کد خبر : 5821 / /
/

اخبار روز| آمار کرونا| آمار کرونا در 25 مرداد

آخرین آمار مبتلایان، فوتی‌ها و بهبود یافتگان کرونای جهان دوشنبه ۲۵ مردادماه منتشر شد

 آمار کرونا امروز ۲۵ مرداد ۱۴۰۰ نشام میدهد که کشورمان شرایط مناسبی را در بین کشورهای درگیر با این اپیدمی پشت سر نمی گذارد. طبق آخرین آمارهای جهانی ابتلاء به ویروس کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۴۶۹ هزار و ۸۶۴ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس تاکنون به ٢٠٧ میلیون و ۹۹۳ هزار و ۳۴۳ نفر رسیده است. آمار کرونا امروز دوشنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۰ آمار واکسیناسیون جهانی در ۱۰ کشور اول جهان را اینطور نشان می دهد

طبق آخرین آمارهای جهانی ابتلا به ویروس کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۴۶۹ هزار و ۸۶۴ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس تاکنون به ٢٠٧ میلیون و ۹۹۳ هزار و ۳۴۳ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد ٨ هزار و ۱۴۸ نفری در یک روز به تعداد چهار میلیون و ۳۷۴ هزار و ۳۲۰ نفر رسیده است.آمار بهبود یافتگان نیز به ۱۸۶ میلیون و ۴۰۴ هزار و ۶۰۸ نفر رسیده است.

آمار مبتلایان ۱۰ کشور اصلی درگیر شیوع کرونا 

۱. آمریکا ٣٧ میلیون و ۴۶۶ هزار و ۷۱۸ نفر (۳۰ هزار و ۸۸۳ نفر)

۲. هند ۳۲ میلیون و ۲۲۵ هزار و ۱۷۵ نفر (۳۳ هزار و ۲۲۱ نفر)

۳. برزیل ۲۰ میلیون و ۳۶۴ هزار و ۱۳۲ نفر (٣١ هزار و ١٤٢ نفر)

۴. روسیه شش میلیون و ۶۰۰ هزار و ۸۳۶ نفر (۲۱ هزار و ۶۲۴ نفر)

۵. فرانسه شش میلیون و ۴۷۱ هزار و ۳۵ نفر (۲۱ هزار و ۱۷۲ نفر)

۶. بریتانیا شش میلیون و ۲۶۷ هزار و ۴۵۶ نفر (۲۶ هزار و ۷۵۰ نفر)

۷. ترکیه شش میلیون و ۷۸ هزار و ۶۵۳ نفر (۱۸ هزار و ۸۴۷ نفر)

۸. آرژانتین پنج میلیون و ۸۴ هزار و ۲۲۷ نفر (٦ هزار و ١٦٥ نفر)

۹. کلمبیا چهار میلیون و ۸۶۷ ٍ هزار و ۷۶۱ نفر (۳ هزار و ۱۳۲ نفر)

۱۰. اسپانیا چهار میلیون و ٦٩٣ هزار و ٥٤٠ نفر (١٧ هزار و ٢٣ نفر)

ایران در این فهرست با چهار میلیون و ۴۲۵ هزار و ۸۲۱ نفر مبتلا و ۳۹ هزار و ۱۱۹ نفر مبتلا جدید دوازدهمین کشور با بیشترین آمار مبتلایان کرونا در جهان است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا

۱. آمریکا ۶۳۷ هزار و ۱۶۱ نفر (٢٥٨ نفر)

۲. برزیل ۵۶۷ هزار و ۹۱۴ نفر (٩١٩ نفر)

۳. هند ۴۳۰ هزار و ۷۶۲ نفر (٤٩١ نفر)

۴. مکزیک ۲۴۶ هزار و ۸۱۱ نفر (٦٠٣ نفر)

۵. پرو ۱۹۷ هزار و ۳۹۳ نفر (۵۳ نفر)

۶. روسیه ۱۷۰ هزار و ۴۹۹ نفر (۸۱۶ نفر)

۷. بریتانیا ١٣٠ هزار و ۹۵۳ نفر (۶۱ نفر)

۸. ایتالیا ١٢٨ هزار و ۲۷۳ نفر (۱۹ نفر)

۹. کلمبیا ۱۲۳ هزار و ۴۵۹ نفر (۱۰۳ نفر)

۱۰. فرانسه ١١٢ هزار و ۵۵۶ نفر (۴۴ نفر)

ایران در این فهرست با ٩٧ هزار و ٢٠٨ نفر فوتی و ۶۲۰ فوتی جدید سیزدهمین کشور با بیشترین آمار فوتی‌های کرونا در جهان است.

