کد خبر : 42504 / /
/

نکات جادویی پخت قورمه سبزی | فوت و فن های جا افتادن و غلیظ شدن قورمه سبزی

مطمئنا برای شما هم اتفاق افتاده که بخواهید بر سر خورشت قورمه سبزی در میان دوستانتان به جدال بپردازید و از ترفندهایی که برای خوشمزه تر شدن و لعاب انداختن این خورش اصیل ایرانی بکار میبرید بحث و گفتگو کنید.چرا که ثابت شده آشپز خوب آشپزیه که خورشت قورمه سبزیش لعابدار و روغن افتاده باشد و عطر و طعمش هوش از سر ببرد.

نکات جادویی پخت قورمه سبزی | فوت و فن های جا افتادن و غلیظ شدن قورمه سبزی

مطمئنا برای شما هم اتفاق افتاده که بخواهید بر سر خورشت قورمه سبزی در میان دوستانتان به جدال بپردازید و از ترفندهایی که برای خوشمزه تر شدن و لعاب انداختن این خورش اصیل ایرانی بکار میبرید بحث و گفتگو کنید.چرا که ثابت شده آشپز خوب آشپزیه که خورشت قورمه سبزیش لعابدار و روغن افتاده باشد و عطر و طعمش هوش از سر ببرد.

حال از شوخی گذشته امروز قصد داریم در این مطلب از بخش آشپزی نمناک چند ترفند کاربردی برای آماده‌سازی یک قورمه سبزی حرفه ای را برای شما ارائه دهیم.

البته باید ذکر شود که موارد گفته شده در این مطلب کاملا سلیقه ای است و اگر با ذائقه شما و خانواده تان سازگاری ندارد لزومی به اجرای آن نیست.

جادوی آب قلم در قورمه سبزی

اگر می خواهید به خورشت قورمه سبزی تان طعم و غلظت بیشتری دهید از آب قلم استفاده کنید که بی نهایت خورشت را خوشمزه و لعاب دار میکند.

انتخاب لوبیا

در خورشت قورمه سبزی بعضی ها از لوبیای قرمز و بعضی ها از لوبیا چیتی استفاده میکنند که کاملاً سلیقه ای است ولی لوبیا چیتی باعث غلظت بیشتر آب خورش می شود.که البته استفاده از هر دو نوع آنها هم توصیه میشود.

لوبیا برای خورش

لوبیای قرمز قابلیت رنگ دهی دارد و برای همین توصیه میشود علاوه بر خیس کردن ، یک ساعت قبل از ریختن داخل خورشت پخته شود تا رنگ آن گرفته شود و باعث تغییر رنگ سبزی قورمه سبزی نشود و خورش رنگ سبزی داشته باشد.

لیمو عمانی

لیمو عمانی را پس از خیس کردن در آب جوش ، از وسط به دو نیم کنید و هسته های آن را بیرون بیاورید تا باعث تلخی خورشت نشوند و مزه لیمو کاملا در خورش احساس شود.

برای غلظت بیشتر و طعم بهتر خورشت قورمه سبزی میتوان یک قاشق رب انار را در اواسط پخت به آن اضافه کرد تا خورشت قورمه سبزی خوشمزه تری داشته باشید.

افزودنی ها

یک یا دو قاشق شنبلیله خشک را در کمی روغن تفت دهید و نیم ساعت قبل از اینکه خورش قورمه سبزی کاملاً آماده شود به آن اضافه کنید. این کار باعث می شود عطر و بوی غذایتان چندین برابر شود

نکات ویژه برای جا افتادن و “غلیظ شدن قورمه سبزی” با لعاب جذاب

برای اینکه بتوانید خورش قورمه سبزی را خوشمزه و لعابدار تهیه کنید باید نکات “غلیظ شدن قورمه سبزی” و جا افتادن آن را به خوبی بدانید.

بهترین روش های لعاب انداختن قورمه سبزی و غلیظ شدن قورمه سبزی :

بی تردید یکی از معروف ترین غذاهای اصیل ایرانی خورش قورمه سبزی است.به طوری که گفته میشه کسی که خورشت قورمه سبزی بلد نباشه آشپز محسوب نمیشه.قورمه سبزی باید کاملا غلیظ و لعاب دار بشه.پس با نمناک همراه باشید تا راه های جا افتادن قورمه سبزی را آموزش ببینید.

غلیظ شدن قورمه سبزی

فوت و فن های جا افتادن و غلیظ شدن قورمه سبزی:

    برای خورشت قورمه سبزی ، سبزی ها باید حتما ریز خرد شده باشد تا خورش لعاب بیندازد.چون در غیر این صورت هر چقدر هم خورشت بجوشد غلیظ نمی شود.

    سبزی قرمه باید کاملا سرخ شود تا خورشت آبکی نشود.

    سبزی سرخ شده قورمه سبزی هم باید همراه با گوشت تفت بخورد تا لعاب بیشتری پیدا کند.

    اسفناج و تره باید حتما در سبزی قورمه سبزی وجود داشته باشد تا باعث غلیظ شدن خورش شود.در صورت نبود اسفناج ،از برگ چغندر هم می توانید استفاده کنید.

    بهترین گوشت برای خورشت قورمه سبزی ،گوشت گوسفندی است که باعث لعابدار تر شدن خورشت قورمه سبزی می شود.

    زمان مناسب برای پخت خورشت قرمه سبزی تقریبا 3 الی 4 ساعت است تا خورشت کاملا جا افتاده شود.

    اگر خورشت قورمه سبزی آبکی شد با انداختن چند قالب یخ کوچک به خورشت، به آن شوک وارد کنید تا خورش لعاب دار بیفتد و روغن روی خورشت جمع شود.

    برای پخت قورمه سبزی از همان اول آب به اندازه ای کافی به خورشت اضافه کنید تا در هنگام پخت خورشت احتیاج به اضافه کردن مجدد آب نباشد.اگر هم لازم شد حتما از آب جوش استفاده کنید.

    ریختن لیمو و نمک باید در انتهای پخت خورشت قرمه سبزی انجام شود. زیرا اگر این مواد زود اضافه شود باعث می شود لوبیا و گوشت دیر پخته شوند و خورشت غلیظ نمی شود.

    اگر پخت خورشت قرمه سبزی کامل شد ولی هنوز خورشت آب زیادی داشت میتوانید در ظرفش را بردارید و حرارت را کمی بالاتر ببرید تا آب خورشت بخار شود و خورشت غلیظ شود.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.