کد خبر : 50640 / /
/

ثبت نام وام سهام عدالت 5 و 10 میلیونی بدون ضامن | با کمترین اقساط وام فوری بگیرید

تمامی افرادی که در بانک سینا حساب قرض الحسنه جاری یا سپرده سرمایه گذاری کوتاه مدت ماه شمار دارند، می‌توانند برای طرح تسهیلاتی «نرگس» درخواست دهند. این وام با حداقل سود ارائه شده است.

ثبت نام وام سهام عدالت 5 و 10 میلیونی بدون ضامن | با کمترین اقساط وام فوری بگیرید

 متقاضیان دریافت وام طرح نرگس، باید گذشته از داشتن حساب مورد نظر برای گرفتن این تسهیلات 300 میلیونی، حداقل به اندازه دو ماه یا حداکثر 12 ماه حساب ایجاد کنند. سقف این وام 300 میلیون تومان اعلام شده و سود آن نیز برحسب مدت زمان ماندگاری، بازپرداخت و ضریب برابری متغیر است، اما در کل از 10 درصد کمتر و از 20 درصد بیشتر نخواهد شد.

افرادی که به دریافت این تسهیلات تمایل دارند باید به بانک ضامن رسمی ارائه دهند و اعتبار شغلی مورد نظر این مجموعه را داشته باشند. امکان پرداخت اقساط این تسهیلات طی 60 ماه موجود است.

با توجه به شرایط ذکر شده و در نظر گرفتن حداقل نرخ سود برای این تسهیلات، میزان هر قسط 4 میلیون و 249 هزار و 409 تومان خواهد بود. کل سود تسهیلات 54 میلیون و 964 هزار و 537 تومان بوده و جمع رقم وام و سود آن نیز به 255 میلیون و 64 هزار و 537 تومان می‌رسد.

لازم به ذکر است که این تسهیلات برای تمامی افراد حقیقی تدارک دیده شده و افراد حقوقی امکان استفاده از این وام را ندارند. افراد حقیقی این امکان را دارند تا در هر مرحله از فرآیند دریافت وام، در صورت تمایل، امتیاز آن را به اقوام درجه یک اعم از پدر، مادر همسر، فرزندان، خواهر یا برادر خود انتقال دهند.

نکته: سهامدارانی که وام ۱۰میلیون تومانی دریافت می‌کنند ۳۶۲ هزار تومان و کسانی که وام ۵ میلیون تومانی می‌گیرند باید ۱۸۱ هزار تومان بابت قسط پرداخت ‌کنند.

دریافت وام سهام عدالت از طریق امکانات جدید و دیجیتالی، مزایای قابل توجهی را برای دارندگان این سهام به همراه آورده است.در ادامه به بررسی دقیق‌تر این مزایا می‌پردازیم .

ثبت درخواست بدون نیاز به حضور فیزیکی: یکی از بزرگ‌ترین مزایای این وام، امکان ثبت درخواست از طریق نرم‌افزار مخصوص است. این ویژگی به دارندگان سهام اجازه می‌دهد تا بدون صرف وقت و هزینه برای مراجعه حضوری به بانک یا موسسه مالی، درخواست وام خود را ثبت کنند. این رویکرد دیجیتالی، دسترسی به تسهیلات مالی را برای افراد در مناطق دورافتاده یا کسانی که به دلایل مختلف قادر به مراجعه حضوری نیستند، تسهیل می‌بخشد.

دریافت سریع وام: یکی دیگر از مزایای قابل توجه، سرعت بالای پردازش و تایید درخواست‌های وام است. با این سیستم، وام‌ها معمولاً ظرف مدت ۳ تا ۵ روز کاری پس از ثبت درخواست، قابل دریافت هستند. این سرعت بالا در پردازش، نیازهای فوری مالی دارندگان سهام را برآورده می‌سازد و به آنها امکان می‌دهد تا در زمان کوتاهی به منابع مالی دسترسی پیدا کنند.

همه دارندگان سهام عدالت، چه آنهایی که از طریق مدیریت مستقیم و چه آنهایی که از طریق مدیریت غیرمستقیم این سهام را در اختیار دارند، می‌توانند از امکانات تسهیلاتی مربوط به این سهام بهره‌مند شوند. اما، مهم است بدانیم که این امکان فقط برای آن دسته از سهامدارانی فراهم است که سهام خود را آزادسازی کرده‌اند بدون اینکه بخشی از دارایی‌های خود را به فروش رسانده باشند. به عبارت دیگر، سهامدارانی که پس از آزادسازی سهام عدالت خود، هیچ یک از دارایی‌هایشان را نفروخته‌اند، همچنان واجد شرایط دریافت این تسهیلات هستند.

در حال حاضر تنها دو بانک ملی و تجارت زیرساخت لازم برای ارائه این تسهیلات را دارند. نرم افزار ثبت درخواست بانک ملی ایوا و نرم افزار بانک تجارت زمرد است. بانک‌های دیگر نیز به زودی بستر لازم را فراهم نموده و این تسهیلات را ارائه خواهند داد.

شرایط دریافت وام سهام عدالت

شرایط لازم برای بهره‌مندی از تسهیلات سهام عدالت عبارتند از:

دارا بودن کد بورسی: سهامدارانی که فاقد کد بورسی هستند، باید ابتدا با ثبت‌نام در سامانه سجام و انجام فرآیند احراز هویت، نسبت به دریافت آن اقدام کنند.

حداقل ارزش سهام عدالت باید ۲ میلیون تومان باشد تا امکان دریافت تسهیلات تا سقف نصف ارزش آن فراهم شود.

سهام متقاضی نباید مشمول توقیف باشد.

داشتن حساب بانکی فعال در بانک ملی یا بانک تجارت.

کارگزاری ناظر بر سهام عدالت باید بانک ملی یا بانک تجارت باشد.

عدم فروش هر یک از دارایی‌های موجود در سبد دارایی سهام عدالت.

امکان ثبت درخواست و وثیقه گذاری سهام عدالت فقط در ساعات اداری از ۸ صبح تا ۱۵ عصر وجود دارد.

نکات مهم برای دریافت وام سهام عدالت

نرخ سود این وام ۱۸ درصد است؛ با این حال، اگر وام‌ گیرنده تمام مبلغ وام را ظرف مدت یک ماه پس از دریافت بازپرداخت کند، نیازی به پرداخت سود نخواهد بود. زمان لازم برای صدور کارت اعتباری (و در نتیجه، دریافت تسهیلات) سه روز کاری (۷۲ ساعت) است. برای بازپرداخت وام دریافتی، متقاضیان باید به بخش کارت اعتباری در بخش مربوط به بانک در نرم‌افزار ایوا مراجعه کنند. اعتبار تعلق گرفته توسط بانک ملی به سهامداران، تنها قابل استفاده در فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه، وین مارکت و فروشگاه‌های دارای دستگاه پوز سداد با QR code می‌باشد و قابلیت نقد‌شوندگی ندارد.

یکی از مزایای این وام‌ها، آن است که به هیچ ضامنی نیاز ندارند، درنتیجه برای دریافت وام سهام عدالت نیازی نیست که درمورد ضامن آن نگران باشید.

مراحل گرفتن وام سهام عدالت

تسهیلات سهام عدالت سال ۱۴۰۲، به عنوان بخشی از برنامه آزادسازی سهام عدالت، به شرکت‌کنندگان در این طرح ارائه می‌شود. این برنامه به دارندگان سهام عدالت امکان می‌دهد تا با استفاده از وام خاصی که از طریق کارت اعتباری دریافت می‌کنند، اقدام به خرید کالاهای متنوع از فروشگاه‌هایی که با بانک‌های مرتبط همکاری دارند، نمایند. این امکان برای دارندگان سهام عدالت با ارزش‌های ۱ میلیون تومان و ۵۰۰ هزار تومان فراهم شده است. دولت با تشویق به مشارکت در طرح سهام عدالت، افراد را به سمت کسب سهام در این طرح سوق داده و با ارائه تسهیلات سهام عدالت ۱۴۰۲، آنها را قادر ساخته تا از اعتبار خود برای خرید کالاهای ضروری استفاده کنند. برای بهره‌مندی از کارت اعتباری وام سهام عدالت ۱۴۰۲، شرایط زیر باید رعایت شود:

باید دارای سهام عدالت با ارزش ۱ میلیون تومان یا ۵۰۰ هزار تومان باشید. این وام صرفاً به دارندگان سهام عدالت اختصاص دارد.

داشتن کارت ملی هوشمند الزامی است؛ بدون آن، امکان درخواست وام وجود نخواهد داشت.

ثبت‌نام در سامانه سجام بازار بورس ضروری است؛ بدون ثبت‌نام، دریافت وام امکان‌پذیر نیست.

نباید هیچ حکم توقیفی بر سهام عدالت از سوی مراجع قضایی وجود داشته باشد؛ وجود چنین حکمی، درخواست وام را ممکن نمی‌سازد.

فروش هیچ یک از سهام عدالت نباید صورت گرفته باشد؛ فروش سهام، امکان دریافت وام را از بین می‌برد.

داشتن حساب بانکی در یکی از بانک‌هایی که اعتبارات سهام عدالت را صادر می‌کند، لازم است.

تسهیلات وام سهام عدالت، با ارائه امکانات ویژه‌ای نظیر دسترسی به وام‌های اعتباری و کارت‌های خرید، نقش مهمی در تسهیل دسترسی دارندگان سهام به منابع مالی و افزایش قدرت خرید آن‌ها ایفا می‌کند. با وجود شرایط و محدودیت‌هایی که برای دریافت این وام‌ها تعیین شده است، این برنامه به عنوان یک گام مثبت در جهت تحقق اهداف طرح سهام عدالت و ارتقاء سطح زندگی اقشار کم‌درآمد جامعه تلقی می‌شود. با این حال، موفقیت نهایی این طرح در گرو نحوه اجرا و دسترسی عادلانه و بی‌درنگ همه دارندگان سهام به این تسهیلات است.

وام اشتغال، تقویت صندوق ضمانت و توسعه بازار، سه درخواست کمیته امداد از رئیسی

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) از رئیس جمهور خواست در سه موضوع اولویت‌بخشی به پرداخت وام اشتغال، تقویت منابع صندوق ضمانت و توسعه بازار محصولات، به یاری مددجویان کمیته امداد بیاید.

سیدمرتضی بختیاری روز یکشنبه در جشن ملی توانمندسازی ۱۰۰ هزار مددجوی کمیته امداد که با حضور آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی، رئیس جمهور برگزار شد، با اشاره به همزمانی ایام سالگرد تاسیس کمیته امداد با فرمان امام(ره) و برگزاری جشن توانمندسازی مجددجویان این نهاد انقلابی با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در خصوص توانمندسازی مددجویان همراه با ایجاد درآمد باثبات، اضافه کرد: مجموعه امداد امام(ره) فعالیت‌های گسترده‌ای را در راستای توسعه اشتغال در کشور داشته است که ثمره آن توانمندسازی از مسیر ایجاد اشتغال و برگزاری جشن خودکفایی ۱۰۰ هزار مددجو است.

بختیاری با بیان اینکه کمیته امداد ستون اتکا و اعتماد خیران و نیکوکاران به عنوان مرجع رفع مشکلات نیازمندان به واسطه تلاش‌های صادقانه امدادگران در سراسر کشور و خدمات گسترده است، تاکید کرد: علاوه بر کارنامه موفق در جذب تسهیلات و نظارت بر حسن اجرای برنامه اشتغال، اقدامات متعدد دیگری با محرویت کیفیت‌بخشی به مشاغل ایجاد شده در دستور کار قرار گرفته است.

وی توسعه مشاغل با استفاده از تولیدات شرکت‌های دانش‌بنیان را یکی از برنامه‌های کمیته امداد در حوزه اشتغال دانست و گفت: اضافه کردن مشاغل نوین از جمله آزادکاری و توسعه خدمات مربوط به بازار با استفاده از سکوهای فضای مجازی برای فروش محصولات و همچنین ایجاد ۹۳۶۲ نیروگاه خورشیدی خانگی از ابتدای دولت سیزدهم از دیگر اقدامات این نهاد در حوزه اشتغال است.

۳۰ درصد مشاغل مددجویان در زنجیره‌های تولید شکل گرفته است

رئیس کمیته امداد تکمیل زنجیره‌های تولید را ضروری عنوان کرد و افزود: ۳۰ درصد مشاغل مددجویان در زنجیره‌های تولید شکل گرفته است؛ همچنین صندوق تضمین اشتغال مددجویان برای حل مشکل ضمانت وام مددجویان به ویژه زنان سرپرست خانوار راه‌اندازی شده است.

بختیاری با تاکید بر توانمندسازی فرزندان خانواده‌های تحت حمایت با هدف از بین بردن چرخه فقر، تصریح کرد: برنامه مهارت‌آموزی نوجوانان در تابستان گذشته با همکاری سازمان فنی و حرفه‌ای و مشارکت ۳۵ هزار نفر از فرزندان تحت حمایت انجام شد و ۲۰ هزار دانش‌اموز متقاضی مدارس استعدادهای درخشان مورد حمایت مشاوره‌ای و آموزشی قرار گرفتند.

وی گفت: پشتیبانی مشاوره‌ای و آموزشی از ۶۰ هزار دانش‌اموز کنکوری صورت گرفته است و با هدف جوانی جمعیت، بیش از ۹۰ هزار جهیزیه به نوعروسان اهدا شده است.

رئیس کمیته امداد خاطرنشان کرد: این توفیقات مرهون همکاری بسیار خوب دولت مردمی سیزدهم به ویژه وزارتخانه‌های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و امور اقتصادی و دارایی، دفتر رهبر معظم انقلاب، نهادهای انقلاب اسلامی، بانک مرکزی و همه خدمتگزاران نظام جمهوری اسلامی ایران، خیران و نیکوکاران و رسانه‌ها است.

وی با قدردانی از تلاش امدادگران برای خدمت رسانی به مددجویان کمیته امداد، خواستار تسهیل در پرداخت وام اشتغال مددجویان، تقویت منابع صندوق ضمانت اشتغال و توسعه بازار محصولات مددجویی شد و گفت: کمیته امداد آمادگی دارد ضمن استمرار برنامه خودکفایی مددجویان، نقش محوری در ایجاد و توسعه مشاغل خرد و خانگی و روستایی را ایفا کند./ایرنا

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار