کد خبر : 42842 / /
/

قیمت مرغ | قیمت مرغ قطعه بندی | قیمت مرغ در بازار

گرانفروشی عجیب مرغ در بازار | مرغ را از این قیمت بالاتر نخرید !

مرغ در سراشیبی قیمت قرار گرفته است و بر اساس مشاهدات میدانی هر کیلوگرم از این محصول با قیمت ۷۸ هزار تومان در تهران به فروش می رسد.

گرانفروشی عجیب مرغ در بازار | مرغ را از این قیمت بالاتر نخرید !

با افزایش میزان تولید مرغ  و جوجه ریزی قیمت مرغ در بازار در حال کاهش است به طوری که بر اساس مشاهدات میدانی هر کیلوگرم از  این محصول با قیمت 78 هزار تومان( به طور متوسط) در تهران به فروش می رسد؛ درحالی که مرغ در ماه های قبل از 100 هزار تومان نیز عبور کرده بود و گزارش هایی از فروش این محصول تا 120 هزار تومان وجود داشت.

قیمت مصوب هر کیلوگرم مرغ 73 هزار تومان است و نرخ این محصول در بازار آزاد نیز 5 هزار تومان بالاتر به فروش می‌رسد.

بنابر این گزارش میزان جوجه ریزی در تیر ماه 132 میلیون قطعه بود همچنین برآورد میزان جوجه ریزی در مرداد 135 میلیون قطعه است درحالی که میزان جوجه ریزی مرغ در فروردین ماه به 85 میلیون قطعه کاهش یافته بود.

با تامین نهاده های دامی و از طرفی کاهش قیمت جوجه یک روزه، تولید مرغ در بازار کاهش یافته است و با توجه به این حجم از تولید پیش‌بینی‌ها حاکی از تولید دوباره مرغ در سطحی بالاتر از مصرف است./ تسنیم

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.