کد خبر : 49396 / /
/

یارانه نقدی | یارانه نقدی تشویقی | یارانه نقدی این ماه

چگونه یارانه تشویقی ۲۲۰ هزار تومانی دریافت کنیم ؟ | شیوه دریافت یارانه نقدی جدید + جزییات

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن تشریح جزئیات طرح فجرانه، گفت: مزیت بزرگ این طرح، حذف شرط خرید ۲۰۰ هزار تومانی برای مشمول شدن یارانه تشویقی است و تا سه ماه همه یارانه بگیران می‌توانند برای خرید در طرح کالابرگ از یارانه تشویقی جدید بهره‌مند شوند.

چگونه یارانه تشویقی ۲۲۰ هزار تومانی دریافت کنیم ؟ | شیوه دریافت یارانه  نقدی جدید + جزییات

یارانه نقدی | باید دید همچنین مانند سال گذشته واریز یارانه نقدیویژه 22 بهمن ماه در دستور کار دولت قرار می گیرد.مبلغ یارانه نقدی به حساب خانوارهای مستحق واریز می‌شود.مبلغ یارانه نقدی همیاری در طول سال‌ها تغییر کرده است و بسته به شرایط اقتصادی و تصمیمات دولت، ممکن است مقدار آن در هر دوره متفاوت باشد.در ادامه به آخرین خبر از یارانه نقدی می پردازیم.

 معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه طرح فجرانه با یارانه مضاعف ۲۲۰ هزار تومانی از ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ تا ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ اجرا می‌شود، گفت: دولت در حوزه تغذیه مردم دارای راهبرد کلان است و باوجود مشکلات بودجه‌ای، این راهبرد را که قسمت بزرگ آن مربوط به کالابرگ الکترونیکی است، به نفع مردم پیگیری می‌کند.

علیرضا عسگریان، در نشست خبری تشریح جزئیات طرح کالابرگ الکترونیکی (فجرانه) افزود: از اواخر سال ۱۴۰۱ اجرای آزمایشی طرح کالابرگ الکترونیک شروع شد و حالا به این نقطه رسیدیم که حالا کالابرگ عمومیت پیدا کرده و دهک ۶ و ۷ هم به آن ملحق شده‌اند.

او با اشاره به اینکه میزان استقبال خانوارهای یارانه بگیر از طرح کالابرگ به ۱۶ درصد رسیده است، اظهار کرد: در طرح کالابرگ اگر معادل ۲۰۰ هزار تومان از یارانه فرد به خرید ۱۱ قلم کالای موجود در سبد کالابرگ اختصاص پیدا می‌کرد، ۱۲۰ هزار تومان اعتبار تشویقی به یارانه او اضافه می‌شد که باید تا پایان همان ماه صرف خرید آن ۱۱ قلم کالا می‌شد.

عسگریان ادامه داد: در طرح فجرانه، روال کار تغییر کرده و ضمن اینکه اعتبار تشویقی یارانه از ۱۲۰ به ۲۲۰ افزایش یافته است، شرط خرید ۲۰۰ هزار تومان هم حذف شده است و فقط شرط بهره‌مندی از این اعتبار، خرید کالا در طرح کالابرگ است به‌گونه‌ای که اگر یک قلم کالا هم در این طرح بخرید، مابه‌التفاوت آن از ۲۲۰ هزار تومان پرداخت می‌شود.

معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، حذف شرط خرید ۲۰۰ هزار تومان را مزیت بزرگ طرح فجرانه عنوان کرد و گفت: البته مبلغ اعتبار تشویقی قابل ذخیره شدن نیست و باید در همان ماهی که اختصاص داده می‌شود، صرف خرید کالاهای موجود در سبد شود.

او با تأکید بر اینکه یارانه نقدی اعضای خانوارها متعلق به مردم است و اختیار دارند که در هرجایی می‌خواهند مصرف کنند، افزود: این اعتبار یارانه تشویقی مازاد به یارانه ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی نقدی است و کسانی از آن بهره‌مند می‌شوند که در طرح کالابرگ خرید کنند. ما سعی کرده‌ایم تا حد ممکن کار ساده باید و مردم با مراجعه به فروشگاه‌های طرف قرارداد که در سامانه «شما» هم معرفی شده‌اند، کالای مورد نیاز خود را خریداری کرده و از یارانه تشویقی نیز بهره‌مند شوند.

به گفته عسگریان، طرح فجرانه به مدت سه ماه و تا ۲۰ اردیبهشت ادامه دارد و ۳۵ هزار میلیارد تومان منابع برای هر ماه برای این طرح در نظر گرفته شده است./ همشهری آنلاین

یارانه نقدی

واریز یارانه نقدی ۲۰۰ هزار تومانی از فردا شب

به مناسبت دهه فجر از طرح فجرانه دولت رونمایی شد. بر اساس این طرح، حساب بخش قابل توجهی از یارانه‌ بگیران از روز ۱۷ بهمن‌ماه شارژ می‌شود.

دولت سیزدهم در سال ۱۴۰۰ به مناسبت دهه فجر در روز ۲۱ بهمن‌ماه مبلغ ۱۰۰ هزار تومان را به‌عنوان هدیه به حساب اقشار کم درآمد جامعه واریز کرد و در سال ۱۴۰۱ در حالی که انتظار می‌رفت این طرح مجدداً اجرا شود اما چنین نشد.

