کد خبر : 48624 / /
/

شوک جدید ایران خودرو برای مشتریان پژو پارس | قیمت کارخانه‌ ای پژو پارس چقدر گران شد؟

بر اساس اطلاعیه جدید ایران خودرو قیمت کارخانه پژو پارس افزایش یافت.

شوک جدید ایران خودرو برای مشتریان پژو پارس | قیمت کارخانه‌ ای پژو پارس چقدر گران شد؟

 با توجه به اعلام طرح تبدیل پژو پارس TU5 به سورن پلاس دوگانه‌سوز، مشخص شد قیمت کارخانه‌ای این خودرو با افزایش تقریبا ۴۰ میلیونی همراه بوده است. بر این اساس قیمت کارخانه  پژو پارس TU5 حوالی 314 میلیون تومان شده است که به معنای افزایش 39 میلیون تومانی است.

پژو پارس

 

خداحافظی با  پژو پارس تا پایان سال

 

گفتنی است روز گذشته رئیس سازمان ملی استاندارد گفته بود: ایران خودرو برای خودروی پژو پارس که فاقد استانداردهای ۸۵ گانه است تا نیمه اسفند امسال مجوز تولید دارد و پس از آن برابر قانون عمل خواهد شد. اسلام پناه در پاسخ به سوالی درباره خودروهای پیش فروش شده پس از مهلت اخذ استانداردهای اجباری از جمله پژو پارس گفت: سازمان استاندارد مسئولیتی در قبال پیش فروش‌ها پس از مهلت قانون توقف تولید ندارد لذا آنچه که قانون برای ما وضع کرده است ما به آن عمل خواهیم کرد و از آنجایی مصرف کننده باید رضایت کافی و وافی از کالا را داشته باشد تولیدکنندگان نیز ملزم به رعایت قانون هستند.

هفت سال پس از عرضه پژو ۴۰۵ در ایران و به‌صورت دقیق‌تر در سال ۱۳۷۹، ایران‌خودرو تبلیغات خود را برای فروش مدلی جدید با نام «پرشیا» آغاز کرد؛ مدلی که البته اندکی بعد، به «پارس» تغییر نام داد. پژو پارس را باید فیس‌لیفتی فرانسوی از پژو ۴۰۵ دانست که برای بازار کشورهای درحال توسعه و با الهام از پژو ۴۰۶ طراحی شده است. ظاهر جذاب‌تر پارس در مقایسه با ۴۰۵ باعث شد تا استقبال مشتریان ایرانی از این محصول بسیار چشمگیر باشد طوری‌که حتی با گذشت بیش از ربع قرن از مونتاژ آن، همچنان از محبوب‌ترین تولیدات داخلی است.

اقتصادآنلاین

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.