کد خبر : 43671 / /
/

قاتل فراری « محمد موتوری» با وینچستر به دادسرا رفت | ردپای یک دختر و پسر در قتل

جوان معروف به « محمد موتوری» که به اتهام ارتکاب جنایت مسلحانه تحت تعقیب پلیس بود، ظهر روز گذشته با اسلحه به دادسرا رفت.

قاتل فراری « محمد موتوری» با وینچستر به دادسرا رفت | ردپای یک دختر و پسر در قتل

ماجرای این جنایت ساعت ۲:۳۰ بامداد سوم اردیبهشت گذشته درمنطقه خواجه ربیع مشهد هنگامی رخ داد که راننده خودروی تیبا با دو جوان موتور سوار چشم در چشم شد. آنها به دلیل نامعلومی در خیابان قائم (ع) با یکدیگر به مشاجره پرداختند اما لحظاتی بعد راننده تیبا در حالی که دختری در صندلی عقب نشسته بود و یکی دیگر از دوستانش در صندلی جلو قرار داشت، به حرکت خود ادامه داد.

در همین حال موتورسوار دیگری نیز به ۲ جوان موتورسوار پیوست و آنها پشت سر خودروی تیبا حرکت کردند ولی هنوز مدت زیادی نگذشته بود که ناگهان راننده تیبا ترمز دستی را کشید و در حالی که اسلحه شکاری وینچستر را در دست می‌فشرد، از پشت فرمان پایین آمد و لوله سلاح را به سمت موتورسواران نشانه گرفت. در همین هنگام بود که صدای شلیک فضای تاریک و سکوت ترسناک شب را شکست وتعداد زیادی از گلوله‌های ساچمه‌ای بر پیکر ۲ جوان موتورسوار نشستند.

یکی از موتور سواران با دیدن این صحنه بلافاصله گاز موتورسیکلت را فشرد و از صحنه شلیک‌های هولناک فرار کرد اما ۲ جوان موتورسوار دیگر در حالی خون‌آلود نقش بر زمین شدند که تیباسوار مسلح دوباره پشت فرمان نشست و به همراه دختر و مردی که سرنشین خودرو بودند از محل گریخت. در همین حال یکی از نزدیکان ۲ جوان مجروح که در همان اطراف بود وحشتزده خود را بالای سر مجروحان رساند و از مردم کمک خواست.

طولی نکشید که رانندگان عبوری متوجه پیکرهای خون آلود موتورسواران شدند و بدین ترتیب با تماس‌های تلفنی شهروندان، نیروهای امدادی از راه رسیدند و پیکرهای زخمی موتورسواران را به بیمارستان امدادی شهید هاشمی نژاد انتقال دادند.

دقایقی بعد با گزارش این ماجرای تکان‌دهنده به نیروهای انتظامی،تحقیقات پلیس برای واکاوی حادثه «شلیک در تاریکی شب» در حالی آغاز شد که پزشکان از مرگ مغزی «سعید نوروزی» (یکی از مجروحان) خبر دادند. به همین دلیل پرونده مذکور رنگ جنایی به خود گرفت و قاضی ویژه قتل عمد برای بررسی موضوع وارد عمل شد.

تحقیقات میدانی قاضی دکتر صادق صفری بیانگر آن بود که دختر درون خودرو با راننده فراری تیبا ارتباط دارد و سرنشین جلو نیز از دوستان قدیم اوست که هنگام شلیک اسلحه وینچستر را در اختیار وی گذاشته بود.

بنابراین با صدور دستورهای محرمانه‌ای از سوی قاضی شعبه ۲۰۸ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد، گروهی از افسران کارآزموده پلیس آگاهی به سرپرستی سرهنگ ولی نجفی (رئیس دایره قتل عمد آگاهی خراسان رضوی) تحقیقات گسترده‌ای را برای ردزنی و دستگیری متهمان فراری آغاز کردند تا این که در کمتر از ۲ روز سرنشین خودرو دستگیر و به پلیس آگاهی هدایت شد اما او مدعی بود هیچ اطلاعی از مخفیگاه متهم به قتل فراری ندارد وحتی تصور نمی‌کرد که «محمد –الف» معروف به «محمد موتوری» به سوی موتورسواران شلیک کند.

چند روز بعد از این ماجرای هولناک خانواده سعید نوروزی (راکب موتورسیکلت) در یک اقدام خداپسندانه اعضای بدن وی را به بیماران نیازمند اهدا کردند و اینگونه بررسی‌های قضایی نیز وارد مرحله جدیدی شد.

موتور سواری که از صحنه حادثه گریخته بود درباره چگونگی وقوع جنایت به مقام قضایی گفت: من و امید و سعید بچه‌محل بودیم. در آن ساعت بامداد وقتی شنیدیم تیباسواران به هم محله‌ای‌هایم توهین کرده‌اند من هم سوار موتورسیکلت به دنبال آنها رفتم اما زمانی که راننده تیبا با اسلحه از خودرو بیرون آمد و ابتدا تیر هوایی شلیک کرد و سپس سعید و امید را نشانه گرفت خیلی ترسیدم و از آنجا گریختم.

در همین حال برادر امید (یکی از مجروحان) نیز گفت: در آن ساعت بامداد من مقابل یک کلوپ ایستاده بودم که دیدم راننده تیبا ترمز دستی کشید و محمد با اسلحه شلیک کرد. زمانی که برادرم و سعید را دیدم روی زمین افتاده‌اند بی‌درنگ به طرف آنها رفتم و فریاد زدم چه کار می‌کنی؟ البته «محمد» نمی‌دانست که امید برادر من است وگرنه شلیک نمی‌کرد.

در حالی که تحقیقات کارآگاهان با سرنخ‌های موجود برای دستگیری متهم به قتل فراری ادامه داشت، برخی از نزدیکان وی نیز بازداشت شدند و دامنه بررسی‌های پلیسی به مخفیگاه متهم به قتل مسلح رسید اما هنوز عملیات دستگیری با رعایت نکات ایمنی (به دلیل مسلح بودن متهم) آغاز نشده بود که متهم مذکور از مخفیگاه خود خارج شد و به طرف دادسرای عمومی و انقلاب مشهد به راه افتاد.

دقایقی بعد مدیر دفتر شعبه ویژه جنایی با قاضی صفری تماس گرفت و از حضور قاتل مسلح در دادسرا خبر داد . به همین دلیل بلافاصله قاضی ویژه قتل عمد که مشغول بررسی یک صحنه جنایی بود، ادامه تحقیقات را به زمان دیگری موکول کرد و به سمت خیابان کوهسنگی (ناحیه ۲ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد) رفت.

وقتی« محمد- الف» (متهم به قتل مسلح) مقابل مقام قضایی ایستاد، اسلحه‌اش را روی میز قاضی گذاشت و پس از ۱۴۰ روز فرار در حالی تسلیم قانون شد که قرار بود تا چند ساعت دیگر عملیات دستگیری وی توسط کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی با هماهنگی‌های قضایی انجام شود.

با انتقال متهم مذکور به اداره جنایی پلیس آگاهی بازجویی‌های تخصصی از وی آغاز شد.

منبع: خراسان

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار
سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان