت ناجی هنر است.

مسیح مهاجری مدیر مسئول روزنامه جمهوری اسلامی در یادداشتی که در کانال تلگرامی روزنامه جمهوری اسلامی منتشر شده، نوشت: عده‌ای درصدد هستندچهره جدیدی از تروریست‌های طالبان به نمایش بگذارند و وانمود کنند که آنها دست ازخشونت برداشته‌اند و قراراست اهل مسالمت باشند.این تلاش، در همین روزها با فجایعی که در افغانستان به‌دست طالبان اتفاق افتاده، مهرباطل خورده است.

رویکرد درباره طالبان

طالبان

بسم الله الرحمن الرحیم، هرچندتئوری پردازان، مسئولان دستگاه سیاست خارجی ایران و رسانه‌های وابسته به آنها تلاش می‌کنند تسلط گروه تروریستی طالبان بر افغانستان را یک شکست برای امریکا جلوه بدهند ولی واقعیت این است که با این رویداد مرحله جدیدی از توطئه امریکا در منطقه آغازشده است.

عده‌ای درصدد هستند چهره جدیدی از تروریست‌های طالبان به نمایش بگذارند و وانمود کنند که آنها دست از خشونت برداشته‌اند و قرار است اهل مسالمت باشند.

این تلاش، در همین روزها با فجایعی که در افغانستان به‌دست طالبان اتفاق افتاده، مهرباطل خورده است. عوامل طالبان به مجرد ورود به شهرهای شیعه نشین، پرچم‌های عزای حسینی را به زیرکشیدند و پرچم‌های طالبان را جایگزین آنهاکردند. البته بعدا به دستور رهبران خود اجازه نصب پرچم‌های حسینی را هم دادند.

دربدخشان، دختران را به زور از والدینشان جدا کردند و برای بهره‌برداری جنسی با خود بردند. زنان را به جرم اینکه بدون همراهی مرد محرم از خانه بیرون آمده بودند کتک زدند و تعدادی از سرانشان در نطق هایی که داشتند وعده ریشه کن ساختن هزاره‌ها و سایرشیعیان و حتی ایرانیان راتحت عنوان رافضی و مجوس دادند.

اینها یعنی واقعیت گروه تروریستی طالبان تغییری نکرده و آنچه رهبرانشان می‌گویند و به مسئولان ایرانی وعده داده اند، نوعی پنهان کردن چهره واقعی این گروه خشن و جنایتکار ست.اقتضای ریشه فکری و اعتقادی طالبان نیز همین است که در اقدامات خشن روزهای گذشته دیده شده و در سال‌های آغازین پیدایش این گروه هم با به شهادت رساندن حجت‌الاسلام عبدالعلی مزاری و دیپلمات‌های ایرانی کنسولگری مزارشریف و محمودصارمی خبرنگارخبرگزاری جمهوری اسلامی درمزارشریف عملا به نمایش گذاشته شد.متاسفانه رسانه ملی ما این فجایع را سانسور می‌کند و مردم ما ناچارند آنها را از ماهواره‌ها و فضای مجازی ببینند.

اکنون نیزسلطه گروه تروریستی طالبان برافغانستان، یک سلطه نامشروع است.آنها با آراء مردم به قدرت نرسیده‌اند و پیروزیشان مرهون تبانی با ارتش و خریدن روسای قبایل بود.این گونه به قدرت رسیدن، چیزی نیست که برای دولت جمهوری اسلامی ایران مجوزی جهت به رسمیت شناختن حکومت طالبان باشد.

علاوه بر اینها کاملا روشن است که تحولات کنونی افغانستان براساس یک توطئه طراحی شده برای استقرارهمسایه‌ای به ظاهر ملایم ولی باچهره‌ای خشن است که پنهان شده تا کاملا به قدرت برسد و سپس به ماموریت خود علیه جمهوری اسلامی ایران عمل کند. طراح، امریکاست و تامین‌کننده بودجه ارتجاع عرب.

ما اکنون همسایه‌ای داریم که ترکیبی از تروریست‌های طالبان، داعش، النصره، القاعده و...می باشد. این همسایه می‌خواهد انتقام شکست هایی که از حاج قاسم سلیمانی و مدافعان حرم در سوریه و عراق ولبنان خورده است را از ما بگیرد، همسایه‌ای که اظهار دوستی می‌کند ولی چهره واقعی خود را برای فریب دادن ما پنهان کرده است.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.