کد خبر : 44035 / /
/

این 10 کار را انجام بدهید دندان هایتان سالم می ماند + اینفوگرافیک

کارشناسان تأکید دارند که برای جلوگیری از پرداخت هزینه‌های سنگین دندانپزشکی، بهتر است خانواده‌ها بحث پیشگیری را در سبد‌های مصرفی خانوار خود بگذارند؛ چرا که هم هزینه‌ای ندارد و هم دندان‌ها تا سال‌ها سالم می‌مانند.

این 10 کار را انجام بدهید دندان هایتان سالم می ماند + اینفوگرافیک

برخی مشکلات دندان و به‌عبارتی پوسیدگی دندان این روز‌ها همدم همیشگی مردم ایران است. در حالی که شاخص پوسیدگی دندان در کشور‌های پیشرفته یا در حال توسعه سالانه رو به کاهش اعلام می‌شود، آمار‌ها می‌گویند که این مساله در ایران نسبت به ۲۰ سال گذشته ۳ برابر شده است.

به گزارش همشهری، دکتر علی تاجرنیا، استاد دانشگاه، دندانپزشک و رئیس هیات مدیره جامعه دندانپزشکی ایران در این زمینه می‌گوید: «از میزان دندان‌های پوسیده هر ایرانی آمار دقیق و جدیدی وجود ندارد، اما باید گفت تعداد دندان‌های پوسیده ایرانی‌ها به نسبت توقعی که از آن می‌رود، زیاد است.» او همچنین ادامه می‌دهد: «البته ما از نظر شاخص سلامت دندان در منطقه، اوضاع بدی نداریم، اما وضعیت درجه‌یکی هم نداریم.»

1728737_710

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.