کد خبر : 42514 / /
/

خبر خوش وزیر برای همه معلمان | زمان صدور احکام جدید رتبه‌بندی معلمان اعلام شد

وزیر آموزش و پرورش درخصوص مسائل مرتبط با وزارتخانه متبوع خود از جمله صدور احکام جدید رتبه‌بندی معلمان مبتنی بر نتایج اعتراضات، جرم‌انگاری برای زیر ۱۸ ساله‌ها در لایحه عفاف و حجاب، اخذ شهریه به دلار در مدارس و... توضیح داد.

خبر خوش وزیر برای همه معلمان | زمان صدور احکام جدید رتبه‌بندی معلمان اعلام شد

رضامراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران  درباره شهریه مدارس گفت: میزان شهریه مدارس روی سایت مدارس غیردولتی قرار گرفته و اگر  از آن شهریه  بیشتر دریافت می کنند، شهروندان  شکایت کنند تا ما پیگیری کنیم.

اخذ شهریه به دلار در مدارس

وی در پاسخ به سوالی درباره اخذ  شهریه به دلار گفت: چند مرکز در دولت پیش مجوز داشتند که با دلار شهریه بگیرند، زیرا مدارس تطبیقی هستند و دانش آموزان آن خارجی اند ولی آن را تسری دادند و این کار غیرقانونی است. ما به طور جد دنبال این هستیم که اولا آنرا  برگردانیم و اگر تخلف کردند پلمب کنیم.

وی افزود: در این دولت بالغ بر هزار مدرسه را یا لغو مجوز کردیم و یا دستور تعطیل موقتشان را صادر کردیم.

سند جامع سرمایه انسانی آموزش و پرورش

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به سوالی درباره اینکه با مصوبه کمیسیون تلفیق سند جامع سرمایه انسانی آموزش و پرورش تهیه می‌شود، گفت: کمیسیون تلفیق مصوبات خوبی را دیروز و امروز داشته و دارد و هنوز هم تمام نشده است. تدوین جامع منابع انسانی از جذب پذیرش تا نگهداشت و بازنشستگی و سایر موارد آموزش و پرورش است. تدوین سند جامع کار ضروری است و برنامه ریزی را راحت تر می کند  و آینده را نشان می دهد.

وی در پاسخ به این سوال که این سند چقدر کمبودها را  جبران می کند، گفت: سند کمبودی را جبران نمی کند.

صحرایی درباره اینکه چقدر خوش بین هستید برنامه هفتم اجرایی شود، تصریح کرد: ان شاءالله برخلاف برنامه های قبلی اجرایی تر می شود. 

وی درباره ثبت نام  اتباع افاغنه گفت: اتباع همانطور که تا الان مشکلشان حل شده، از الان به بعد هم در چارچوب قوانین  مشکلشان حل می شود.آن دسته از اتباعی که شناسه  مهاجر و کد مخصوص را از وزارت کشور نگرفتند، باید آن را اخذ کنند، زیرا  شرط ثبت نام است و  محدودیتی برای ثبت نام آنها  وجود ندارد.

جرم‌انگاری برای زیر ۱۸ ساله‌ها در لایحه عفاف و حجاب؟

وزیر آموزش و پرورش درباره اینکه در مورد کودکان زیر ۱۸ سال (محصلین) هم در لایحه عفاف و حجاب جرم‌انگاری شده است، یادآورشد: این موضوع را نه شنیده ام و نه خبر دارم. در لایحه دولت چنین چیزی نیست و لایحه دولت بحث جرم انگاری نداشت، بلکه تخلف بود. موضوع برخورد با دانش آموزان نه در لایحه بوده و نه اطلاعی دارم. 

وی درباره اینکه در صورت تصویب واکنش شما نسبت به جرم انگاری از کودکان زیر ۱۸ سال در لایحه عفاف و حجاب چیست؟ گفت: باید آن را بررسی کنیم و  واکنش ما متناسب با اطلاعات است. 

وی در ادامه افزود: 2 هفته دیگر اجلاس بزرگ مدیران مدارس در سراسر کشور را داریم. در تهران هم  4 هزار مدیر مدرسه دور هم جمع می شوند و برای آمادگی  برای سال جدید فعالیت هایشان را آغاز می کنند. 

صدور احکام جدید رتبه‌بندی مبتنی  بر نتایج اعتراضات

وی همچنین اظهارکرد: رتبه بندی(معلمان) و موضوع صدور احکام جدید مبتنی  بر نتایج اعتراضات از هفته آینده آغاز می شود. کسانی که اعتراض شان وارد شده است، رتبه شان ارتقاء می یابد و رتبه جدید می گیرند.

تامین کل کاغذ برای اولین از داخل کشور

وزیر آموزش پرورش در ادامه با اعلام اینکه در کشور ۷۰ هزار تن کاغذ مصرف می‌شود، که ۵۰ هزار تن آن را آموزش و پرورش مصرف می‌کند. با اشاره به اینکه 2 روز قبل درخصوص کاغذ تصویب شد که از کاغذ داخلی مصرف کنیم، گفت: برای اولین بار است که در این دولت تمام کاغذمان را از داخل تامین کنیم و امید است بتوانیم این مسیر را ادامه دهیم. این کار بزرگی است.

وزیر آموزش و پرورش گفت: سالیانه ۱۵۵ میلیون جلد کتاب چاپ می‌کنیم./ایسنا

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار
سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان