کد خبر : 50381 / /
/

سهام عدالت | سهام عدالت جدید

واریز دومین سود سهام عدالت | خبر خوش برای همه سهام عدالتی ها قبل از سال جدید

به گفته مسئولان، همچنین این که هیچ یک از خدمات مربوط به سهام عدالت نیازمند پرداخت هزینه نیست و تمام خدمات مربوطه از جمله پرداخت سود سهام عدالت کاملا رایگان است.

واریز دومین سود سهام عدالت | خبر خوش برای همه سهام عدالتی ها قبل از سال جدید

یارانه نقدی | پرداخت یارانه نقدی از ماهی که پشت‌سر گذاشتیم با سروشکل جدیدی انجام می‌شود و از این به بعد طبق ترتیبی که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مشخص کرده، یارانه نقدی به حساب سرپرستان خانوار پراخت خواهد شد.رونمایی از طرح فجرانه و تغییر زمان واریز یارانه نقدی، برخی از شهروندان را در خصوص نحوه استفاده و زمان واریز یارانه نقدی و کالابرگ به خصوص در ماه اسفند دچار سردرگمی کرده است.در ادامه به آخرین خبر از یارانه نقدی می پردازیم.

سهام عدالت گونه‌ای یارانه است که بنابر نظر دولت نهم، از طریق شرکت‌های تعاونی عدالت استانی به مشمولان آن واگذار می‌شود. دولت، هدف از عرضه سهام عدالت را گسترش سهم بخش تعاون در اقتصاد ایران اعلام کرده‌است.

سهام عدالت

یک میلیون سهامدار سهام عدالت، سود خود را دریافت نکرده‌اند

بنابر اعلام شرکت سپرده‌گذاری مرکزی حدود ۱۰۰ هزار نفر آذرماه امسال به دلیل مشکل در شماره شبای معتبر خود نتوانستند سود سهام عدالت دریافت کنند. بر اساس آمار از این تعداد ۵۵ هزار و ۴۴۵ نفر حساب بسته داشتند، ۳۲ هزار و ۵۸۷ نفر با مشکل عدم تطابق کد ملی و شماره حساب مواجه بودند. همچنین بر اساس آمار ۹ هزار و ۶۲۵ نفر دارای حساب راکد بودند و بیش از ۷ هزار نفر هم شماره حساب غیر فعال داشتند.

سهام عدالت

بنابر اعلام شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، متاسفانه همچنان یک میلیون نفر سهامدار سهام عدالت شماره شبای معتبر خود را در سامانه سجام ثبت نکرده اند.حالا باید منتظر ماند دید مبلغ و زمان دقیق واریز سود سهام عدالت چه زمانی خواهد بود؟ واریز سود سهام عدالتی که بنابر تاکید مسئولان برای پرداخت آن هیچ گونه پیامک و لینکی به مشمولان ارسال نخواهد شد.

وزیر اقتصاد گفت: مرحلهٔ دوم سود سهام عدالت که احتمالا ۳۰ درصد کمتر از مرحلهٔ اول است در ۲۵ اسفند واریز می‌شود.

با این احتساب دارندگان سهام یک میلیونی حدودا ۹۷۰ هزار تومان و دارندگان سهام ۵۰۰ هزار تومانی حدود ۵۱۵ هزار تومان دریافت خواهند کرد.

وی افزود: دولت در ایران خودرو و سایپا ۶ و ۱۷ درصد سهام دارد و مابقی سهام به صورت تودلی در شرکت های زیر مجموعه و یا غیر مستقیم است. بخشی از سهام خودروسازان در وثیقه تسهیلات بانک‌ها بود که قرار شد، قبل از واگذاری از وثیقه خارج شود اما اولویت تغییر مدیریت در خودروسازی‌های بزرگ است.

