کد خبر : 5523 / /
/

اخبار بورس| وضعیت بورس امروز| پیش بینی بورس

دولت باید به سمت احیای برجام حرکت و از این طریق کسری بودجه را جبران کند. در این شرایط است که بازار سرمایه در دولت سیزدهم رشد ملایم و پایداری را تجربه میکند

عمر دولت دوازدهم به پایان رسید و دولت سیزدهم در حالی بر صندلی پاستور تکیه زده است که رئیس جمهوری جدید بارها بر به تعادل رسیدن بازار سرمایه تاکید کرده است. در این راستا یک کارشناس بازار سرمایه بر این باور است که اگر دولت اقداماتی را در زمینه سیاست خارجی و همچنین کسری بودجه انجام ندهد، وضعیت بازار سرمایه نیز چندان مطلوب نخواهد بود.

سعید جعفری با اشاره به کسری بودجه دولت اظهار کرد: دولت جدید باید در دو زمینه سیاست خارجی و به تبع آن رفع کسری بودجه اقداماتی را انجام دهد. درواقع دولت باید به سمت احیای برجام حرکت و از این طریق کسری بودجه را جبران کند. در این شرایط است که بازار سرمایه در دولت سیزدهم رشد ملایم و پایداری را تجربه میکند.

وی درمورد اهمیت جبران کسری بودجه توضیح داد: جبران کسری بودجه از طریق احیای برجام مهم است. زیرا اگر اتفاق نیوفتد و دولت قادر نباشد صادرات نفت را افزایش دهد، احتمال اینکه در سود صنایع بزرگ مخصوصا پتروشیمی و گروه فلزات از طریق افرایش هزینه انرژی، افزایش هزینه خوراک، عوارض صادرات و برقررای مالیات دست ببرد زیاد است و این روند میتواند به بازار سرمایه آسیب بزند

پیش بینی کارشناسان بورس از بازار

بورس

بازار سهام در روزهای گذشته روند متعادلی را گذراند. شاخص‌سازان بازار روند صعودی و بعضا با افزایش قیمت را تجربه کردند. اما همچنان نیمی از بازار در صف فروش قفل هستند.  ارزش معاملات هم به دلیل نبود نقدینگی در بازار در محدوده چهار تا شش میلیارد تومان در نوسان است و نقدینگی در بین گروه‌های مختلف در چرخش است.  با توجه به روند بازار سرمایه در روزهای گذشته کارسناسان بورس در گفتگو با تجارت‌نیوز پیش‌بینی‌های خود را از بازار سرمایه ارائه دادند که در ادامه این گزارش می‌توانید بخوانید.

به گزارش تجارت‌نیوز، بازار سهام در روزهای گذشته روند متعادلی را گذراند. شاخص‌سازان بازار روند صعودی و بعضا با افزایش قیمت را تجربه کردند. اما همچنان نیمی از بازار در صف فروش قفل هستند.  ارزش معاملات هم به دلیل نبود نقدینگی در بازار در محدوده چهار تا شش میلیارد تومان در نوسان است و نقدینگی در بین گروه‌های مختلف در چرخش است. با توجه به روند بازار سرمایه در روزهای گذشته کارسناسان بورس در گفتگو با تجارت‌نیوز پیش‌بینی‌های خود را از بازار سرمایه ارائه دادند که در ادامه این گزارش می‌توانید بخوانید.

_ پشوتن مشهوری‌نژاد روز گذشته در گفتگو لایو اینستاگرامی به تجارت‌نیوز گفت: شاخص کل بورس تا پایان سال به مرز دو میلیون و ۱۰۰ هزار واحد نزدیک می‌شود و احتمالا با فرض توقف برجام، دلار بازدهی ۲۰ درصدی دارد و به ۳۰ هزار تومان می‌رسد. وی در این گفتگو به سهامداران تاکید کرد: سهامداران در حال حاضر تغییری در پرتفوی خود ایجاد نکنند و در بازه زمانی بلند مدت به سبد خود نگاه کنند. زیان سهامداران و رسیدن به اصل سرمایه در بازه زمانی بلند مدت رخ خواهد داد.

_ نیما میرزایی کارشناس بازار سرمایه هم به تجارت‎‌نیوز درباره تاثیر کسری بودجه دولت و پیش‌بینی بورس در د.لت جدید گفت: طبق برآوردها در سال ۱۴۰۰ بی سابقه‌ترین کسری بودجه دولت را شاهد خواهیم بود که در صورت عدم افزایش فروش نفت می‌تواند تا ۵۰ درصد بودجه مصوب را دربرگیرد. بنابراین انتظار ادامه روند و شدت گرفتن تورم سالیانه در محدوده‌های بالای ۴۰ درصد کاملا محتمل است. از طرفی بررسی نمودار همبستگی شاخص کل و تورم سالیانه نشان می‌دهد که بورس ما به صورت تاریخی به موج‌های تورمی، روی خوش نشان داده و در این دور نیز می‌توان انتظار رشد متناسب شاخص متاثر از تورم را داشته باشیم. در صورت وقوع شرایط مذکور و با شرط ثابت در نظر گرفتن سایر عوامل تاثیرگذار، کانال ۱۵۰۰ را می‌توان برای شاخص تا انتهای سال به عنوان محدوده احتمالی و همچنین سقف آن در نظر گرفت.

_فردین آقا بزرگی، کارشناس بازار سرمایه هم درخصوص پیش‌بینی بازار سهام گفت: برآیند کلی از بازار سهام در این روزها، تعادل نسبی همراه با ابهام است. در کل انتظار می‌رود رشد شارپی را تا پایان سال نداشته باشیم و حداکثر بازدهی بورس ۴۰ تا ۵۰ درصد باشد.

منبع: ایسنا

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار