کد خبر : 43165 / /
/

افزایش قیمت طلای ۱۸ عیار

قیمت طلای ۱۸ عیار هر گرم ۲ میلیون و ۳۳۱ هزار تومان و قیمت سکه طرح جدید ۲۸ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان اعلام شد.

افزایش قیمت طلای ۱۸ عیار

امروز چهارشنبه ۸ شهریور تا لحظه تنظیم این خبر در بازار آزاد، قیمت طلای ۱۸ عیار هر گرم ۲ میلیون و  ۳۳۱ هزار تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم ۲۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید نیز ۲۸ میلیون و ۱۰۰ تومان است.

قیمت نیم‌سکه بهار آزادی ۱۵ میلیون و ۵۰ هزار  تومان، ربع سکه بهار آزادی ۱۰ میلیون و ۵۰ هزار تومان و سکه یک‌ گرمی  ۵ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان تعیین شده است.

محصول   نرخ (تومان)
سکه تمام طرح جدید   ۲۸ میلیون  و ۱۰۰ هزار
 سکه تمام طرح قدیم  ۲۵ میلیون و ۲۰۰ هزار
 نیم سکه بهار آزادی  ۱۵ میلیون و ۵۰ هزار 
 ربع سکه بهار آزادی  ۱۰ میلیون و ۵۰ هزار 
 سکه یک گرمی   ۵ میلیون و ۹۰۰ هزار
طلای ۱۸ عیار   ۲ میلیون و ۳۳۱ هزار

همشهری

در روز جاری اثر افزایش ۱۰۰ تومانی قیمت دلار فقط بر سکه‌های سنگین تاثیر داشت و سایر قطعات سکه بدون تغییر قیمت معامله‌ شدند. این بازار رکودی در ماه‌های گذشته بیشترین تاثیر را از نوسانات قیمت دلار گرفته است و انس جهانی بازیگر فعالی در بازار طلای داخلی نبوده است.

پیش بینی قیمت طلا و سکه 8 شهریور 1402 / سکه بهار به کانال ۲۵ میلیونی برگشت

به گزارش تجارت‌نیوز افزایش قیمت دلار در روز جاری تنها ۱۰۰ تومان بود و بازار فلز زرد نیز به همان نسبت تغییر قیمت داشت. امروز قیمت طلا و سکه افزایش‌های محدودی داشتند. این در حالی است که سکه‌های سبک بدون تغییر قیمت معامله شدند.

به اعتقاد فعالان بازار طلا شرایط رکودی در این بازار از ابتدای سال جاری برقرار است. آنها امید دارند پایان ماه صفر با رشد تقاضا برای خرید طلا و سکه همزمان باشد. در روز جاری برخلاف روند باثبات نسبی در بازار فلز زرد، قیمت حباب سکه در تمام قطعات افزایش داشت.

روند آهسته و پیوسته بازار طلا بعد از ماه صفر

در همین راستا عبادالله محمدولی، کارشناس بازار طلا و سکه با تاکید بر روند باثبات قیمت طلا و سکه از ابتدای سال جاری تا کنون به تجارت‌نیوز گفت: «بازار طلا با وجود رکود تقاضا در روند کاهشی قیمت قرار گرفته است. گفتنی است سیگنال‌های مساعد سیاسی نیز به بازار تزریق و مانع رشد قیمت در بازار فلز زرد شده است.»

وی با ابراز خرسندی از روند باثبات قیمت در بازار طلا خاطرنشان کرد: «امیدواریم این روند در بازار همچنان ادامه داشته باشد و اقتصاد کشور به سمت ثبات پیش برود.»

این کارشناس بازار طلا در ادامه گفت: «بالاترین سطح قیمت طلا در ۶ ماه گذشت رقم ۱۰ میلیون ۲۰۰ هزار تومان و پایین‌ترین سطح قیمت مبلغ ۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بوده است. گفتنی است با فرا رسیدن ماه‌های محرم و صفر، روند تقاضا و قیمت در بازار طلا کاهش بیشتری داشته است.»

مطالعه بیشتر: پیش بینی بورس چهارشنبه 8 شهریور 1402 / تقابل خریداران با سهامداران ریسک‌گریز

محمدولی در خصوص روند قیمت در بازار فلز زرد بعد از ماه صفر گفت:‌ «به نظر می‌رسد قیمت طلا با روندی ملایم افزایشی شود. این در حالی است که نوسانات قیمت دلار نیز می‌تواند تاثیر قابل توجهی بر قیمت طلا داشته باشد.»

وی افزود: «هر اندازه که قیمت دلار واقعی‌ باشد، قیمت طلا و سکه نیز واقعی‌تر خواهد شد»

سکه‌های سبک بدون تغییر قیمت ماندند

امروز ۶ شهریور قیمت سکه امامی با افزایش ۱۹۹ هزار تومانی با قیمت ۲۷ میلیون و ۹۰۶ هزار تومان معامله شد. همچنین سکه بهار سه هزار تومان افزایش قیمت داشت. این مقدار رشد، قیمت سکه بهار را به کانال ۲۵ میلیونی برگرداند. در لحظه نگارش این گزارش این قطعه با قیمت ۲۵ میلیون و دو هزار تومان مبادله شد.

امروز سکه‌های نیم، ربع و گرمی تغییر قیمتی نداشتند. این قطعات به ترتیب با قیمت ۱۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، ۹ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان و پنج میلیون و ۸۰۰ هزار تومان معامله شدند.

حباب افزایشی سکه در تمام قطعات

در روز جاری قیمت طلا روند افزایشی محدودی داشت. هر مثقال طلا با رشد هزار تومانی با رقم ۱۰ میلیون و ۱۳ هزار تومان مبادله شد.

هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز رشد ۵۰۰ تومانی داشت و با قیمت دو میلیون و ۳۱۱ هزار تومان معامله شد. طلای دست دوم نیز به قیمت دو میلیون ۲۸۰ هزار تومان رسید.

در هفتمین روز از شهریور حباب تمام قطعات سکه افزایش داشت. حباب سکه امامی با ۲۵۹ هزار تومان، بیشترین رشد را داشت. امروز حباب سکه بهار ۵۲ هزار تومان،‌ نیم‌سکه ۲۵ هزار تومان، ربع ۱۲ هزار تومان و سکه گرمی ۶ هزار تومان رشد داشتند.

قیمت طلا و سکه 8 شهریور 1402 / انس جهانی گران شد؛ حباب سکه ریخت

روز گذشته افزایش محدود قیمت دلار، قیمت سکه امامی و بهار را افزایش داد؛ اما در پایان معاملات، حباب سکه ریخت و انس جهانی طلا رشد کرد. این افزایش بر قیمت طلا در بازار داخلی اثر گذاشت. در معالات دیروز قیمت سکه بهار با کاهش پنج هزار تومانی به کانال ۲۴ میلیونی برگشت.

به گزارش تجارت‌نیوز روز گذشته قیمت طلا و سکه روند نسبتا با ثباتی داشت. قیمت سکه امامی تنها قطعه افزایشی دیروز بود. قیمت سکه بهار در طول معاملات دیروز افزایشی بود اما در نهایت با کاهش پنج هزار تومانی بسته شد و به کانال ۲۴ میلیونی برگشت. در جدول زیر قیمت طلا و انواع قطعات سکه در لحظه گشایش بازار امروز قابل مشاهده است.

معامله‌گران بازار طلا معتقدند رکود حاکم بر این بازار از ابتدای سال جاری معاملات فلز زرد را تحت تاثیر قرار داده است. آنها امیدوارند با پایان ماه صفر، رونق به بازار طلا و سکه برگردد. کارشناسان اقتصادی پیش‌بینی می‌کنند که ریتم بازار طلا بعد از پایان روزهای رکودی، روندی آهسته با شیب ملایم صعودی باشد.

گفتنی است قیمت انس جهانی طلا در طول معاملات روز گذشته کاهش محدود داشت اما در پایان معاملات این روند افزایش ۱۷ دلاری داشت. در لحظه نگارش این گزارش قیمت انس جهانی طلا با رقم ۱۹۳۸ دلاری معامله می‌شود.

برگشت سکه بهار به کانال ۲۴ میلیونی

روز گذشته هفتم شهریور قیمت سکه امامی با افزایش ۱۹۰ هزار تومانی با قیمت ۲۷ میلیون و ۸۹۷ هزار تومان معامله شد. قیمت سکه بهار که در طول معاملات دیروز در کانال ۲۵ میلیونی نوسان داشت در پایان معاملات با کاهش پنج هزار تومانی به کانال ۲۴ میلیونی برگشت و با قیمت ۲۴ میلیون ۹۹۴ هزار تومان مبادله شد.

دیروز سکه‌های نیم، ربع و گرمی تغییر قیمتی نداشتند. این قطعات به ترتیب با قیمت ۱۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، ۹ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان و پنج میلیون و ۸۰۰ هزار تومان معامله شدند.

روند افزایشی حباب سکه امامی برخلاف سایر قطعات

روز قبل قیمت طلا روند افزایشی محدودی داشت اما در پایان معاملات دیروز با افزایش قیمت انس جهانی طلا این افزایش سرعت بیشتری گرفت. هر مثقال طلا با رشد ۴۶ هزار تومانی با رقم ۱۰ میلیون و ۵۹ هزار تومان مبادله شد.

هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۱۱ هزار و ۳۰۰ تومانی داشت و با قیمت دو میلیون و ۳۲۲ هزار تومان معامله شد. طلای دست دوم نیز به قیمت دو میلیون ۲۹۱ هزار تومان رسید.

در طول معاملات هفتمین روز از شهریور، حباب تمام قطعات سکه افزایش داشت. اما در پایان معاملات این روند برگشت و کاهشی شد. حباب سکه امامی تنها قطعه‌ای بود که به تناسب افزایش قیمت این قطعه رشد ۶۲ هزار تومانی داشت. روز گذشته حباب سکه بهار ۱۵۹ هزار تومان،‌ نیم‌سکه ۷۴ هزار تومان، ربع‌ سکه ۳۷ هزار تومان وسکه گرمی ۱۸ هزار تومان کاهش داشتند.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.