این مقام مسئول ادامه داد: در کنار استفاده از ظرفیت مردمی در قالب سوت زنی و نظارت بر فساد، تلاش شده رویه های اقتصادی مانند گمرک،‌ مالیات،‌ بانکی، خط اعتباری و بیمه‌ای شفاف تا زمینه فساد و رشوه و امضای طلایی حذف شود و مقابله با فساد به روش اصلاح فرآیندها صورت می‌گیرد.

به گفته خاندوزی، اعلام اسامی ابربدهکاران بانکی و بیمه‌ای گامی در جهت شفافیت بشمار می‌رود. صدور مجوزهای کسب و کار الکترونیکی و ابلاغ مالیاتی و تعیین ارزش کالای گمرکی به روش سیستمی و غیر حضوری گام مهمی در جهت کاهش فساد بشمار می‌رود.

بر اساس این گزارش، طبق محاسبات دارندگان سهام یک میلیونی و ۵۰۰ هزار تومانی حدوداً ۹۷۰ و ۵۱۵ هزار تومان دریافت خواهند کرد.

مرحله دوم سود سهام عدالت تا ۲۵ اسفندماه پرداخت می‌شود این جدیدترین وعده وزیر امور اقتصاد و دارایی احسان خاندوزی در رابطه با پرداخت مرحله دوم و تسویه سود آن عملکرد شرکت‌های بورسی آن مربوط به سال ۱۴۰۱ است.

سود سهام عدالتی که مرحله اول آن آذر ماه پرداخت شد؛ سودی که با توجه به تنوع پرتفوی افراد مبلغ واریزی آن برای مشمولان متفاوت بود و بنابر اعلام مسئولان سازمان بورش و شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، سهامدارانی که در سبد سهام خود مبلغ ۴۵۲، ۴۹۲ و ۵۳۲ هزار تومانی داشتند، به ترتیب ۶۲۶، ۶۸۱ و ۷۳۶ هزار تومان سود دریافت کردند و سهامدارانی که سبد سهام یک میلیون تومانی در اختیار داشتند، مبلغ یک میلیون و ۳۸۵ تومان سود به حساب آن‌ها واریز شد.

هچنین در ادامه هم احسان خاندوزی وزیر امور اقتصاد و دارایی در خصوص میزان مرحله دوم و تسویه سود سهام عدالت به تازگی در نشست خبری گفت: بخش دوم سود آن ۳۰ درصد کمتر از سود مرحله اول در پاییز است.

۲۸ بهمن ماه نیز رئیس سازمان بورس مجید عشقی گفته بود؛ سود کل سهام عدالت امسال (عملکرد شرکت‌ها سال ۱۴۰۱) حدود ۸۰ هزار میلیارد تومان بود که ۳۰ هزار میلیارد تومان آن تقسیم شد و ۲۰ هزار میلیارد تومان دیگر آن هم درآینده‌ای نزدیک تقسیم می‌شود. ۳۰ هزار میلیارد تومان نیز برای افزایش سرمایه شرکت‌هایی است که برنامه توسعه‌ای دارند.

سود سهام عدالتی که چشم انتظار واریز سود عملکردی شرکت‌ها به سپرده‌گذاری مرکزی جهت تعیین تکلیف است و حالا باید سهامداران به چندین نکته در رابطه با موضوع سود سهام عدالت توجه داشته باشند که در این زمینه مهدی حاجی‌وند دستیار ویژه و مشاور رئیس سازمان بورس در امور آن در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: امسال هم مانند سال گذشته سود آن در دو مرحله پرداخت می‌شود که مرحله اول آذر ماه بود نکته مهم این که برای پرداخت سود سهام عدالت هیچ‌گونه پیامک، شماره تماس یا لینک و پیوندی برای افراد ارسال نمی‌شود.

حاجی‌وند در ادامه اظهار کرد: همچنین این که هیچ یک از خدمات مربوط به سهام عدالت نیازمند پرداخت هزینه نیست و تمام خدمات مربوط به سهام عدالت از جمله پرداخت سود آن کاملا رایگان است و افراد باید در این زمینه توجه کافی را داشته باشند.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.