کد خبر : 5850 / /
/

اخبار روز| حمله طالبان به افغانستان| فرار مردم افغان از طالبان

۳ شهروند افغانستان که در محل قرارگیری لاستیک هواپیمای آمریکایی پنهان شده بودند در هنگام پرواز سقوط کردند

تلخ‌ترین ویدئو از ‎افغانستان، دو شهروند افغان که برای فرار از طالبان به چرخ‌های هواپیمای آمریکایی آویزان شده بودند، سقوط می‌کنند .

۳ شهروند افغانستان که در محل قرارگیری لاستیک هواپیمای آمریکایی پنهان شده بودند در هنگام پرواز روی سقف خانه‌ها در نزدیکی فرودگاه بین المللی حامد کرزی سقوط کردند.

طالبان: هیچ خطری برای شهروندان افغانستان وجود ندارد

ایرنا : سهیل شاهین سخنگوی طالبان در مصاحبه با کریستین امانپور مجری شبکه سی ان ان گفت: مردم نباید ترس و وحشت داشته باشند، این تعهد ماست، آنها در زمان حاضر می‌توانند در مناطق تحت کنترل ما زندگی عادی افراد را مشاهده کنند.

طالبان: هیچ خطری برای شهروندان افغانستان وجود ندارد

سخنگوی طالبان دوشنبه شب گفت: ضمانت ها و بیانیه های رسمی ما اطمینان می دهد که هیچ گونه خطری برای اموال، آبرو و زندگی شهروندان افغانستان وجود نخواهد داشت.

شاهین  افزود: در این مناطق  مدارس و اداره‌ها باز هستند و تجار به کار خود مشغولند. بنابراین، این مثال عملی ما است. پس چرا آنها (مردم) وحشت زده اند؟ آنها نباید وحشت کنند.

سخنگوی طالبان در  مورد ترس و وحشت مردم، مراکز ایست بازرسی و احتمال رجوع طالبان به در منازل افرادی که با سازمان‌ های بین المللی همکاری داشته اند گفت: مراکز ایست بازرسی تنها یک اقدام امنیتی است.

شاهین تاکید کرد، این مراکز باید از هرگونه ناامنی جلوگیری کنند که سارقان و آدم ربایان آنچه را که می‌خواهند نتوانند انجام دهند.

سخنگوی طالبان در مورد حقوق زنان در افغانستان گفت: زنان و دختران به عنوان معلم و دانش آموز به مدرسه خواهند رفت شما در چند روز  آینده شاهد آن خواهید بود.

به دنبال کنترل کامل طالبان بر کابل، ذبیح الله مجاهد دیگر سخنگوی گروه طالبان اعلام کرد که هیچ کس اجازه تهدید و آزار مقامات پیشین دولت افغانستان را ندارد.

مجاهد در پیامی توییتری نوشت: وضعیت کابل تحت کنترل است، افرادی که در تخلفات دست داشته اند دستگیر شده اند. هیچ کس اجازه ورود به خانه های مقامات پیشین ، مصادره خودروها و تهدید آنها را ندارد.

 

منبع: رکنا

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار