کد خبر : 42789 / /
/

قیمت سکه | قیمت سکه و طلا | قیمت سکه تمام بهار آزادی

افزایش قیمت ها در بازار طلا و سکه | کدام سکه گران تر شد

قیمت طلای ۱۸ عیار هر گرم ۲ میلیون و ۲۹۸ هزار تومان و قیمت سکه طرح جدید ۲۷ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان اعلام شد.

افزایش قیمت ها در بازار طلا و سکه | کدام سکه گران تر شد

 امروز سه‌شنبه ۳۱ مرداد تا لحظه تنظیم این خبر در بازار آزاد، قیمت طلای ۱۸ عیار هر گرم ۲ میلیون و  ۲۹۸ هزار تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم ۲۴ میلیون و ۹۰۰ هزار  تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید نیز ۲۷ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان است.

قیمت نیم‌سکه بهار آزادی ۱۴ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان، ربع سکه بهار آزادی  ۹ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان و سکه یک‌ گرمی ۵ میلیون و ۹۰۰ تومان تعیین شده است.

محصول   نرخ (تومان)
سکه تمام طرح جدید   ۲۷ میلیون و ۹۰۰ هزار
 سکه تمام طرح قدیم  ۲۴ میلیون و ۹۰۰ هزار
 نیم سکه بهار آزادی  ۱۴ میلیون و ۸۵۰ هزار
 ربع سکه بهار آزادی  ۹ میلیون و ۸۵۰ هزار 
 سکه یک گرمی   ۵ میلیون و ۹۰۰ هزار
طلای ۱۸ عیار   ۲ میلیون و ۲۹۸ هزار
منبع: همشهری آنلاین

امروز قیمت طلا و سکه هر سه روند افزایش، کاهش و خنثی را تجربه کرد. به نظر می‌رسد سرگیجه قیمتی در این بازار متاثر از کاهش محدود قیمت دلار و افزایش قیمت طلای جهانی است.

پیش بینی قیمت طلا و سکه 31 مرداد 1402 / یک بام و سه هوا در بازار طلا!

به گزارش تجارت‌نیوز در واپسین‌ روزهای مرداد قیمت طلا و سکه روند متوازنی نداشت و قطعات سکه هر سه روند را داشتند. بعد از بازگشایی بازارهای جهانی قیمت انس افزایش پنج دلاری داشت و در لحظه نگارش این گزارش با رقم ۱۸۹۴ دلار معامله شد. قیمت دلار نیز متاثر از خبر آغاز سفر منابع بلوکه شده ایران از کره جنوبی به مقصد سوئیس، کاهش محدودی داشت. به نظر می‌رسد امروز قیمت طلا و سکه از فاکتورهای اثرگذار بر بازار تبعیت کرد و هر سه روند را پشت سر گذاشت.

فعالان بازار فلز زرد در پیش بودن اربعین را دلیل فاز کاهشی قیمت طلا و سکه می‌دانند. به اعتقاد آنها تقاضا به حداقل رسیده و این موضوع به رکود بازار فلز زرد دامن زده است.

تشدید کاهش قیمت در بازار طلا در آستانه اربعین

در همین راستا ابراهیم محمدولی رئیس سابق اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به نوسانات قیمت‌ در بازار فلز زرد به تجارت‌نیوز گفت: «علاوه بر نوسانات کاهشی قیمت دلار،‌ کاهش قیمت اونس جهانی نیز به تشدید کاهش قیمت در بازار فلز زرد دامن زده است.»

وی به نوسانات افزایشی یک تا دو درصدی قیمت طلا و سکه اشاره کرد و گفت: «این مقدار افزایش منجر به ایجاد موج صعودی در بازار نمی‌شود. این در حالی است که انتظار داریم با توجه به اخبار توافق و آزادسازی دلار‌های بلوکه شده، آرامش بیشتری در بازار ارز و به تبع آن بازار طلا و سکه داشته باشیم.»

این مقام صنفی سابق در ادامه افزود: «در حال حاضر با توجه به قرار گرفتن در ماه‌های محرم و صفر، سایه رکود و کاهش تقاضا بر بازار سکه و طلا سنگینی می‌کند. تقاضای سکه و طلا در دهه اول محرم و در آستانه اربعین کاهش می‌یابد و این کاهش تقاضا، به خصوص در مورد قیمت سکه محسوس‌تر است.»

پیش از این، این مقام صنفی سابق در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا الان وقت خرید طلا است گفته بود: «توصیه به مردم کار سختی است اما من اگر پول داشتم طلا می‌خریدم.» وی بار دیگر ضمن تاکید بر اینکه اگر کاهشی در بازار ارز باشد محدود و مختصر خواهد بود گفت: « بازار با نوسانات کمی همراه است و نباید انتظار کاهش شارپی دیگری برای قیمت طلا و سکه را داشته باشیم. بنابراین کسانی که قصد خرید دارند قیمت‌ها خوب است.»

سکه امامی از نیمه کانال ۲۷ میلیونی فاصله گرفت

امروز ۳۰ مرداد قیمت سکه امامی تنها قطعه‌ای بود که افزایش نزدیک به ۵۰ تومانی داشت. این قطعه با رقم ۲۷ میلیون و ۶۵۳ هزار تومان مبادله شد.

در روز جاری سکه‌های بهار و گرمی در دسته کاهشی‌های بازار قرار داشتند اما در لحظه نگارش این گزارش سکه بهار با افزایش هشت هزار تومانی در دسته افزایشی‌های این بازار قرار گرفت و با قیمت ۲۴ میلیون و ۶۹۸ هزار تومان معامله شد.

امروز سکه‌های نیم و ربع تغییر قیمتی نداشتند و به ترتیب با قیمت ۱۴ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان و ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان معامله شدند.

در روز جاری سکه گرمی کاهش ۵۰ هزار تومانی داشت و با قیمت ۵ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان مبادله شد.

حباب کاهشی قیمت سکه به غیر از امامی

امروز قیمت طلا کاهش روز گذشته را جبران کرد. هر مثقال طلا با قیمت ۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان معامله شد و افزایش ۱۰۳ هزار تومانی داشت. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با رشد ۲۱ هزار و ۴۰۰ تومانی با قیمت دو میلیون و ۲۸۴ هزار تومان معامله شد. امروز طلای دست دوم به قیمت دو میلیون  ۲۵۵ هزار تومان رسید.

در روز جاری حباب سکه‌ امامی تنها قطعه‌ای بود که افزایش ۲۹ هزار تومانی داشت. سایر قطعات در روند کاهشی حباب قرار گرفتند. امروز حباب سکه بهار ۶۶ هزار تومان، نیم‌سکه ۳۵ هزار تومان، ربع سکه ۱۶ هزارتومان و سکه گرمی ۵۸ هزار تومان کاهش داشتند.

قیمت طلا و سکه، امروز 30 مرداد 1402 / روند متناقض قیمت‌ها در بازار

قیمت طلا و سکه، امروز روند نوسانی دارد و در حالی که طلای 18 عیار و سکه امامی روند افزایشی داشتند، سکه بهار آزادی کاهش قیمت را تجربه کرد. امروز دلار و طلای جهانی نیز کاهشی هستند.

به گزارش تجارت‌نیوز، امروز، دوشنبه 30 مرداد تا لحظه تنظیم این خبر، قیمت طلا و سکه امامی اندکی افزایش و قیمت سکه بهار آزادی افزایش داشته است.  امروز قیمت دلار در کانال 48 هزار تومانی روند کاهشی دارد و قیمت طلا در بازارهای جهانی اندکی کاهش را تجربه کرده است.

در بازار داخلی، نرخ طلا در لحظه تنظیم این خبر اندکی روند افزایشی دارد و به دو میلیون و 271 هزار و 500 تومان رسیده است؛ حدود 9 هزار تومان بیشتر از دیروز.

آخرین نرخ نقدی سکه امامی نیز در لحظه تنظیم این خبر اندکی صعودی و 27 میلیون و 609 هزار تومان است؛ حدود 10 هزار تومان بیشتر از دیروز. در مقابل، نرخ نقدی سکه بهار آزادی 94 هزار تومان کاهش را تجربه کرده و به حدود 24 میلیون و 596 هزار تومان رسیده است.

بر این اساس، حباب سکه امامی امروز با 42 هزار تومان افزایش نسبت به روز گذشته، به پنج میلیون و 936 هزار تومان رسیده است. اما حباب سکه بهار آزادی امروز 52 هزار تومان کاهش را تجربه کرده و به دو میلیون و 933 هزار تومان رسیده است.

قیمت و حباب انواع سکه

همچنین درسومین دومین روز هفته، نیم سکه با قیمت 14 میلیون و 650 هزار تومان معامله می‌شود که تا لحظه تنظیم این خبر، نسبت به زمان مشابه روز گذشته 150 هزار تومان کمتر است. حباب نیم‌سکه اما با 15 هزار تومان افزایش نسبت به روز گذشته، روی سه میلیون و 815 هزار تومان ایستاده است.

امروز ربع سکه، با نرخ 9 میلیون و 700 هزار تومان داد و ستد می‌شود که تا لحظه تنظیم این خبر 100 هزار تومان از دیروز کمتر است. حباب آن اما نسبت به روز شنبه هشت هزار تومان افزایش یافته و روی رقم چهار میلیون و 280 هزار تومان قرار گرفته است.

سکه گرمی نیز 50 هزار تومان کاهش را تجربه کرده و با قیمت پنج میلیون و 850 هزار تومان معامله می‌شود. حباب این سکه نیز 47 هزار تومان کاهش داشته و به سه میلیون و 181 هزار تومان رسیده است.

کاهش قیمت انس

امروز قیمت جهانی طلا همچون روزهای پیش از تعطیلات آخر هفته نزولی است. البته بازار طلای ایران بیشتر از اینکه تحت تاثیر قیمت‌ها در بازار جهانی طلا باشد، بر اساس شرایط در بازار دلار داخل ایران حرکت می‌کند. با وجود این، به هر حال یکی از متغیرهای موثر بر این بازار همان قیمت‌ها در بازار جهانی است. کارشناسان نسبت این اثرگذاری را 70 درصد برای دلار و 30 درصد برای طلای جهانی می‌دانند.

طلای جهانی که این روزها در بازه زمانی یک ماهه روندی کاهشی داشته، حالا هم در 30 روز گذشته حدود 3.34 درصد افت قیمت را تجربه کرده است.

امروز هم قیمت طلا در بازارهای جهانی اندکی کاهشی است. اونس در لحظه تنظیم این گزارش، به حدود 1,889.52 دلار رسیده، این به معنای کاهش حدود 0.01 درصدی قیمت طلا در بازارهای جهانی است.

در هفته گذشته پیش بینی قیمت طلای جهانی همسو با دیدگاه نزولی ادامه یافت و انس جهانی طلا در پایین‌تر از کف قیمتی دو ماه اخیر در سطح 1889 دلار هفته را به پایان رساند.

ابراهیم حاجی‌احمدی، تحلیلگر بازارهای مالی، به تجارت‌نیوز گفت: «از منظر تکنیکی با از دست رفتن سطح کلیدی حمایت اعلامی در محدوده 1930 دلار، انس جهانی افت نسبتا سنگینی را تجربه کرد. اگرچه به نظر می‌رسد مادامی که قیمت زیر سطح روانی 1900 دلاری قرار داشته باشد، جریان مارکت همچنان در جهت پوزیشن‌های معامله‌گران در جهت فروش و به روند نزولی متمایل است.»

برای تحلیل شرایط انس جهانی گزارش پیش بینی قیمت طلای جهانی را بخوانید.

روندهای متناقض قیمت طلا و سکه

قیمت دلار روز گذشته در کانال 48 و 49 هزار تومانی نوسان داشت اما امروز روند نزولی دارد و به کانال 47 هزار تومانی بازگشته است. قیمت دلار در بازار امروز حدود با 100 کاهش ، 48 هزار و 698 تومان اعلام شده است. روز جاری برای دلار با رقم 48 هزار و 734 آغاز شد و در معاملات امروز، 48 هزار و 751 تومان، بیشترین مقدار و 48 هزار و 622 نیز کمترین رقمی بود که برای قیمت دلار به ثبت رسید. بر اساس اعلام برخی کانال‌های تلگرامی معاملات غیرقانونی پشت خطی هم در همین حدود قیمتی در حال انجام است.

به نظر می‌رسد تلاش‌های بازارساز در کنار انتشار خبر آغاز فرایند اموال بلوکه شده ایران در کره‌جنوبی به سوئیس، روند بازار را کاهشی کرده است. در بازار طلا و سکه نیز این روزها روند نوسانی حاکم است و طلا و سکه نیز گاه روندهای جداگانه می‌روند.

کارشناسان بازار طلا معتقدند رکودی که گریبان بازار فلز زرد را گرفته بیش از روزهای کروناست. این در حالی است که با وجود پایین‌ آمدن قابل توجه قیمت‌ها، تقاضا بالا نمی‌رود و دود این موضوع به چشم تولیدکنندگان صنعت طلا می‌رود.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.