کد خبر : 5074 / /
/

اعمال نکردن ممیزی‌های قسمت جدید سریال پرمخاطب فیلیمو، باعث شد مجوز نمایش آن صادر نشود.

اخبار ورزشی:

سریال زخم کاری یک مجموعهٔ نمایش به کارگردانی محمدحسین مهدویان است. سریال زخم کاری محصول سال ۱۴۰۰ است. سریال زخم کاری در فیلیمو و شبکهٔ نمایش خانگی پخش می‌شود. پخش اولین قسمت سریال زخم کاری ۱۴ خرداد ۱۴۰۰ صورت گرفت.سریال زخم کاری در ساعت ۸ صبح روزهای جمعه پخش می شود.

سریال زخم کاری به کارگردانی محمد حسین مهدویان نخستین سریال ایرانی با حال و هوای جنایی و نوآر است که داستانی متفاوت را روایت می‌کند. «زخم کاری»، سریالی نوآر و اجتماعی با داستانی پر فراز و نشیب و ملتهب، اولین تجربه سریال سازی محمدحسین مهدویان، کارگردان آثار «ایستاده در غبار»، «ماجرای نیمروز» و «لاتاری» در شبکه نمایش خانگی است که از فیلیمو پخش می‌شود.

حواشی ممیزی «زخم کاری» از دو هفته قبل با اعتراض محمدحسین مهدویان به شدت گرفتن سخت‌گیری‌ها آغاز شد و پنج شنبه‌شب با پست انتقادی جدید این کارگردان ادامه یافت. قسمت هفتم سریال دیروز منتشر نشد و اختلاف نظرهای فیلیمو و محمدحسین مهدویان با ساترا نیز بالا گرفت.

مقاومت برای توقف پخش سریال زخم کاری 

مهدویان هفته قبل از تصمیم خود برای مقاومت در برابر ممیزی‌های «غیرحرفه‌ای» و «غیرعقلانی» نوشته بود. او این بار در قسمت هفتم سریال تصمیم اش را عملی کرده و در توضیح ماجرا نوشته: «از 12 مورد سانسور قسمت هفتم سریال «زخم کاری» که قسمت مهم و جذابی هم هست، 10 مورد را انجام دادیم و در دو مورد دیگر به دلیل جلوگیری از آسیب جدی به داستان، تصمیم به تعدیل صحنه‌ها گرفتیم. با این حال سازوکار سانسور ساترا دو موردی را که تعدیل شد ، نپذیرفت و بدون دلیل قانع‌کننده اصرار به حذف کامل‌شان دارد.» او در پایان از صادر نشدن مجوز نمایش سریال و منتشر نشدن آن خبر داد. فیلیمو نیز با انتشار بیانیه‌ای، «عدم تفاهم و توافق تیم تولید با تیم نظارت ساترا و نقطه نظرات متفاوت طرفین در خصوص برخی موارد اصلاحی» را علت توقف پخش سریال اعلام کرد.

جدال فیلیمو و ساترا بر سر سریال زخم کاری 

علی سعد معاون کاربران ساترا هم با انتشار چند توئیت درباره منتشر نشدن «زخم کاری» اعلام کرد: «موارد اصلاحی از اواسط هفته به پلتفرم اعلام شده که زمان کافی برای اعمال آن‌ها در اختیار عوامل تولید بوده است. طرح عمومی نکات محتوایی اصلاح شده را در رسانه‌ها نقض غرض و به نوعی ترویج آن‌ها می‌دانیم.» او در بخشی دیگر از توئیت‌هایش نوشت: «مبنای جنجال پیاپی، به عنوان یک تکنیک بازاریابی را برای زیست بوم رسانه‌های صوتی و تصویری کشور، مضر می‌دانیم.» فیلیمو نیز در پاسخ به توضیحات ساترا، بازاریابی از طریق جنجال‌ها را تهمت دانست و خطاب به او نوشت: «نوشته‌اید که عدم پخش یک تکنیک بازاریابی است، اما نمی‌دانید سریال «زخم کاری» به اندازه کافی محبوب و پرمخاطب است و نیت‌خوانی و فرافکنی و اَنگ بازاریابی پس از اطلاع از همه تلاش‌های پلتفرم و تیم تولید تا عصر روز پنج شنبه برای پخش، نادیده گرفتن حقیقت و به دور از انصاف است.» این پلتفرم در انتقاد از عملکرد ساترا نیز نوشت: «گفته‌اید ساترا فرایند محور است، در صورتی که فرایندهای ساترا یک‌طرفه طراحی شده‌اند و باید در طراحی آن‌ها از بازیگران بخش خصوصی نظر مشورتی، تجربی و حرفه‌ای گرفته شود.»

