کد خبر : 47745 / /
/

قیمت خودرو در برزخ | میل صعودی بازار در غیبت مشتری‌ها

بازار خودرو این روزها در برزخ به سر می‌برد، بدین معنی که قیمت‌ها در کف بازار میل به افزایش دارند اما غیبت مشتری‌ها مانع تحقق این امر می‌شود. حال قیمت خودرو امروز، دوشنبه، ۴ دی ۱۴۰۲، چه تغییراتی داشت؟

 قیمت خودرو در برزخ | میل صعودی بازار در غیبت مشتری‌ها

بازار خودرو این روزها در برزخ به سر می‌برد، بدین معنی که قیمت‌ها در کف بازار میل به افزایش دارند اما غیبت مشتری‌ها مانع تحقق این امر می‌شود. حال قیمت خودرو امروز، دوشنبه، ۴ دی ۱۴۰۲، چه تغییراتی داشت؟

قیمت خودرو

امروز، دوشنبه، 4 دی 1402، در بازار افزایشی گزارش می‌شود. به‌رغم این افزایش قیمت، بازار خودرو همچنان در برزخ به سر می‌برد، بدین معنی که قیمت‌ها در کف بازار میل به افزایش دارند، اما غیبت مشتری‌ها مانع تحقق این امر می‌شود. برای شرح بهتر وضعیت بازار خودرو، اگر تعبیر رکود تورمی بدبینانه هم باشد، اما اتفاقی شبیه به آن مشاهده می‌شود.

قیمت‌ اکثر محصولات در روز جاری با افزایش جزئی و در چند مورد محدود نوسان شدید دارد.

با توجه به قیمت‌های اعلامی وب‌سایت کارنامه، قیمت خودرو امروز با شیب ملایم در حال افزایش قیمت است.

قیمت خودروهای داخلی

در بازار خودروهای داخلی تنها در یک مورد کاهش قیمت اتفاق افتاده و آن هم مربوط به خودروی پرطرفدار پژو 207 اتوماتیک سقف پانارومیک است که با 11 میلیون تومان کاهش نهایتا با قیمت 787 میلیون تومان در بازار معامله می‌شود.

سایر خودروها نظیر شاهین دنده‌ای، پژو پارس سال، سورن پلاس بنزینی، کوییک S و ساینا S همگی با افزایش قیمت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های جزئی دو میلیون تا پنج میلیون تومانی نسبت به روز گذشته ارزش‌گذاری شده‌اند.

دو خودروی پژو 207 دنده اتوماتیک و تارا V2 دنده اتوماتیک، پرچم‌داران افزایش قیمت در بخش خودروهای داخلی بازار هستند بدین صورت که پژو 207 دنده اتوماتیک با 11 میلیون تومان افزایش قیمت نسبت به روزگذشته با قیمت 792 میلیون تومان و خودرو تارا دنده اتوماتیک V2 نیز با افزایش قیمت 16 میلیون تومانی سرانجام در بازار 785 میلیون تومان معامله می‌شوند.

 

قیمت خودروهای مونتاژی

در بخش خودروهای مونتاژی، بازار با فراز و فرودهای کمتری مواجه است. خودروی هایما S8 ایران خودرو با 11 میلیون تومان کاهش، در نهایت با قیمت یک میلیارد و ۶۸۰ میلیون تومان در بازار خرید و فروش می‌شود.

خودروی دیگری که با نوسان قیمت شدید مواجه شد، تیگو 7 پرو است که با 20 میلیون تومان افزایش قیمت نسبت به روزگذشته سرانجام با قیمت نهایی یک میلیارد و ۷۱۰ میلیون تومان در بازار خرید و فروش می‌شود. سایر خودروها نیز در این بخش با افزایش قیمت نسبی مواجه بوده‌اند که از جمله آن‍‌ها می‌توان به آریزو 5 اکسلنت توربو مدیران خودرو اشاره کرد که با شش میلیون تومان افزایش، با قیمت 975 میلیون تومان در بازار قیمت‌گذاری شده است.

12

پیش‌بینی قیمت خودرو

پیش‌بینی اکثر کارشناسان در رابطه با روند بازار خودرو اکثرا بر تداوم رکود متکی است. آن‌طور که آن‌ها می‌گویند در بخش خودروهای داخلی با توجه به اعمال استانداردهای 85 گانه شاهد افزایش قیمت از جانب خودروسازان هستیم که طبیعتا افزایش قیمت در مبدا کارخانه موجب رشد قیمت‌ها در بازار می‌شود.

در بخش خودروهای مونتاژی نیز با توجه به قیمت‌گذاری دستوری از جانب شورای رقابت، خودروسازان بخش خصوصی با کاهش تنوع سبد محصولات و کاهش تیراژ مواجه هستند که این موارد موجب افزایش قیمت خودروها در بازار می‌شود.

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.