کد خبر : 48248 / /
/

خبر بد اول صبحی برای خریداران سکه | ریزش ۴۳۰ هزار تومانی قیمت سکه

یک فعال بازار طلا با بیان اینکه افت نرخ ارز قیمت طلا و سکه را کاهش داد پیش بینی کرد این روند ادامه دار باشد.

خبر بد اول صبحی برای خریداران سکه | ریزش ۴۳۰ هزار تومانی قیمت سکه

یک فعال بازار طلا با بیان اینکه افت نرخ ارز قیمت طلا و سکه را کاهش داد پیش بینی کرد این روند ادامه دار باشد.

بازار طلا پس از یک هفته پر تلاطم در آغاز این هفته آرام گرفته و به نظر می‌رسد کاهش تدریجی قیمت‌ها آغاز شده است. محمد کشتی آرای، فعال بازار طلا در گفت وگو با خبرنگار اقتصاد آنلاین درباره آخرین وضعیت بازار گفت: قیمت انس جهانی نسبت به روز پنجشنبه کاهش پیدا کرد در بازارهای داخلی نیز شاهد افت قیمت‌ها بودیم.

وی اضافه کرد: روز پنجشنبه به دلیل اتفاقاتی که در حوزه سیاسی کشور رخ داده بود قیمت ارز افزایش یافت اما با آرام تر شدن اوضاع قیمت ارز کاهشی شد، همین عامل باعث کاهش قیمت طلا و سکه شد.

کشتی آرای گفت: قیمت سکه روز پنج شنبه تا ۳۰ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان افزایش پیدا کرده بود با حدود ۴۳۰ هزار تومان کاهش به ۳۰ میلیون و ۲۲۰ هزار تومان رسید علاوه بر کاهش قیمت‌ها حباب سکه نیز کم شد، روزهای پایانی هفته گذشته با رشد تقاضا حباب سکه نیز افزایش پیدا کرد اما در شروع این هفته حباب سکه ۲۰۰ هزار تومان کاهش یافت.

این عضو سابق اتحادیه طلا و جواهر تهران با بیان اینکه در اول هفته بازارها آرام است، اظهار داشت: به نظر می رسد در روزهای آینده نرخ ارز باز تعدیل شود بنابراین کاهش قیمت طلا و سکه را خواهیم داشت.

وی در پاسخ به این سوال که چرا انس جهانی طلا بر خلاف پیش بینی ها افزایش چشمگیری نداشت، گفت: پیش بینی‌هایی که برای انس بود از اتفاقات سیاسی سرچشمه می‌گرفت بسیاری تصور می کردند با گسترش دامنه جنگ غزه قیمت انس نیز افزایش یابد اما الان بیش از ۳ ماه از جنگ می‌گذرد و این جنگ حالت فرسایشی به خود گرفته است به نظر نمی‌رسد در آینده نیز اتفاق خاصی رخ دهد و قیمت انس در همین محدوده با تغیرات مثبت یا منفی ۵ درصد در بازار خواهد ماند.

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.