کد خبر : 43586 / /
/

ریزش عجیب قیمت سکه در بازار | کاهش عصرگاهی قیمت سکه در بازار تهران

هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز (پنجشنبه، ۱۶ شهریور ۱۴۰۲) در بازار تهران ۲۸ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان معامله شد که با تداوم روند نزولی، نسبت به روز سه‌شنبه ۵۰ هزار تومان کاهش قیمت داشت.

ریزش عجیب قیمت سکه در بازار | کاهش عصرگاهی قیمت سکه در بازار تهران

هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز (پنجشنبه، ۱۶ شهریور ۱۴۰۲) در بازار تهران ۲۸ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان معامله شد که با تداوم روند نزولی، نسبت به روز سه‌شنبه ۵۰ هزار تومان کاهش قیمت داشت.

امروز هر قطعه سکه بهار آزادی طرح جدید بر اساس نرخ اعلامی اتحادیه صنف فروشندگان و سازندگان طلا، جواهر، نقره و سکه تهران، ۲۸ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان معامله شد که نسبت به روز سه‌شنبه هفته جاری ۵۰ هزار تومان افت قیمت داشت.

هر قطعه سکه بهار آزادی طرح جدید روز سه شنبه ۲۸ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان معامله شده بود.

سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم امروز، ۲۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان داد و ستد شد.

نیم‌سکه ۱۵میلیون و ۱۵۰ هزار تومان قیمت خورد.

ربع سکه ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و سکه گرمی با نرخ ۶ میلیون تومان داد و ستد شد.

قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار امروز در بازار طلای تهران ۲ میلیون و ۳۵۶ هزار و صد تومان اعلام شد.

امروز بهای هر اُنس طلا نیز در بازارهای جهانی یک‌هزار و ۹۲۲ دلار است./ایرنا

پیش بینی قیمت طلا و سکه 16 شهریور 1402 / بازار طلا در سرازیری قرار گرفت؟

قیمت طلا و سکه در چهار روز ابتدایی هفته جاری که بازار داخلی طلا فعال بود نوسانات قیمتی محدودی داشت. اربعین و افت محدود طلای جهانی به شرایط رکودی این بازار دامن زده است.

به گزارش تجارت‌نیوز قیمت طلا و سکه در چهار روز ابتدایی هفته جاری که بازارها باز بودند، در روند متوازنی از یکدیگر قرار نگرفتند. طلا تمایل بیشتری به افزایش قیمت داشت و قیمت سکه‌های سنگین نوسانات محدود کاهشی داشتند و قیمت سکه‌های سبک نیز تغییر قیمتی چندانی نداشتند.

گفتنی است طلای جهانی نیز در روند کاهشی قرار گرفته و طی دو روز گذشته ۲۰ دلار کاهش قیمت داشته است. انس جهانی طلا در لحظه نگارش این گزارش با قیمت ۱۹۲۱ دلار معامله می‌شود.

معامله‌گران، سیگنال‌های مساعد روزهای اخیر را در روند کاهشی قیمت در بازار فلز زرد موثر می‌دانند. همچنین آنها بر شدت کاهش قیمت در بازار فلز زرد به نسبت قیمت دلار اشاره می‌کنند. فعالان این بازار بر شرایط رکودی بازار طلا و سکه از ابتدای سال جاری تاکید می‌کنند و معتقدند، رکود در بازار طلا و سکه را باید با هر تغییری که در جهت کاهش قیمت‌ها در بازار اتفاق می‌افتد، جمع کرد و این رکود دلیل روند افت بیشتر بازار فلز زرد است. فعالان این بازار همواره تاکید می‌کنند الان وقت خرید طلاست و می‌توان خرید‌هایی با قیمت‌های شیرین از بازار مذکور داشت.

افزایش محدوده سکه‌های سنگین

دیروز ۱۴ شهریور قیمت سکه امامی با افزایش محدود پنج هزار تومانی با قیمت ۲۸ میلیون و ۱۵۳ هزار تومان معامله شد. همچنین سکه بهار هفت هزار تومان رشد قیمت داشت و با قیمت ۲۵ میلیون و ۵۰۲ هزار تومان مبادله شد.

 

دیروز سکه‌های نیم، ربع ‌و گرمی بدون تغییر و با قیمت روز قبل معامله شدند. روز گذشته، نیم‌سکه با قیمت ۱۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، ربع سکه به قیمت ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و سکه گرمی با رقم ۶ میلیون تومانی روز گذشته معامله شد.

تبعیت طلای داخلی از افت انس جهانی

دیروز قیمت طلا کاهش داشت. در لحظه نگارش این گزارش هر مثقال با کاهش ۵۰ هزار تومانی با رقم ۱۰ میلیون و ۲۳۳ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز کاهش ۱۰ هزار تومانی داشت و به قیمت دو میلیون و ۳۶۲ هزار تومان رسید. طلای دست دوم نیز به قیمت دو میلیون ۳۳۰ هزار تومان رسید.

در چهاردهمین روز از شهریور حباب تمام قطعات سکه افزایش داشت. روز گذشته سکه امامی با ۶۲ هزار تومان بیشترین مقدار رشد حباب را داشت. حباب سکه‌های بهار ۵۶ هزار تومان، نیم‌ ۳۵ هزار تومان، ربع ۱۸ هزار تومان و سکه گرمی ۶ هزار تومان کاهش داشتند.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.