کد خبر : 5657 / /
/

انتظاری که معلمان دارند، رسیدن حقوق به نود درصد دریافتی هیات علمی‌هاست که مسلماً این خواسته محقق نخواهد شد اما معاون وزیر آموزش و پرورش توصیه‌هایی برای معلمان دارد.

معلمان منتظر تصویب و اجرای رتبه‌بندی هستند و معاون وزیر پیشنهاد می‌دهد فعلا بازنشست نشوید.

 تصویب و اجرای لایحه‌ی رتبه‌بندی معلمان بیش از اندازه به درازا کشیده است؛ معلمان شاغل در انتظار تصویب این طرح و افزایش حقوق خود هستند؛ انتظاری که معلمان دارند، رسیدن حقوق به نود درصد دریافتی هیات علمی‌هاست که مسلماً این خواسته محقق نخواهد شد اما معاون وزیر آموزش و پرورش توصیه‌هایی برای معلمان دارد.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش درباره میزان خروجی نیروها و تعداد بازنشستگان سال جاری اظهار کرد: شمار آنها که تا اسفند ماه به بازنشستگی می‌رسند بالاست، اما با استفاده از ظرفیت های ماده ۱۰۳ قانون خدمات کشوری می‌توانند خدمتشان را استمرار دهند.

با توجه به اجرای رتبه بندی، خیلی‌ها خودشان درخواست بازنشستگی نداده‌اند و توصیه ما این است که امسال و سال بعد اگر همکاری شرایط ادامه خدمت دارد، درخواست بازنشستگی ندهد زیرا رتبه بندی به هرشکلی، تصویب و اجرا می‌شود و اثرات خوبی دارد.

الهیار ترکمن  اضافه کرد: اما شمار آن دسته که بازنشستگی‌ شان قطعی شده و حکم بازنشستگی‌ شان اول مهر صادر می شود، حدود ۲۲ هزار نفر هستند.

معلمان از سرگردانی ماه‌ها انتقاد دارند و می‌گویند: انتظار داشتیم قبل از پایان کار این دولت ، رتبه‌بندی به سرانجام برسد و عاقبت کار معلوم شود.

منبع: ایلنا

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.