 

اوضاع بشدت خراب است سفر نروید

کرونابا این اوصاف متأسفانه گزارش‌هایی که از جاده‌های کشور منتشر می‌شود نشان می‌دهد با تعطیلات ۶ روزه همان‌هایی که با هشتگ کمک به ایران نقشه آتشین کرونایی را در پیج اینستاگرام‌شان استوری کردند به محض اعمال محدودیت‌های جدید از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا راهی سفر شدند. نگرانی کارشناسان حوزه سلامت نیز بر این است که تعطیلی‌ها بدتر منجر به چرخش ویروس در جامعه خواهد شد. در همین زمینه رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری می‌گوید، تعطیلی که اگر قرار باشد در آن رستوران‌ها و پاساژها باز باشند و مردم در این اماکن باشند هیچ اثری بر کاهش بار بیماری نخواهد گذاشت و حتی اگر تعطیل نشود بهتر است.

پیام طبرسی می‌افزاید: مجدداً چند روز تعطیلی اعلام شد که این موضوع بد نیست اما به شرط آنکه محدودیت‌ها به‌درستی اجرا شود. اگر قرار باشد باز هم رستوران‌ها و پاساژها باز باشند و مردم در این اماکن باشند هیچ اثری بر کاهش بار بیماری نخواهد داشت و حتی اگر تعطیل نشود، بهتر است. اگر بنا بر تعطیلی است همه جا باید تعطیل باشد و تجمعات برقرار نباشد تا این اقدام عاملی برای کمک به توقف چرخه بیماری باشد تا بیمارستان‌ها و کادر درمان کمی نفس بکشند.

این متخصص بیماری‌های عفونی، تأکید کرد: باید جلوی سفرها در این مدت تعطیلات گرفته شود و مردم هم این موضوع را رعایت کنند. وقتی می‌گوییم وضع خراب است و تخت بستری سخت پیدا می‌شود پس لازم است پروتکل‌ها را رعایت کنیم.

استفاده از ماسک زیر ۱۲ درصد!

در پی هجوم شهروندان بی‌مسئولیت به جاده‌های شمال، سرهنگ امیدوار رئیس پلیس راه کشور از مسدودسازی جاده چالوس با موانع بتنی خبر داد و اعلام کرد؛ محدودیت‌ها با جدیت اجرا خواهد شد و به هیچ عنوان اجازه سفر به استان‌های شمالی داده نمی‌شود. اگرچه ایران رتبه‌های نخست را در میزان فوتی و ابتلا در جدول وضعیت اپیدمی در جهان دارد اما در این میان شهروندانش نیز با کاهش شدید رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور به اوجگیری آمارها کمک می‌کنند.

سخنگوی وزارت بهداشت می‌گوید: در هفته اخیر شاهد کاهش شدید رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور بودیم و این میزان به ۳۸.۴۷ درصد رسیده است. به گفته سیما سادت لاری؛ این کاهش شدید رعایت پروتکل‌های بهداشتی از اواخر خرداد ماه ۱۳۹۹ تاکنون بی‌سابقه بوده و به پایین‌ترین حد رسیده‌ایم. این در حالی است که استفاده از ماسک تنها راه ارزانقیمت برای در امان ماندن از ویروس کرونا است. هرچند که معاون وزیر بهداشت می‌گوید که استفاده از ماسک در برخی استان‌ها به زیر ۱۲ درصد رسیده است. به گفته محسن فرهادی افراد نباید به دنبال سقف‌های دو متر، سه متر و یا شش متر باشند، ویروس دلتا در هوا در گردش است و به سقف‌ها توجهی نمی‌کند.

لیست مشاغل گروه یک تغییر کرد

در هر حال به نظر می‌رسد ستاد ملی مقابله با کرونا این بار علی‌رغم تجربیات ناموفق گذشته در اعمال تعطیلی‌ها با جدیت موضوع محدودیت‌های کرونایی را دنبال می‌کند به‌طوری که روز گذشته نیز لیست مشاغل گروه یک تغییر کرد و ٢١ گروه شغلی در محدودیت جدید مجاز به فعالیت‌ شدند. اتاق اصناف ایران در پی جدیدترین مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر تعطیلی از دوشنبه تاریخ ۲۵ مرداد ۱۴۰۰ تا پایان روز شنبه ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد که تنها گروه شغلی اعلام شده در محدودیت جدید امکان فعالیت دارند و فعالیت سایر مشاغل ممنوع است.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار