کد خبر : 5666 / /
/

اخبار روز| بازنشستگی حسن روحانی| اطلاعیه دفتر روحانی

در این اطلاعیه همچنین تاکید شده که ادعا‌های قبلی در خصوص پرداخت پاداش بازنشستگی به رئیس‌جمهور نیز فاقد صحت است .

دفتر روحانی به ادعاهابی مطرح شده درباره پاداش و حقوق بازنشستگی روحانی واکنش نشان داد.دفتر رئیس دولت تدبیر و امید ادعای مطرح شده از سوی یکی از نمایندگان مجلس درباره حقوق بازنشستگی حسن روحانی را تکذیب کرد.

این دفتر در اطلاعیه خود تاکید کرده که عدد ۳۵۰ میلیون تومان حقوق ماهیانه که نماینده مورد نظر ادعا کرده، چنان بزرگ و اغراق‌آمیز است که بعید است کسی در کذب بودن آن تردید کند.

در این اطلاعیه همچنین تاکید شده که ادعا‌های قبلی در خصوص پرداخت پاداش بازنشستگی به رئیس‌جمهور نیز فاقد صحت است و پیش از این روابط عمومی ریاست‌جمهوری در این باره توضیحاتی را منتشر کرده است؛ عدد ۳۵۳ میلیون تومان که در آن زمان در یک مکاتبه اداری مورد توجه قرار گرفته و سبب برخی سوءتفاهمات شده بود، نه پاداش بازنشستگی رئیس‌جمهور سابق بلکه مابه‌التفاوت حق بیمه‌ای بود که ایشان می‌بایست برای تغییر صندوق بازنشستگی خود به صندوق بازنشستگی کشوری پرداخت می‌کرد.

حقوق بازنشستگی حسن روحانی

حسن روحانی ماجرای حقوق‌های نجومی سال‌هاست نقل محافل رسانه‌ای است و همچنان درد درمان‌نشده اقتصاد ایران است. گاهی انتشار فیش حقوقی برخی مدیران و مسئولان و حتی نمایندگان مجلس مردم را شوکه می‌کند. هنوز به حقوق‌های نجومی عادت نکرده‌ایم؛ بنابراین هر خبری حاکی از میزان حقوق و دستمزد چهره‌هایی مانند رؤسای جمهور سابق یا مدیران دولتی توجه‌ها را به خود جلب می‌کند.

روحانی دیگر رئیس‌جمهور ایران نیست اما نمایندگان اصولگرا همچنان به ‌دنبال نقد او هستند و ماجرای حقوق بازنشستگی او بهانه جدیدی برای حمله به رئیس‌جمهور سابق شده است. این در حالی است که هنوز ماجرای انتشار فیش ۲۰۰ میلیون تومانی نمایندگان مجلس و حتی درخواست ماشین شاسی‌بلند آنها را فراموش نکرده‌ایم. در مجموع هرکدام از نمایندگان مجلس به‌ جز حقوق ماهانه، بین ۱۹ تا ۲۲ میلیون تومان برای پرداخت هزینه‌های جاری و موارد مختلف، دریافت می‌کنند. به تعبیر دیگر هر نماینده مجلس از دو محل حقوق ماهانه و پرداخت هزینه‌ها، ماهانه بین ۳۱ تا ۳۴ میلیون و در مجموع امسال بین ۳۷۲ تا ۴۰۸ میلیون تومان دریافتی خواهد داشت.

اما حقیقت ماجرای حقوق ۳۵۰ میلیون تومانی چیست؟ گاهی همه فکر می‌کنند بیشترین دستمزد را یک رئیس‌جمهور دریافت می‌کند، اما این‌گونه نیست. شاید حقوق چندده میلیونی معاونان برخی سازمان‌ها بیشتر از حقوق رئیس‌جمهور فعلی کشورمان باشد. این در حالی است که به اذعان برخی از کارشناسان، حقوق مسئولان کشور، از رئیس‌جمهور تا نمایندگان مجلس و سایر مسئولان قوا براساس معیاری تعیین شده و مورد مطالبه قرار می‌گیرد.درباره حواشی حقوق حسن روحانی هم چندی پیش روابط‌عمومی نهاد ریاست‌جمهوری اطلاعیه‌ای منتشر کرد و به توضیح آنچه در دستمزد حسن روحانی بعد از بازنشستگی رخ خواهد داد توضیح داد که حال برداشت اشتباه از رقم ۳۵۰ میلیون تومانی ناشی از نخواندن آن توضیحات است.

با توجه به محتوای این اطلاعیه،تمامی بیمه‌شدگان می‌توانند با رعایت ضوابط آیین‌نامه نحوه تغییرصندوق و نقل و انتقال حق بیمه و سوابق بیمه‌ای بین صندوق‌های بیمه‌ای،نسبت به تغییر صندوق بیمه‌ای خود اقدام کنند که گویا روحانی نیز ازاین فرصت استفاده کرده است و در بند دوم اطلاعیه روابط‌عمومی ریاست‌جمهوری تصریح شده است: حسب طرح درخواست جابه‌جایی و تغییر صندوق بازنشستگی رئیس‌جمهوری از صندوق تأمین اجتماعی به صندوق بازنشستگی کشوری این درخواست طی مکاتبه‌ای از سوی معاونت اداری مالی نهاد ریاست‌جمهوری به صندوق بازنشستگی کشوری ارسال شده است؛ در پاسخ به این مکاتبه،صندوق بازنشستگی استان تهران با توجه به مستندات و سوابق و محاسبات،اعلام کرده بابت انتقال حق بیمه حجت‌الاسلام روحانی در دوره خدمت در مجلس شورای اسلامی باید مبلغ حدود ۳۵۳ میلیون تومان در وجه صندوق بازنشستگی کشوری پرداخت شود

با این توضیحات درعمل چیزی به نام حقوق نجومی برای حسن روحانی قابل تصور نیست ومطمئنا حقوق بازنشستگی او رقمی معمول دررده خدمتی او خواهد بود،هرچند همچنان بسیاری ازمردم با حداقل دستمزد زندگی می‌گذرانند و تبعیض در دستمزدها قابل چشم‌پوشی نیست اما ادعای این نماینده اصولگرای مجلس هم قابل قبول نیست و حاشیه‌سازی جدید برای رئیس دولت تدبیر و امید خواهد بود که در نهایت هم نتیجه‌ای در بر ندارد

منبع: شرق،ایسنا

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار