کد خبر : 50825 / /
/

مرگ شوکه کننده و همزمان زن و مرد جوان در یاسوج | ماجرا چیست ؟

2 نفر با مسمومیت گاز مونوکسید کربن "Co" در یاسوج جان باختند.

مرگ شوکه کننده و همزمان زن و مرد جوان در یاسوج | ماجرا چیست ؟

 محمدامین نیکویی نژاد  سرپرست اورژانس ۱۱۵ کهگیلویه‌وبویراحمد می گوید: حادثه گاز گرفتگی در خیابان ابوذر یاسوج امروز صبح به اورژانس گزارش شد که در این حادثه یک مرد ۶۰ ساله و یک زن ۳۵ ساله در این حادثه بر اثر مسمومیت با گاز مونوکسید کربن فوت کردند.

نیکویی نژاد اضافه کرد: در این حادثه یک خانم ۲۰ ساله دچار مسمومیت شد که به بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج منتقل شد و علت حادثه در دست بررسی است.

وی یادآور شد: نخستین و مهمترین اقدام برای نجات فردی که دچار مسمومیت با مونوکسید کربن و سایر انواع گازگرفتگی شده، رساندن اکسیژن (هوای تازه) به اوست به همین دلیل به محض مشاهده فردی که دچار گازگرفتگی شده، باید پنجره‌ها را باز کرد تا هوای تازه به سرعت وارد اتاق شود و در صورت امکان فرد گاز گرفته را به پنجره نزدیک کرد.

مونوکسید کربن، گازی بی رنگ، بدون بو، نامرئی، بسیار سمی و کشنده است و علائم زودرس مسمومیت با آن شامل سردرد، سرگیجه، تهوع ، خستگی و علائم بسیار شبیه به آنفلوانزا (بدون تب و بزرگی غدد لنفاوی) و علائم دیررس و حاد آن کاهش فشار خون، کاهش سطح هوشیاری، تشنج و مرگ است./ رکنا

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.