در روزهای اخیر همزمان با ورود به ایام فجر بار دیگر شایعاتی در خصوص هدیه دولت به مناسبت پیروزی انقلاب اسلامی شنیده شد که در نهایت این شایعات تأیید و دولت از طرح فجرانه کالابرگ الکترونیک رونمایی کرد. بر اساس طرح فجرانه، اعتبار تشویقی حساب یارانه بگیران از ۱۲۰ هزار تومان به ۲۲۰ هزار تومان رسیده و شرط خرید ۲۰۰ هزار تومان حذف شده است.

معاون امور رفاهی و اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر فوق را اعلام کرد و گفت طرح فجرانه کالابرگ الکترونیک از ۱۷ بهمن ماه آغاز می‌شود و به مدت سه ماه اجرا و تا ۱۷ اردیبهشت ماه ادامه دارد.

یارانه نقدی

یارانه نقدی -عیدی فجرانه دولت به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟

علیرضا عسگریان با حضور در برنامه‌ای تلویزیونی تأکید کرد خانوارهای دهک‌های یک تا هفت جامعه مشمول دریافت یارانه ویژه دهه فجر هستند. به گفته او مشمولین دریافت یارانه کالابرگ تشویقی جمعیتی حدود ۶۱ میلیون ایرانی را شامل می‌شوند.

معاون امور رفاهی و اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره طرح فجرانه گفت: تا پیش از این اگر هر یک از هموطنان ۲۰۰ هزارتومان از مبلغ یارانه خود را از میان ۱۱ قلم کالای استاندارد خریداری می‌کردند، ۱۲۰ هزار تومان اعتبار مضاعف به آنها داده می‌شد. به عبارتی اعتبار آن دسته از افرادی که معادل ۴۰۰ هزارتومان بود، به ۵۲۰ هزار تومان و اعتبار آن دسته از افرادی که معادل ۳۰۰ هزار تومان بود به ۴۲۰ هزار تومان رسید.

عسگریان افزود: در طرح فجرانه که به مدت سه ماه ادامه پیدا می‌کند و تا ۱۷ اردیبهشت ماه اجرا می‌شود، میزان اعتبار تشویقی از ۱۲۰ هزار تومان به ۲۲۰ هزار تومان رسیده و شرط خرید ۲۰۰ هزارتومان حذف شده است.

در طرح فرجانه یارانه‌بگیران دهک‌های یک تا هفت می‌توانند با مراجعه به فروشگاه‌های عضو طرح ملّی کالابرگ الکترونیک نسبت به خرید اقلام اساسی و بهره‌مندی از این حمایت تشویقی اقدام کنند. یارانه‌بگیران یازده قلم کالای اساسی شامل گوشت مرغ، گوشت قرمز، برنج، روغن، ماکارونی، شیر، پنیر، ماست، قند و شکر، تخم‌مرغ و حبوبات را می‌توانند خریداری کنند.

 فوری؛ عیدی دولت به مناسبت ۲۲ بهمن

معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: ۲۰۰ هزار تومان به کالابرگ الکترونیکی مردم اضافه شده و می‌توانند به راحتی خرید کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،در سال ۱۴۰۰، دولت سیزدهم به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی طرح واریز یارانه ۱۰۰ هزار تومانی را به حساب اقشار کم درآمد جامعه معرفی کرد. با نزدیک شدن به ۲۲ بهمن سال جاری، سؤالی که مطرح شده است، این است که آیا امسال نیز هدیه ویژه ۲۲ بهمن به حساب افراد واریز خواهد شد یا خیر؟

در طول سال، با نزدیک شدن به مناسبت‌های مختلف، شایعاتی در خصوص واریز یارانه‌های ویژه این ایام منتشر می‌شود. این شایعات معمولاً موضوع گفته شده را به شدت برجسته کرده و در نهایت مشخص می‌شود که آیا چنین برنامه‌ای در نظر گرفته شده است یا خیر. اما یارانه ویژه ۲۲ بهمن مسأله‌ای رسمی و تأیید شده است که از سال ۱۴۰۰ واریز آن آغاز شد.

در بهمن ۱۴۰۰، دولت رئیسی طرح حمایت معیشتی ویژه ۲۲ بهمن را رونمایی کرد و هدف اعلامی آن، حمایت از اقشار آسیب‌پذیر جامعه بود. طبق این طرح، یارانه ۱۰۰ هزار تومانی به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شد و مستمری‌بگیران سازمان‌های حمایتی نیز مشمول دریافت این یارانه بودند. تعداد حدود ۳۲ میلیون نفر یا حدود نیمی از جمعیت یارانه‌بگیر، مستحق دریافت این یارانه شناخته شدند.

در روز ۲۱ بهمن ۱۴۰۰، ساعت ۲۴، یارانه ویژه ۲۲ بهمن به حساب سرپرستان خانوار واریز شد. با این حال، برخی حواشی نیز درباره این واریزها ادامه داشت که برخی از حساب‌ها به دلیل مسائل مختلف شارژ نشده بودند.

اکنون، با نزدیک شدن به ۲۲ بهمن سال ۱۴۰۳، شایعات دوباره درباره واریز یارانه ویژه این تاریخ مطرح شده است. با توجه به سابقه دولت رئیسی در پرداخت چنین یارانه‌هایی، منتظر باقی ماندن اخبار رسمی از سوی مسئولین مربوطه برای اطلاعات بیشتر هستیم.

علیرضا عسگریان، معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در همین راستا گفته: ۲۰۰ هزار تومان به کالابرگ الکترونیکی مردم اضافه شده و می‌توانند به راحتی خرید کنند.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.