خلاصه داستان سریال زخم کاری

داستان سریال از جایی آغاز می‌شود که پیرمردی ثروتمند فوت می‌کند. بستگانش با مراجعه به پزشکی قانونی متوجه می‌شوند مرگ او عادی بوده اما ماجراهایی متفاوت در پس پرده این مرگ است. این پیرمرد که «ریزآبادی» نام دارد یک شرکت خصوصی را اداره می‌کرده اما این شرکت به ظاهر خصوصی شاهد اتفاق‌ها و مسائل فراوانی بوده است. در ادامه مشخص می‌شود قتل این پیرمرد به دست یکی از همکارانش به‌نام مالکی (جواد عزتی) صورت گرفته است. مالکی قصد دارد با از سر راه برداشتن دیگر مدیران و نزدیکان پیرمرد، دایره قدرت و نفوذ خود را بیشتر کند تا اهداف شوم و پلید خود را جامه عمل بپوشاند.

سریال زخم کاریژانر تازه‌ترین اثر محمدحسین مهدویان به گفته خودش داستانی اقتصادی را به تصویر می‌کشد، یک نوآر ملتهب است که داستانی پرتنش دارد و از مضمون سلطه‌گری برخوردار است؛ در خلاصه داستان این سریال آمده است

سریال زخم کاری مهدویان در ۱۴ خرداد ۱۴۰۰ روز جمعه پخش خود را در شبکه نمایش خانگی و سایت رخشاره آغاز خواهد کرد.

به نقل از تیم تولید، سریال زخم کاری محمد حسین مهدویان در ۲۰ قسمت ۵۰ دقیقه‌ای ساخته می‌شود.

عوامل سریال زخم کاری

نویسنده و کارگردان: محمدحسین مهدویان بر اساس داستانی از محمود حسینی زاد، تهیه کننده: محمدرضا تخت کشیان، مجری طرح: کامران حجازی، مدیر فیلمبرداری: هادی بهروز، تدوین: سجاد پهلوان زاده، آهنگساز: حبیب خزایی فر، طراح گریم: شهرام خلج، طراح صحنه: بهزاد جعفری طادی، طراح لباس: آرتا ماهان، طراحی و ترکیب صدا: مهرشاد ملکوتی، مدیر صدابرداری: هادی ساعدمحکم، جانشین مدیر تولید: پیمان حجازی، فیلمبردار: محمد فکوری نیا، انتخاب بازیگر: کیومرث مرادی بازیگردان: میلاد اکبر نژاد، برنامه ریز: بهمن حسینی، دستیار اول کارگردان: حسین دیردار، مدیر تدارکات: فرامرز رضایی، جلوه‌های بصری: امین پهلوان زاده، جلوه‌های ویژه میدانی: آرش آقابیک، منشی صحنه: پوریا کاظمی فرد، عکاس: امیر جدیدی.

بازیگران سریال زخم کاری

سریال زخم کاریجواد عزتی، رعنا آزادی ور، هانیه توسلی، سعید چنگیزیان، الهه حصاری، عباس جمشیدی‌فر، مهدی زمین‌پرداز، امیرحسین هاشمی؛ با هنرمندی کاظم هژیر آزاد، منوچهر علیپور، مه‌لقا باقری، مائده طهماسبی، سیاوش طهمورث، مرتضی امینی‌تبار، سارا حاتمی، نیوشا علی‌پور، مه‌یاس پازوکی.

ناگفتنی های سریال زخم کاری

ژانر سریال کاملا اجتماعی و خانوادگی است، با توجه به بازیگران زیاد خانم و کم بودن بازیگر مرد معروف نشانگر این است که مهدویان قصد دارد از بازیگران با استعداد مرد تازه کار استفاده کند، که چندی پیش با سریال قورباغه شاهد این کار بودیم که نه تنها از کیفیت آن کم نکرد بلکه بسیار نقش مثبتی را با آشنا شدن بازیگران جدید رقم خورد. حال با پخش چند قسمت از این سریال باید اثر آن را در این سریال بررسی کنم. از بازیگران این سریال می توان به جواد عزتی، رعنا آزادی‌ور، هانیه توسلی، سعید چنگیزیان، الهه حصاری، عباس جمشیدی‌فر، مهدی زمین‌پرداز، امیرحسین هاشمی، کاظم هژیر آزاد، منوچهر علیپور، مهلقا باقری، مائده طهماسبی، سیاوش طهمورث، مرتضا امینی‌تبار و سارا حاتمی اشاره کرد.

در خلاصه داستان سریال آمده است: این سریال مجموعه‌ای نوآر و ملتهب است که داستانی پر فراز و نشیب‌ دارد. سریال زخم کاری اثر محمد حسین مهدویان، کارگردانی است که پیش از این با ساخت دوگانه‌ی ماجرای نیمروزی یک و دو در میان هنر دوستان بیش از پیش شناخته شد. مهدویان با ساخت سریال ، اولین تجربه‌ی خود را در ارائه‌ی فیلمی در پلتفرم‌های آنلاین یا به عبارتی شبکه نمایش خانگی به ثبت رسانده است

سریال زخم کاریژانر: خانوادگی اجتماعی

نویسنده و کارگردان: محمدحسین مهدویان

تهیه‌کننده محمدرضا تخت کشیان

فیلم‌نامه‌نویس: محمود حسینی زاد

مدیر فیلمبرداری هادی بهروز

آهنگساز حبیب خزایی فر

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.